VIDEO: Přes silnici nedaleko Prahy proudí voda. A jen tak téct nepřestane

  16:04aktualizováno  16:04
Železniční přejezd v Měšicích u Prahy je pro řidiče mimořádně nebezpečný. Přes vozovku se valí proudy vody z nově vzniklého pramene na sousedním poli. Když mrzne, tak voda vytvoří souvislou vrstvu ledu, která zasahuje až na přejezd. Staly se tu už dvě nehody. Majitel pole ale o tom s nikým nemluví.

Na nebezpečný přejezd upozornila redakci iDNES.cz čtenářka Hana Kubešová. Podle ní tečou proudy vody přes silnici už několik měsíců. "Původně jsme si mysleli, že je to voda stékající z polí. Ale když tam tekla i za sucha, přišlo nám to divné. Navíc z té vody stoupala pára," tvrdí.

Pražská teplárenská, která tu vede napaječ, ani Středočeské vodárny tam ale podle svých mluvčích žádný únik vody nezaznamenaly.

"U našich napaječů probíhá jednak nepřetržitá kontrola, jednak tam naši pracovníci provedli i fyzickou kontrolu," potvrdil iDNES.cz mluvčí Pražské teplárenské Martin Pavelka.

Problém se nakonec ukázal jinde. Za valící se vodu může podle starosty Měšic nově vzniklý pramen na poli soukromého vlastníka, které se silnicí přímo sousedí.

"Už jsme kvůli tomuto problému měli dvě schůzky se zástupci správy železnice a krajské správy silnic. Pokaždé jsme přizvali i majitele pozemku, ale ten s námi nekomunikuje," poznamenal starosta Petr Lanc.

Silničáři mají řešení, majitel pozemku nekomunikuje

Silničáři přitom nabídli vlastníkovi pozemku písemnou cestou i řešení. "Jednou z možností je odvést část vody do přilehlého pozemku, kde by se vsákla do země. My jsme pak připraveni spolu s Českými drahami a obcí vybudovat propustek pod komunikací, aby voda netekla přes silnici, ale pod ní i pod tratí," konstatoval vedoucí Oblastní správy a údržby silnic Mnichovo Hradiště Václav Pavlík.

Ani s nimi ale majitel pole nekomunikuje. "My tu situaci jinak řešit nemůžeme, nesmíme vstupovat na soukromý pozemek," dodal Pavlík.

Podle něj tak silničáři zatím mohou jen udržovat silnici ve sjízdném stavu. "Když je potřeba, vyšleme tam naše pracovníky. Zbaví vozovku ledu a prosolí ji. To je ale maximum," konstatoval.

True

U nebezpečného přejezdu umístila krajská správa silnic varovné dopravní značení a snížila rychlost na 30 km/h. I vlaky tu kvůli nařízení Českých drah projíždějí krokem.

I tak to nestačí. Na přejezdu se staly už dvě nehody. "Když udeřily první mrazy letošní zimy, dostala jedna řidička na vzniklém náledí smyk a narazila do stromu a můstku, skončila ve strouze," popsal starosta obce jednu z nich.

Druhá vypadala ještě hrozivěji. Na zledovatělém povrchu uvázla na přejezdu avie. V tu chvíli spadly závory. Řidiči se nakonec podařilo vůz rozjet, přerazil závoru a z kolejí se dostal včas.

Autor:

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Otroku, pošli výplatu. České studentky si našly na internetu novou obživu

ilustrační snímek

Bohatí cizinci začali díky sociálním sítím využívat nečekaných služeb českých vysokoškolaček. Nejde přitom o žádnou...

Kdyby každý plul jako Greta, zničí přírodu víc než letadla, tvrdí mořeplavec

Rudolf Krautschneider

Švédská aktivistka Greta Thunbergová se vydává z Velké Británie do New Yorku na jachtě, aby ostatním demonstrovala...

Do Španělska uprchlíky nepovezeme, vzkázali aktivisté z lodi Open Arms

Loď se 147 africkými migranty čekala v mezinárodních vodách asi 50 kilometrů od...

Humanitární loď Open Arms, která se 107 migranty na palubě kotví přes dva týdny u italského ostrova Lampedusa, odmítla...

Na Krétě onemocněl zájezd Čechů. Naše vina to není, brání se cestovka

Řecká pláž

Několik desítek českých turistů se na Krétě v posledních dnech nakazilo střevním onemocněním. Nyní sepisují hromadnou...

Sibiř lehá popelem, většinu požárů ani nehasí. Ekologická zkáza je obrovská

Lesní požáry v Krasnojarském kraji na východě Ruska (7. srpna 2019)

Sibiř hoří a ruští hasiči na požáry ani zdaleka nestačí. Z té obrovské masy stačili uhasit jen pouhá dvě procenta a s...

Další z rubriky

Plaga obrací v povinné maturitě z matematiky, připravena bude za 10 let

Ministr školství Robert Plaga (4.4.2019)

Ministr školství chce zrušit povinnou maturitu z matematiky. Podle Plagova vyjádření pro regionální Deník totiž žáci...

ČSSD zůstane v koalici s ANO, pro odchod z vlády bylo 11 z 42 členů vedení

Tomáš Petříček, Jana Maláčová, Jan Hamáček, Roman Onderka a Michal Šmarda po...

Pro návrh, aby sociální demokracie odešla z vlády Andreje Babiše, hlasovalo při jednání předsednictva ČSSD 11 ze 42...

Češi nemoci přecházejí, tvrdí průzkum. Simulanti ale údajně nejsme

ilustrační snímek

Většina Čechů nemoci přechází, nemohou si výpadek ze zaměstnání dovolit. S mírnějším nachlazením přijdou do práce spíš...

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

Najdete na iDNES.cz