Televize přicházejí na podzim s novinkami

  19:22aktualizováno  19:22
- Televizní stanice představily podzimní vysílací schémata. Česká televize připravila několik novinek například seriál o majoru Zemanovi s půlhodinovými dokumenty, dokumentární týdeník Zpověď či rodinný magazín Pěna dní. Nova vsadila na zábavu a publicistiku. Publicistické pořady navíc posunula do dřívějších vysílacích časů. Televize Prima zase připravila novou talkshow Sauna.

Česká televize: seriál o majoru Zemanovi
Od podzimu se na obrazovkách České televize objeví celá řada novinek. Například seriál o majoru Zemanovi s půlhodinovými dokumenty, nový dokumentární týdeník Zpověď, zábavný magazín pro celou rodinu Pěna dní, další řada seriálu Život na zámku, zábavná Golfová revue či nástupce Arény, diskusní pořad Přísně veřejné?! moderovaný Janem Pokorným.

Podle generálního ředitele ČT Jakuba Puchalského bude významnou součá

Speciální přílohu s videoukázkami ze všech dílů seriálu o majoru Zemanovi naleznete na www.idnes.cz/ZEMAN98.
stí projektu Třicet návratů (komponovaný pořad o životě v době komunistické totality) dobový propagandistický seriál Třicet případů majora Zemana o dějinách komunistických policejních a represivních složek. Televize nabídne divákům i fejeton přibližující rok, v němž se daný díl odehrává, dokument, který je s tématem nějak spojen, a také osm následných besed. Blok bude ČT 1 vysílat každý čtvrtek od 16. září ve dvacet hodin.

Druhým stěžejním bodem programu ČT budou podle Puchalského pořady k 10. výročí událostí listopadu 1989. Kromě dokumentů to bude i adaptace knihy Václava Bartušky Polojasno a projekt celodenního vysílání Československé televize, které vrátí diváky do osmdesátých let.

Puchalský upozornil také na přímý přenos 3. října z Divadla na Vinohradech, kde bude vyhlášen výsledek sbírky Penízek. Akci vyhlásila ČT k Mezinárodnímu roku seniorů a na podporu vztahů mezi generacemi. Děti do sbírky posílají částky, jež získají drobnou prací nebo ušetří z kapesného.

Nova: zábava a publicistika
Nejvýraznější změnou v podzimním vysílacím schématu televize Nova je posun publicistických pořadů do dřívějších vysílacích časů. Reportáže v relaci Na vlastní oči mohou diváci sledovat každé úterý už v půl desáté a čtvrteční Kotel dokonce ve třičtvrtě na osm. Nabídka publicistiky se rozšíří na předprázdninovou úroveň. Na obrazovky se vrací kromě Kotle i sobotní Gilotina s Bárou Štěpánovou a diskusní pořad Sedmička, který bude moderovat Jitka Obzinová, značných změn má podle šéfa publicistiky Radka Johna doznat erotický magazín Peříčko.

Na obrazovku se vrací i někteří moderátoři, které v posledních měsících diváci neviděli. Například do Televizních novin Mirka Všetečková - Čejková a Pavel Zuna či do soutěže Riskuj Jan Rosák.

V programu Novy se objeví i zcela nové pořady. Páteční večery obsadí volná obdoba soutěží o Miss Katapult, pondělní zase magazín Prásk! s Lenkou Hornovou, který bude věnován soukromí známých osobností - tuzemských i zahraničních. Na nedělní podvečer chystá Nova soutěž Čtveráci, v níž bude devět osobností vyprávět příběhy a úkolem dvou soutěžících bude uhodnout, zda jsou pravdivé či ne. Nově redakce zábavy nabídne i taneční soutěž Tančírna s moderátorem Martinem Dejdarem a rovněž soutěžní pořad Derby, v něnmž mají soutěžit fotbalové hvězdy. Divákům již známé relace Bydýlko a My rádi jíme se změní v hodinový pořad Dobré bydlo se Slávkem Bourou a Markétou Majerovou či pořad Večeře!!! s Naďou Konvalinkovou.

V podzimním nabídce Novy je řada divákům již známých seriálů, novinkami jsou například americké seriály V.I.P. s Pamelou Andersonovou a Air America s Lorenzo Lamasem či německý Mediocopter. Jistým překvapením je v programu kultovní kreslený seriál Městečko South Park, který TV Nova uvede čtyřikrát týdně po 23. hodině.

