Anální výplachy, Takešiho hrad. Lidé si v mapách utahují z Okamurova domu

  • 881
Předseda SPD Tomio Okamura si staví na pražském Břevnově netradiční dům. Tvoří ho válcové tubusy a na povolení od úřadů čekal téměř čtyři roky. Ale ani při samotné výstavbě to nemá Okamura s domem jednoduché. Lidé v Google Maps přidávají nevšednímu sídlu označení Takešiho hrad, Lobotomické sanatorium nebo Mešita církve muslimské.

Budova v ulici Nad Tejnkou si od vtipálků na internetové platformě Google Maps vysloužila označení Takešiho hrad, Lobotomické sanatorium, Mešita církve muslimské, Demagogické centrum pro lobotomiky či dokonce Anální výplachy, s.r.o. Názvy jednotlivých „objektů“ se zobrazí při kliknutí na Okamurům dům. Na jednom místě se jich takto objevuje celá řada. 

Po vepsání názvu Takešiho hrad do Google Maps navíc vyhledávač opravdu najde adresu rozestavěného domu Tomia Okamury na pražském Břevnově. Redakce se s prosbou o reakci na Okamuru obrátila, politik po dva dny na dotaz nereagoval.  

Předseda hnutí SPD chtěl začít stavět dům už v roce 2014, práce ale zpozdili úředníci Prahy 6. Podle nich navrhovaný dům nesplňoval podmínky pro výstavbu rodinného domu v lokalitě, protože byl třípatrový. Původně totiž mohly domy v dané lokalitě mít pouze dvě nadzemní podlaží a podkroví.  

Po úpravě návrhu domu, změně Pražských stavebních předpisů a po čtyřech letech se nakonec neobvyklá budova začala stavět. Toho, že sídlo předsedy SPD je tvořeno shlukem válcovitých tubusů a vymyká se tak běžným představám rodinného domu, si však všimli nejen sousedé. 

Neobvyklý dům předsedy SPD Tomia Okamury získal mnoho přezdívek, jednou z nich...

Neobvyklý dům předsedy SPD Tomia Okamury získal mnoho přezdívek, jednou z nich je i Takešiho hrad. (6. srpna 2020)

Autorem návrhu domu je švýcarský architekt Christian Kerez, rodák z venezuelského Maracaiba, kterému dal Okamura v návrhu zcela otevřenou ruku. „Udělal jsem to proto, že sám z vlastní práce vím, že když jsem příliš svazován, těžko můžu odvést maximální výkon,“ vysvětlil již dříve předseda SPD.

Přidání místa v Google Maps

  1. Vytvoření nového místa v Google Maps je dostupné pouze majitelům účtu Gmail, případně si zájemci mohou nový účet u společnosti Google vytvořit. 
  2. Po otevření mapy a nalezení místa, které chce žadatel pojmenovat, je potřeba na vybranou oblast kliknout pravým tlačítkem myši a zvolit možnost Přidat chybějící místo
  3. Pak stačí přidat název nového místa a vybrat odpovídající kategorii, v nabídce je například ubytování, bar či ústředí společnosti. 
  4. Posledním krokem je zmáčknutí tlačítka Odeslat. Následně na zvolený mail přijde zpráva, že požadavek na nové místo se zpracovává. Někdy se nové místo na mapě objeví až po 24 hodinách.