Televizi Barrandov řídí „pět moudrých“, Svorova nástupce nehledá

  18:24aktualizováno  18:24
Televize Barrandov přes měsíc nemá programového ředitele. Tuto roli plní takzvaná programová rada. Zatím se nové plnoformátové televizi daří, je štikou mezi novými digitálními stanicemi a úspěšně přetahuje diváky České televizi, podle expertů ale tento stav nemůže praktikovat dlouho.

Ivan Mládek je tahounem sledovanosti nové digitální televize | foto: Barrandov TV

Nová digitální televize Barrandov se nachází ve zvláštním stavu. Od 25. února, kdy Přemysl Svora odešel z pozice programového ředitele, nepřišel na jeho místo žádný nástupce. - čtěte TV Barrandov opustil programový šéf Svora. Plánoval jsem to, tvrdí

O tom, jaké pořady a kdy bude stanice vysílat, rozhoduje pětičlenná rada složená ze tří vrcholných manažerů stanice a dvou externistů.

Předsedkyně představenstva TV Barrandov Janka Vozárová.Experti nad tím kroutí hlavou, předsedkyně představenstva TV Barrandov Janka Vozárová ale říká, že jim tento stav vyhovuje.

"Program nemůže být rozhodnutí pouze jednoho člověka," řekla Vozárová iDNES.cz na konferenci Kulatý stůl o digitalizaci.

Radní se prý scházejí pravidelně a probírají divácké návrhy na nové pořady. "Živě diskutujeme, měníme si názory a na čem se shodneme, to se snažíme aplikovat. Bavíme se o tom, koho by mohly zaujmout a jestli to chceme," vypočítala šéfka televize Barrandov.

Televize tají složení programové rady

Podle Jana Potůčka, šéfredaktora serveru Digizone.cz, je tento postup přinejmenším neobvyklý. "Je to znouzectnost, program musí vést jeden člověk," soudí Potůček.

Šéfredaktor serveru Digizone.cz Jan Potůček.Domnívá se, že minimálně do podzimu musí Barrandovští programového ředitele najít kvůli sestavení skladby na další rok. "Zajímá to zadavatele inzerce," vysvětlil Potůček.

Podobně se na to dívá šéf mediálního odborného serveru RadioTV.cz Martin Šinkovský. "Ani kdyby oněch ´pět moudrých´ mělo mezi sebou jasně vyřešené kompetence, nemůže to fungovat. Logicky velmi brzy dojdou k tomu, že se jeden z nich vyčlení a začne fungovat jako programový ředitel," domnívá se Šinkovský.

Podle místopředsedy představenstva televize Janise Sidovského je to Janka Vozárová, která coby nejvýše postavená manažerka společnosti má poslední slovo.

Kdo všechno s ní v radě zasedá, Vozárová nechtěla prozradit. Uvedla pouze jména zaměstnanců televize, externí spolupracovníky tají. "V radě je Janis Sidovský, vedoucí skladby programů Jaroslava Vokurková, já a dva externisté z branže," sdělila Vozárová.

Odtajnit exteristy prý nemůže kvůli tomu, že ještě mají závazky ve svých mateřských produkčních firmách. Člen Rady Českého rozhlasu Antonín Zelenka, který s televizí také spolupracuje, to prý není. "Ten se věnuje zpravodajství," řekla šéfka TV Barrandov.

Štika mezi novými televizemi

Logo TV BarrandovNové plnoformátové televizi se zatím daří, agentura Mediaresearch pro ni zjistila, že ji každý den sleduje téměř půl milionů diváků, kteří přijímají digitální signál. "Naši diváci si velmi oblíbili například Cyranův ostrov Ivana Mládka," uvedla Vozárová.

Tato show je také nejsledovanějším pořadem TV Barrandov na jejím webu. Daří se prý i talkshow Jana Saudka. "Saudek lidi táhne, chtějí vědět, co si myslí," vysvětluje Vozárová.

"Jsme nejsledovanější netematickou televizí v zemi v kategorii ostatní televize," doplnil Janis Sidovský. Pohled do statistik sledovanosti ukazuje, že diváky přetahuje především veřejnoprávní České televizi. "Je to pochopitelné, ale netrápí nás to," reagoval na konferenci o digitalizaci za ČT Pavel Hanuš.

Autor:

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Letní radovánky v Německu. Na koupaliště raději s policejním doprovodem

Němečtí policisté dorazili urovnat jeden z násilných incidentů ve venkovním...

Teploty stoupají a s nimi i počet návštěvníků koupališť. Německo uvažuje o posílení bezpečnosti na plovárnách kvůli...

Češi stáli tři dny u dálnice v Polsku a čekali na pomoc. Porouchalo se jim auto

Čeští turisté, kteří čekali v Polsku na pomoc.

Pětičlenná rodina z Náchoda na svou cestu z dovolené jen tak nezapomene. Při cestě od Baltského moře se jí v Polsku...

Ukradl auto i s třemi dětmi. Dostihli ho v koloně, vytáhli a zlynčovali

Američtí policisté při dopravní kontrole ve městě Falcon Heights zastřelili...

Udělala chybu, z níž se snad již poučila. Zastavila s autem v americké Filadelfii před pizzerií, kam mířila za...

Známá britská youtuberka zahynula při nehodě na elektrokoloběžce v Londýně

Známá britská youtuberka Emily Hartridge na smíku z roku 2018

Emily Hartridgeová, populární britská youtuberka a televizní moderátorka, zahynula v Londýně při nehodě na...

Teenager přišel při protestu o oči, jeho obličej zasáhlo 52 gumových broků

Šestnáctiletý Rufo Chacon zraněný při střetu demonstrantů s...

Šestnáctiletý Rufo Chacón začíná zapomínat, jak vypadají barvy. Teenager přišel před čtrnácti dny o oči během protestu...

Další z rubriky

ODS chce spolupráci s dalšími stranami v boji proti ANO, Piráti nevidí důvod

Tisková konference ODS před jednáním Poslanecké sněmovny, na snímku předseda...

Předseda ODS Petr Fiala chce před parlamentními volbami v roce 2021 jednat o spolupráci se stranami, které patří do...

O následcích konfliktu na Ukrajině promluví v Rozstřelu psycholog Prokopjuk

Rostislav Prokopjuk, ukrajinský psycholog žijící v Praze

Nový ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj při nedávné návštěvě Německa a Francie svým západním partnerům řekl:...

VIDEA TÝDNE: Agentka 007, tragédie v lunaparku a špehující aplikace

Novým agentem 007 bude žena. Hrát ji bude Lashana Lynchová.

Přinášíme souhrn toho, na co se diváci iDNES.tv dívali v posledních sedmi dnech nejvíce. Rekordy trhala samozřejmě nová...

Najdete na iDNES.cz