VIDEO: Přes silnici nedaleko Prahy proudí voda. A jen tak téct nepřestane

  16:04aktualizováno  16:04
Železniční přejezd v Měšicích u Prahy je pro řidiče mimořádně nebezpečný. Přes vozovku se valí proudy vody z nově vzniklého pramene na sousedním poli. Když mrzne, tak voda vytvoří souvislou vrstvu ledu, která zasahuje až na přejezd. Staly se tu už dvě nehody. Majitel pole ale o tom s nikým nemluví.

Na nebezpečný přejezd upozornila redakci iDNES.cz čtenářka Hana Kubešová. Podle ní tečou proudy vody přes silnici už několik měsíců. "Původně jsme si mysleli, že je to voda stékající z polí. Ale když tam tekla i za sucha, přišlo nám to divné. Navíc z té vody stoupala pára," tvrdí.

Pražská teplárenská, která tu vede napaječ, ani Středočeské vodárny tam ale podle svých mluvčích žádný únik vody nezaznamenaly.

"U našich napaječů probíhá jednak nepřetržitá kontrola, jednak tam naši pracovníci provedli i fyzickou kontrolu," potvrdil iDNES.cz mluvčí Pražské teplárenské Martin Pavelka.

Problém se nakonec ukázal jinde. Za valící se vodu může podle starosty Měšic nově vzniklý pramen na poli soukromého vlastníka, které se silnicí přímo sousedí.

"Už jsme kvůli tomuto problému měli dvě schůzky se zástupci správy železnice a krajské správy silnic. Pokaždé jsme přizvali i majitele pozemku, ale ten s námi nekomunikuje," poznamenal starosta Petr Lanc.

Silničáři mají řešení, majitel pozemku nekomunikuje

Silničáři přitom nabídli vlastníkovi pozemku písemnou cestou i řešení. "Jednou z možností je odvést část vody do přilehlého pozemku, kde by se vsákla do země. My jsme pak připraveni spolu s Českými drahami a obcí vybudovat propustek pod komunikací, aby voda netekla přes silnici, ale pod ní i pod tratí," konstatoval vedoucí Oblastní správy a údržby silnic Mnichovo Hradiště Václav Pavlík.

Ani s nimi ale majitel pole nekomunikuje. "My tu situaci jinak řešit nemůžeme, nesmíme vstupovat na soukromý pozemek," dodal Pavlík.

Podle něj tak silničáři zatím mohou jen udržovat silnici ve sjízdném stavu. "Když je potřeba, vyšleme tam naše pracovníky. Zbaví vozovku ledu a prosolí ji. To je ale maximum," konstatoval.

True

U nebezpečného přejezdu umístila krajská správa silnic varovné dopravní značení a snížila rychlost na 30 km/h. I vlaky tu kvůli nařízení Českých drah projíždějí krokem.

I tak to nestačí. Na přejezdu se staly už dvě nehody. "Když udeřily první mrazy letošní zimy, dostala jedna řidička na vzniklém náledí smyk a narazila do stromu a můstku, skončila ve strouze," popsal starosta obce jednu z nich.

Druhá vypadala ještě hrozivěji. Na zledovatělém povrchu uvázla na přejezdu avie. V tu chvíli spadly závory. Řidiči se nakonec podařilo vůz rozjet, přerazil závoru a z kolejí se dostal včas.

Autor:

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Nalezen po 22 letech. Zmizelého muže objevil bývalý soused přes Google Maps

Potopené auto s tělem Williama Moldta se podařilo najít díky satelitním mapám...

Trvalo to 22 let, ale pozůstatky tak dlouho pohřešovaného muže se nakonec našly díky tomu, že někdejší obyvatel Floridy...

To se nedalo poslouchat. Zaorálek odešel ze schůzky s čínským velvyslancem

Ministr kultury Lubomír Zaorálek (28. srpna 2019)

Nový ministr kultury z ČSSD Lubomír Zaorálek jednal v pondělí s čínským velvyslancem kvůli rušení koncertů českých...

Zahrajte si na komunistického cenzora a vyhrajte cestu kolem světa

Barevná Indie - Taj Mahal

Připomeňte si třicet let svobody se soutěží iDNES.cz a CK S.E.N. Výherce na podzim absolvuje cestu kolem světa. Soutěž...

Drama v Děčíně. Sedmnáctiletý syn shodil svého otce z balkonu, muž zemřel

ilustrační snímek

Těžko uvěřitelné drama se minulý týden odehrálo v severočeském Děčíně. Sedmnáctiletý syn zde podle policie shodil z...

PŘEHLEDNĚ: Časová osa kauzy Čapí hnízdo

Farma Čapí Hnízdo u Olbramovic na Benešovsku

Premiér a šéf ANO Andrej Babiš čelí kvůli vyšetřování možného dotačního podvodu spojeného s konferenčním centrem Čapí...

Další z rubriky

Jak obejít povinnost. Majitelé psů přemýšlejí, jak čip vyříznout z kůže

Strážníci kontrolují povinné očipování psů v Ostravě.

Do povinného čipování všech psů zbývají poslední tři měsíce. Na internetu už ovšem lidé vymýšlejí, jak nařízení obejít....

V některých krajích učí i z deseti procent nekvalifikovaní učitelé, řekl Plaga

Ministr školství Robert Plaga (4.4.2019)

Nedostatek učitelů v Česku podle Roberta Plagy přetrvává. „Jsou školy, kde měli problém sehnat učitele i v průběhu...

VIDEO: Na řidiče stažené závory fungují. Lze je však jednoduše prorazit

Ilustrační snímek

Může to znít až banálně. Nové video ministerstva dopravy říká, že řidiči nemají zůstat stát mezi závorami na...

Najdete na iDNES.cz