O nejnovějším vývoji informovala mluvčí policejního prezidia Pavla Kopecká a server Česká pozice. Podle služebního zákona ovšem může Husák usilovat i o post šéfa kriminální policie nebo velet strážcům zákona v Ústeckém kraji.
Policejní prezident žádost přijal, chce však s Husákem ještě mluvit. Zatím tak podle Kopecké stále není jasné, kdo ve funkci nahradí bývalého šéfa ochranné služby Františka Snopka.
Spekuluje se však o tom, že útvar chránící ústavní činitele povede jeho současný náměstek a bývalý šéf protidrogové centrály Komorous.
Husák ve funkci náměstka končí, protože Lessy přijal jeho dříve nabídnutou rezignaci. Svůj odchod z vedení policie nabídl loni poté, co se v médiích objevily zprávy o jeho schůzce s lobbistou Romanem Janouškem (více o schůzce v Obecním domě čtěte tady).
Lessy ale jeho nabídku přijal až v březnu po úniku odposlechů mezi Janouškem a Pavlem Bémem a po Janouškově nehodě, při které opilý lobbista vážně zranil starší ženu.
Husák by měl z pozice náměstka policejního prezidenta odejít do konce května, přesné datum ovšem zatím nepadlo. Podle Lessyho je to i proto, že Husák má ještě rozdělanou práci.
"Je tu několik zásadních věcí - od speciální pořádkové jednotky ve Šluknovském výběžku až po roli koordinátora bezpečnostních opatření na mistrovství Evropy ve fotbale, (které má Husák na starost)," sdělil serveru Česká pozice Lessy.
"Chci, aby policie nebyla jakkoli zpochybňována v této kauze, tak vám oznamuji, že byť není sebemenší podezření, že by pan náměstek Husák i v řádu několika měsíců vůbec komunikoval s panem Janouškem, přesto jsem přijal jeho nabídku k rezignaci," uvedl Lessy krátce po Janouškově nehodě.
Husák ve svém prohlášení odmítl spojování svého odchodu s Janouškem či jeho incidentem.