Večerník Praha se mění na bulvární Šíp

  18:48aktualizováno  18:48
Na trhu bulvárních titulů se v pondělí objeví nový celostátní deník s názvem Šíp. Vznikne přeměnou současného Večerníku Praha vydavatelství Vltava-Labe-Press. Šíp nebude vycházet jen v Praze, ale od pondělí jako nové bulvární noviny celostátně.

Trh deníků čeká v nejbližší době hned několik změn. Ilustrační foto | foto: MF DNES

Šéfredaktorem bude současný šéf redakce Večerníku Praha Jiří Bigas. Předseda představenstva vydavatelství Zoltan Morvai řekl, že nový deník bude připravovat současná redakce listu pro Prahu a okolí, bude však posílena.

"Tištěný náklad bude tři sta tisíc," uvedl.

Večerník Praha vycházel padesát let, od roku 1995 však nevychází odpoledne, ale ráno jako ostatní deníky. Letos na jaře změnil do té doby zpravodajsky zaměřený pražský deník podobu a do svého obsahu začal zabudovávat bulvárně laděné prvky.

Šíp tak bude na poli bulvárních titulů konkurovat zavedenému deníku Blesk vydavatelství Ringier, který je dlouhodobě nejprodávanějším deníkem vůbec. Denní prodaný náklad Blesku byl v srpnu 520 469 výtisků.

Od března pak jako deník vychází původní týdeník pro ženy SuperSpy vydavatelství Stratosféra. Náklad deníku Kancelář ověřování nákladu ABC ČR neověřuje.

Trh deníků přitom čekají další změny. Ringier oznámil, že v prosinci začne vydávat bezplatný deník pro Prahu a okolí, který tak bude konkurovat deníku Metro.

Redakci Blesku nyní také opouští řada redaktorů a podle Lidových novin směřují do vydavatelství Ebika Sebastiana Pawlowského.

Podle Lidových novin Pawlowski, jehož společnosti Mediacop a Ebika vydávají seriozní Týden, Instinkt a Nedělní svět a bulvární Aha! a Aha! Sport, uvažuje o vydávání nového deníku příští rok na jaře.

Konkurence na poli deníků zaměřených na společnost se tak v poslední době opět zvyšuje. Pro deník Blesk to bude další soupeř od října 2003, kdy přestal vycházet deník Impuls, jehož poslední čísla vyšla kvůli sporům o jméno pod názvem Inpuls.

Tento deník se na trhu udržel necelý půlrok, tedy ještě kratší dobu než zaniklý deník Super. Ten vycházel sedmkrát týdně od dubna 2001 do července 2002.

Prodejnost Superu se podle údajů Kanceláře ověřování nákladu ABC ČR přehoupla ke konci roku 2001 přes 200 tisíc výtisků denně, poté však prodaný náklad začal klesat a ke konci byla prodejnost poloviční.

Naopak náklad Blesku téměř neustále roste, od zhruba 350 tisíc výtisků denně v roce 2001 až po více než půl milionu kusů loni.

Autoři: ,

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Hašek titul JUDr. neměl získat. Jeho práce by propadla i jako seminárka

MF DNES získala rigorózní práci Michala Haška

Rigorózní práci, díky které Michal Hašek získal titul JUDr. ve slovenském Sládkovičově, exhejtman 7 let tají. MF DNES...

Školačka utekla k IS. Teď je opět těhotná a kvůli zdravotní péči chce zpět

Britské školačky Amira Abaseová, Kadiza Sultanaová a Shamima Begumová (zleva)...

Britka Shamima Begumová přijela v roce 2015 se svými dvěma přítelkyněmi do Sýrie, aby se připojila k Islámskému státu...

Jana Masaryka patrně zabili britští agenti, napsal bývalý Havlův poradce

Jan Masaryk

V roce 1948 zemřel za podivných okolností československý ministr zahraničí Jan Masaryk. Většina odborníků se přiklání k...

Autobus v Mělníku prorazil svodidla a spadl do dvanáctimetrové hloubky

Autobus v Mělníku prorazil svodidla a spadl ze srázu do několikametrové hloubky...

Nehoda autobusu ráno omezila provoz na silnici číslo 16 v Mělníku. Autobus prorazil svodidla u kruhového objezdu a...

Náctiletá jde za vraždu muže na 18 let za mříže. Umírajícího si natáčela

Osmnáctiletá Simona Macháčová čelí obžalobě z brutální vraždy svého známého....

Za brutální vraždu sedmatřicetiletého muže si devatenáctiletá Simona Macháčová definitivně odpyká 18 let. Trest uložený...

Další z rubriky

Babiš dostal pozvánku do Bílého domu, s Trumpem se setká v březnu

Andrej Babiš se 7. března setká s Donaldem Trumpem

Americký prezident Donald Trump pozval českého premiéra Andreje Babiše do Bílého domu. Návštěva českého premiéra ve...

Abych všechno stihl, musím znovu vyhrát volby, říká Andrej Babiš

Předseda hnutí ANO Andrej Babiš (17. únor 2019)

Premiér a předseda hnutí ANO Andrej Babiš v minulosti tvrdil, že nynější volební období bude jeho posledním ve...

Piráti chtějí legalizovat prostituci, státu to má přinést miliardu

Ceny jejich služeb však šly dolů.

Stát má podle Pirátů přestat zavírat oči před problémem prostituce a dát jí zákonná pravidla. „Chceme omezit šedou...

Najdete na iDNES.cz