Kromě Rychetského byli členy komunistické strany také Pavel Holländer, Jan Musil a František Duchoň. Údaje o svých politických aktivitách poskytli sami soudci.
Ústavní soud v listopadu průlomovým nálezem usnadnil lidem cestu k informacím o tom, kteří současní soudci byli členy KSČ. Podle soudu někdejší členství v komunistické straně může dosud ovlivňovat myšlení dnešních soudců, údaje o jejich někdejší politické příslušnosti proto nejsou jen jejich soukromou věcí.
V návaznosti na nález obdržel soud žádost o poskytnutí informací o minulosti patnácti ústavních soudců.
Soudci ukončili své politické aktivity
Soudci působili i v jiných stranách. Ivana Janů a Miloslav Výborný byli před rokem 1989 členy lidové strany, z níž vznikla pozdější KDU-ČSL.
Místopředsedkyně soudu Eliška Wagnerová strávila v půli 90. let dva roky v Občanské demokratické alianci. Vojen Güttler byl členem a místopředsedou Klubu angažovaných nestraníků.
Dagmar Lastovecká působila v letech 1991 až 2003 jako členka ODS. Za občanské demokraty byla například primátorkou Brna a senátorkou.
Rychetský prošel několika stranami. V letech 1966 až 1969 byl v KSČ. V roce 1989 spoluzakládal Občanské fórum a do roku 1995 byl členem Občanského hnutí. Poté vstoupil do sociální demokracie, kterou opustil v roce 2003.
Všichni ústavní soudci ukončili své politické angažmá při nástupu do funkce. V žádné straně nikdy nebyli Stanislav Balík, Vlasta Formánková, Vladimír Kůrka, Jiří Mucha, Jiří Nykodým a Michaela Židlická.