Sobota 22. února 2020, svátek má Petr
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  • Sobota 22. února 2020 Petr

Diskuse k článku

Tato vláda bude už jen přežívat

V sobotu začal konec vlády Stanislava Grosse. Stačí se podívat na stav vládní koalice. Sociální demokracii stíhá jedno volební fiasko za druhým. Premiér přitom nemá žádné jasné vize a představy, co dál. US-DEU paběrkuje zcela na okraji zájmu veřejnosti a vlastně pro ni již téměř neexistuje.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

kouc

kdo ještě
může nazývat tento spletenec nekompetentních individuí vládou?
0/0
15.11.2004 16:14

tolan

Pouze předčasné volby
Jediná možnost, jak ještě zachránit ČSSD pod vedením (stroj)vůdce Grosse od totálního propadu je rychle směřovat k volbám a v opozici si polehoučku léčit hluboké rány a doufat, že je ještě někdo někdy bude výrazněji podporovat.
0/0
15.11.2004 12:34

Gottwald

skvělé
Předčasné volby pokaždý, kdy vláda ztratí důvěru!!! Osobně bych navrhoval každého půl roku, to je tak akorát!
0/0
15.11.2004 12:11

obcanek

Nemám rád vládu pana Grosse,
ale nelíbí se mi ono halasné volání všechí po předčasných volbách.A proč-je to jednoduché.Mohl by se totiž z toho stát precedens.V okamžiku,kdy,bez ohledu na to která z politických stran je momentálně stranou vládní,dopadnou jakékoliv volby jinak než vítězstvím vládní strany nebo vládní koalice,nutně,s odvoláním na to že minule taky pak byly předčasné - tedy mimořádné volby,bude tyto dav vyžadovat opět.Povšimněme si druhého přívlastku slova volby - mimořádné,tedy něco,co je mimo řád.Pokud nebude v tak zásadních všcech platit řád,nebudeme mít právní stát.Řádné volby dopadly tak jak dopadly,je to rozhodnutí voličů a nechť si tedy voliči ráčí spapat,co navařili.Jako celek.V tomto případě je současná vláda kolektivní vinou voličů,ale všech.I těch co takto zvolili,i těch,co se neobtěžovali.Když se jednalo o mimořádných volbách po demisi Václava Klause,ODS byla první,která brojila proti nim.Operovala tehdy přesně stejnými slovy.Voliči rozhodli,tak ať se dokončí řádné volební období.
0/0
15.11.2004 11:02

ODSakEda

Re: Nemám rád vládu pana Grosse,
SOUHLAS!
 Demostrace a nátlak je nutný pouze omezil-li by vám někdo volební právo! Výsledky minulých parlamentních voleb je nutné respektovat! Je možné nanejvýš vyzvat vládu k rezignaci pod tíhou argumentů např. ztráty preferencí nebo neúspěchu ve vodbách do samospráv a pod. A nejlepším referendem jsou svobodné-demokratické volby!
0/0
15.11.2004 12:00

obcanek

Re: Re: Nemám rád vládu pana Grosse,
NAzdar,tak máme konečně jednou stejný názor!!!
0/0
15.11.2004 12:57

celticrain

Re: Nemám rád vládu pana Grosse,
..nebyly to jen jedny volby, politicka nadala v CR je zrejma a vlada by si mela uvodomit zda jeji mandat je dost silny
0/0
15.11.2004 12:33

obcanek

Re: Re: Nemám rád vládu pana Grosse,
Milý nechápající spoludiskutující,nezáleží na tom kolikery volby jak dopadly.Poslední řádné volby dopadly tak jak dopadly a jejich výsledkem je tato vláda.Budeš takhle povykovat,až jednou dopadnou krajské ,senátní a volby do EP opačně a u vlády bude ODS s jakoukoliv,opakuji jakoukoliv jinou stranou a budou mít jakoukoliv,opakuji znovu,jakoukoliv většinu v PS,že mají být předčasné - mimořádné volby,které platný ústavní pořádek povoluje jen v přesně vymezených případech,a to není tento případ?Pak toužíš po anarchii a nesouhlasíš s jakýmkoliv řádem,maximálně tak s neřádem.
0/0
15.11.2004 13:01

HAL9000

Naprostý souhlas s autorem článku.
Dobrá zpráva je, že se v ČSSD začíná hovořit o předčasných volbách. Když u nich začne nějaká šuškanda, do půl roku je to hotová věc. Doufejme, že Stanik se nebude chtít udržet za každou cenu a nespřáhne se s komanči, to by ta agonie trvala trochu déle, s o to větším držkopádem na konci. 
0/0
15.11.2004 8:13

