Kalousek vsadil na pomoc herce Čtvrtníčka, Babiš na bla bla bla

  13:39aktualizováno  15:31
Na televizní obrazovku zamířily předvolební spoty. Na vtipkování s hercem Petrem Čtvrtníček vsadil šéf TOP 09 Miroslav Kalousek, lídr ANO Andrej Babiš na parodii na tradiční politiky. V dalších šéf ČSSD Lubomír Zaorálek vzpomíná na svého otce a šéf ODS Petr Fiala si nejspíš myslí, že se lidem stýská po televizních hlasatelích.

Strany dobře vědí, že vysedávání v odpoledních hodinách před televizní obrazovkou nemusí být ideální trávení času jejich skutečných i potenciálních voličů, a podle toho také úroveň spotů vypadá. Je nevalná.

Na to, že když se před televizí přece jen nějaký volič objeví, je lepší ho pobavit, vsadila opoziční TOP 09. Její šéf Miroslav Kalousek, známý také vyprávěním různě ostrých vtipů politikům i novinářům, vsadil na spolupráci s hercem Petrem Čtvrtníčkem. Po spotu, v němž se exministr financí se nechá zastřelit (více zde),  má teď další, kde říká, před čím neuhne.

„Jsme konzervativní strana, ne že děláme zábavu“

Na opačném pólu je v tomto způsobu oslovení voličů šéf ODS Petr Fiala. Vsadil na okázale nezábavné pojetí a jen recituje, v čem všem se podle něj voliči mohou na jeho stranu spolehnout. „Já si myslím, že to je v pořádku, jiní se budou snažit o zábavu, veselé klipy, my jsme konzervativní strana, děláme poctivou politiku a poctivá politika je, že lidem řekneme svůj program, že s nimi mluvíme vážně o vážných věcech, a ne že děláme zábavu,“ hájí to Fiala.

Bla bla bla. Parodie na tradičního politika

„Vy mu rozumíte? Já ani slovo,“ říká lídr ANO Andrej Babiš ve volebním spotu hnutí, v němž najatý herec s jakousi žlutou koulí na hlavě není schopen ze sebe vypravit jiná slova, než bla bla bla. Babiš to komentuje slovy, že nikdy nepřestane bojovat proti politickým blábolům.

Naopak Babiše si přímo jako terč vybrali Piráti. „Všichni kradou, povídal, opakoval čtyři roky. Jenom k tomu nedodal, že mezi ně patří taky,“ zpívá jejich šéf Ivan Bartoš a hraje při tom na harmoniku. Piráti představili svůj spot stejně jako některé jiné strany v předstihu.

Tahle země je naše, nenechme si ji ukrást, říká Okamura

Na rychlé představení programu na konci s českou vlajkou vsadil lídr hnutí Svoboda a přímá demokracie Tomio Okamura. Poté zdůrazňuje, že je kompetentní vládnout a dodržuje pravidla. „Tahle země je naše. Nenechme si ji ukrást,“ říká v profesionálně udělaném spotu Okamura.

Volební lídr ČSSD Lubomír Zaorálek vypráví příběh svého otce, který se jako lékař stavěl za dělníky v hutích a hrozil mu za to soud. „Stát nelze řídit jako firmu. K čemu je vám nemocnice, která vám vyrobí sto milionů zisk? Vy potřebujete nemocnici, která poskytne péči každému, kdo ji potřebuje,“ promlouvá k voličům Zaorálek.

Bělobrádek se ptá, kde chcete žít

„V jaké České republice chcete žít?“ ptá se ve spotu, v němž se střídají zaběry na různá místa v naší zemi s prostřihy na lidi různého věku a profesí, lidovecký vicepremiér Pavel Bělobrádek. „Je to na vás. Můžete se rozhodnout pro zemi, která každému umožní se o sebe zodpovědně postarat a zároveň se postará o ty, kteří se o sebe postarat nemohou,“ vybízí voliče šéf KDU-ČSL.

Česká televize musí spoty politických stran vysílat ze zákona a vyhradila na ně více než čtrnáct hodin času v půlhodinových blocích na ČT1 a ČT 2. K vidění budou do 18. října.


Hlavní zprávy

Nejčtenější

Otec se doznal k vraždě dítěte v Pardubicích. Nebyla jiná cesta, řekl

Obviněný otec čeká u soudu na rozhodnutí o vazbě.

Čtyřicetiletý otec se doznal k vraždě svého syna, která se stala v noci na pondělí v Pardubicích. Příčinou úmrtí bylo...

Začalo to fotkou od moře. Následovaly výhrůžky a bezmoc

Ilustrační snímek

Tereze, dívce z malé vesnice, kde se všichni znají, bylo tehdy čtrnáct let. Večery zpravidla trávila u počítače. Hlavně...

VIDEO: Já, zvrhlý pán internetu. Reportér odhalil, jak predátor loví děti

Redaktoři MF DNES s pomocí figurantky nachytali sexuálního predátora. (13....

Říká si „Zralý chlapák“ nebo také „Zvrhlý pán“. Je mu padesát, je rozvedený, žije sám a na internetu oslovuje nezletilé...

Švédové přidají dětem migrantů výuku v rodném jazyce. Musí rozumět výkladu

Ilustrační snímek

Studenti z imigrantských rodin ve Švédsku pokulhávají ve škole. Zlepšit to má prohloubení výuky v jejich rodném jazyce....

Putin nasázel osm gólů. Při děkovačce pak zakopl o koberec a upadl

Prezident Putin při děkovačce zakopl na ledě o koberec a upadl

Ruský prezident Vladimir Putin v pátek vstřelil do branky soupeře nejméně osm gólů, když si společně s bývalými...

Další z rubriky

VIDEA TÝDNE: Zvrhlý pán, sex za volantem i srážka dvou letadel v Praze

Pornoherečka důkladně využila autopilota Tesly

Exkluzivní setkání, které se podařilo natočit redaktorům MF DNES po komunikaci s člověkem, který oslovuje školačky, ale...

Malostranští svědci exodu. Němci hledají pamětníky velké cesty ke svobodě

Východoněmečtí uprchlíci přelézají zeď západoněmeckého velvyslanectví v Praze....

Z balkonu Lobkovického paláce přehlédne návštěvník jeho zahradu snadno. Na vydlážděném nádvoří parkuje několik aut,...

Lékaři zkouší vyléčit lidi ze zármutku, který po ztrátě blízkého ochromuje

Ilustrační fotografie

Ztráta blízké osoby je pro většinu lidí těžká. V některých případech ale smrt blízkého dokáže pozůstalé takřka vyřadit...

Najdete na iDNES.cz