Prima: talkshow
Zcela nové pořady se objeví v podzimních schématu TV Prima, které začne platit od pondělí. K nejzajímavějším projektům patří relace Sauna. "Je to nová talk show západního typu, kterou mohou diváci vidět na obrazovkách každé pondělí (s moderátorem Honzou Musilem) a úterý (s Janem Krausem) a to od šesti hodin odpoledne. Dramaturgie Sauny se neopírá jen o známé a zkušené moderátory, ale staví především na dramatických zvratech a nečekaných rozuzleních, které se odehrávají přímo před zraky hlavních protagonistů a divákům tak nabízí napínavou podívanou až do posledního okamžiku," popisuje Saunu šéfredaktor public relation TV Prima Martin Čáp, "První téma Rodiče? Raději je neznat! nabídne příběh dívky, která až v patnácti po nelehkých životních peripetiích poznala svého otce a možná, že po devatenácti letech pozná ve studiu i vlastní matku," říká o prvním vydání talkshow Čáp.

Ostatní publicistické a zábavné pořady Prima zachovala, jen některé z nich ve schématu přemístila - Miláčci, relace věnovaná především psům a kočkám, bude v úterý následovat po nové, již páté řadě seriálu Komisař Rex, magazín Záhady a mystéria se objeví ve středu, zábavný pořad Znáte se? s Martinou Kociánovou a talkshow Trní Hanky Kousalové najdou diváci ve čtvrtečním programu. Místo nemění dvě zábavné relace - soborní To je fór! a nedělní Nikdo není dokonalý.

Prima uvede také některé zcela nové seriály: akční Pointman nebo kriminální Žena zákona. Na obrazovky se po letech vrátí série Sandokan, Prima odvysílá znovu i třicetosm příběhů Hercule Poirota, krimi Acapulco Heat a seriál Doktor z hor.

Autor:

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Považuji tě za přítele, Mirku, prohlásil prezident na padesátinách Soukupa

Na oslavu padesátých narozenin Jaromíra Soukupa dorazil také prezident Miloš...

Majitel televize Barrandov a její nejvytíženější moderátor Jaromír Soukup oslavil padesáté narozeniny. Na páteční večer...

Mladík na ulici vyzval na souboj osmdesátníka. Netušil, že to je judista

Ilustrační snímek

Nepořádek, který dělal na ulici v České Lípě při pojídání kebabu mladý muž, rozčílil kolemjdoucího osmdesátiletého...

Koupila dům, plánovala drobné opravy. Místo nich jí statik doporučil demolici

Rodinný dům, který paní Komárková zakoupila. (2017)

Alena Komárková koupila dům v hodnotě přes jeden a půl milionu korun. Plánovala drobné opravy a spokojený život na...

Podvodníci rozehráli obří „letadlo“, z lidí vylákali 398 milionů korun

Obžaloba viní tři podnikatele, že zmanipulovali téměř šest tisíc lidí a...

Společnost Rhinoceros nabízela rychlé zbohatnutí. Její zakladatelé díky dovedné manipulaci omámili vidinou snadno...

Jana Masaryka patrně zabili britští agenti, napsal bývalý Havlův poradce

Jan Masaryk

V roce 1948 zemřel za podivných okolností československý ministr zahraničí Jan Masaryk. Většina odborníků se přiklání k...

Další z rubriky

Česko trápí nedostatek lékařů. Řešením má být větší počet mediků

Ilustrační snímek

V Česku chybí podle České lékařské komory okolo dvou až tří tisíc doktorů. Navíc stárnou, z fakult jich do praxe...

Proruský výklad moderních dějin? Zprávu BIS odmítají historici i učitelé

Ilustrační snímek

Podle výroční zprávy Bezpečnostní informační služby je výuka především moderních dějin poplatná ruskému úhlu pohledu....

Jeden díl Čtyřlístku nám zabavili policajti. Kvůli srpnu 1968, vypráví Němeček

Autor Čtyřlístku, výtvarník Jaroslav Němeček.

Výtvarník Jaroslav Němeček oslavil ve středu 75. narozeniny. „Teď hledám někoho, kdo by přišel s tím, že umí malovat...

ROZHODNUTO: Obědy zdarma budou jen pro některé děti
ROZHODNUTO: Obědy zdarma budou jen pro některé děti

Několikaměsíční dohady jsou u konce. Vláda rozhodla, že obědy ve školách zdarma se nebudou týkat každého. Kdo na ně dosáhne a kolik to bude stát?

Najdete na iDNES.cz