0100

ČSSD by nyní pomohla pouze široká koalice ODS, KDU ČSL, ČSSD
Ta by jasně ukázala, že ČSSD s komunisty nemluví a dala by se vstříc reformám, které naše republika nutně potřebuje. Neztratili bychom tak dva roky času nesmyslním potácením ČSSD a ona by mohla pouze získat, kdyby dala ODS a její Modré šanci také šanci  ji částečně prosadit. Ať posoudí lidé, jak je Modrá šance dobrá, ať to posoudí noví koaliční partneři. Když lidé uznají, že to tak dobré není, může ČSSD opět získat své místo na slunci i třeba v silné opozici a vyššími body ve volbách. Současný stav jí zničí spolu se Zemanem., který zakládá platformu. Zemena už nikdo na scénu nechce, jen jeho pohrobkové a zpátečníci z řad některých poslanců a senátorů, kteří se za něj měli dobře a smrděli korupcí na sto honů.A to zas naše politická scéna nepotřebuje. Ani prodejné politiky schopné všecho, ani aby zmizela za hranice volitelnosti ČSSD a do popředí se drali komunisté.
0/0
15.11.2004 8:13

HAL9000

Re: ČSSD by nyní pomohla pouze široká koalice ODS, KDU ČSL, ČSSD
Hodně naivní představa. ODS si nemůže dovolit hazardovat se svým jménem. Kolik času ji stálo, než se zbavila neblahých následků "opoziční smiouvy". Jediná rozumná varianta je vláda s KDU-ČSL po vyhraných předčasných volbách. 
0/0
15.11.2004 8:18

obcanek

Re: Re: ČSSD by nyní pomohla pouze široká koalice ODS, KDU ČSL, ČSSD
Není s čím hazardovat,žádné jméno v kladném smyslu nemá.Má špatnou pověst ze zpackané privatizace a sponzorských afér,díky špatným ekonomickým zákonům z první poloviny 90 let,oposmlouvě a díky bývalým členům KSČ ve svých řadách - každý ví,že je to smečka karieristů.Zvyšování jejich zastoupení není dáno přílivem příznivců ODS,absolutní počty jsou přibližně stejné,ale odlivem voličů ostatních.U svých věrných patrně neztratí nikdy,ať udělá co udělá a mnoho nových nezvábí.
0/0
15.11.2004 9:25

Zubrsu

Pan.....Gros pouze "sklízí co zasel"....
....lidem se " podrazáci a lháři " prostě už zajídají.Smůla, že to ČSSD nepochopila,ale vzhledem k inteligenci jejího vedení se není čemu divit.
0/0
15.11.2004 8:02

Premium

Která auta jsou skutečně bezpečná? Crash testy versus realita

Setkáváme se s názory, že auta jsou navrhována tak, aby dosáhla dobrých výsledků v nárazových testech. Díky Folksamu...

Premium

Trend u rozvodů: čím dál více dětí končí ve střídavé péči

Neustálé pendlování mezi dvěma domácnostmi dětem škodí, varují odborníci. Ve střídavé péči je v Česku stále více dětí....

Premium

Když je střílečka povinná. Hraju hry a platí mě za to, říká člen týmu Brute

Má k dispozici fitness trenéra, mentálního kouče, psychologa a ve škole individuální studijní plán. Tedy servis...

Prodáváte rasistické zákusky, tvrdí zákazníci. Tradiční, brání se výrobce

Čokoládová pusinka, zákusek populární hlavně během německých únorových karnevalů, narazila na odpor kvůli svému...

Všichni jste krásní, říká modelka. Předávání cen moderovala zcela nahá

Modelka Ibi Støvingová (45), která moderuje dánskou verzi americké show Naked Attraction, vyvolala pozdvižení...

Výrobce největšího mobilního propadáku definitivně zavírá krám

Po třech letech od uvedení prvního neúspěšného pokusu prorazit na smartphonový trh značka Essential od spoluzakladatele...

PRVNÍ DOJMY: Co až tvé nahé fotky uvidí mamka? I herečky V síti pláčou

Vít Klusák zažívá věk zralosti. Zatímco v debutu Český sen ubližovala mystifikace neškodným zástupům toužícím po...

Nenáviděla jsem se za svá prsa, říká Fialová. Poprsí si nechala zmenšit

Herečka Kateřina Marie Fialová (22), známá ze seriálu Ordinace v růžové zahradě či show Tvoje tvář má známý hlas, šla...