Ostuda pokračuje, úsměvné divadlo, kritizuje opozice ministryni Malou

  16:36aktualizováno  16:36
Ministryně spravedlnosti Taťána Malá promarnila podle opozice možnost včas odejít. Další reakce upozorňují, že za podvodnou diplomovou práci nepadá vina na vedoucího ani oponenta. Malá na pondělní tiskové konferenci uvedla, že v jejích pracích není ani jedna shodná stránka s texty jiných studentů. Nenabídla proto rezignaci.

Ministryně spravedlnosti Taťána Malá na mimořádné tiskové konferenci ke svým diplomovým pracím. (9. července 2018) | foto:  Petr Topič, MAFRA

„Paní ministryně Malá právě promarnila možnost včas odejít. Místo toho opět obhajovala neobhajitelné. Ostuda pokračuje,“ uvedl předseda TOP 09 Jiří Pospíšil v reakci na tiskovou konferenci Malé.

Šéf poslaneckého klubu ODS Zbyněk Stanjura si rýpl, že by Malá měla mít na starost spíše resort kultury, protože má „bohaté zkušenosti s autorskými právy a autorským zákonem“.

09.července 2018 v 15:53, příspěvek archivován: 09.července 2018 v 16:12

T.Malá zatlouká a zatlouká. Možná by měla být ministryní kultury, jak ukazují její bohaté zkušenosti s autorskými právy a autorským zákonem :-).

Malou kritizuje i Stanjurův spolustraník Martin Kupka. „Paní Malá nemá dost soudnosti, aby odstoupila z funkce sama. Měl by ji v tom případě odvolat premiér Andrej Babiš, který ji nainstaloval. Možná, že se některé pasáže její dnešní tiskové konference stanou součástí našeho politického folklóru. Nemění to ale nic na tom, že postoj paní ministryně je neobhajitelný,“ řekl Kupka. 

„Úsměvné divadlo paní Malé si neumím vysvětlit jinak než upocenou snahou zakrýt průšvihy vlády: další problémové ministry, průnik komunistů do státní správy výměnou za důvěru, ale i pat s panem Pochem, na němž ČSSD stále trvá,“ zhodnotil šéf Pirátů Ivan Bartoš.

Fotogalerie

„Jako dlouholetý VŠ pedagog skutečně nechápu, jak může paní Malá tvrdit, že se ničeho nedopustila. Co je plagiát dnes, bylo plagiátem i před patnácti lety,“ poznamenal na Twitteru bývalý šéf Akademie věd ČR a někdejší kandidát na prezidenta Jiří Drahoš.

„Hroší kůže, hroší kůže! Šílené je to, že za legalizaci podvodu považuje to, že úspěšně podvedla vedoucího a oponenta. Ne, z podvodné diplomové práce se obhajobou nestává práce řádná a nepadá vina na vedoucího a oponenta. Ti jsou jen oběti (doufám tedy),“ reagoval na twitterovém účtu advokát Petr Němec.

„Malá Táňa přeložena do češtiny: ‚Tehdy se opisovat mohlo, takže je to i dneska cajk.‘ #spravedlnost,“ reagoval na tiskovou konferenci Malé politolog a člen ODS Matěj Trávníček.

09.července 2018 v 16:27, příspěvek archivován: 09.července 2018 v 16:41

Jako dlouholetý VŠ pedagog skutečně nechápu, jak může paní Malá tvrdit, že se ničeho nedopustila. Co je plagiát dnes, bylo plagiátem i před patnácti lety. Opravdu má člověk s takovýmto kreditem zastávat post ministryně spravedlnosti? https://t.co/1GcRHEwxrV

Autoři: ,

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Hašek titul JUDr. neměl získat. Jeho práce by propadla i jako seminárka

MF DNES získala rigorózní práci Michala Haška

Rigorózní práci, díky které Michal Hašek získal titul JUDr. ve slovenském Sládkovičově, exhejtman 7 let tají. MF DNES...

Považuji tě za přítele, Mirku, prohlásil prezident na padesátinách Soukupa

Na oslavu padesátých narozenin Jaromíra Soukupa dorazil také prezident Miloš...

Majitel televize Barrandov a její nejvytíženější moderátor Jaromír Soukup oslavil padesáté narozeniny. Na páteční večer...

Mladík na ulici vyzval na souboj osmdesátníka. Netušil, že to je judista

Ilustrační snímek

Nepořádek, který dělal na ulici v České Lípě při pojídání kebabu mladý muž, rozčílil kolemjdoucího osmdesátiletého...

Koupila dům, plánovala drobné opravy. Místo nich jí statik doporučil demolici

Rodinný dům, který paní Komárková zakoupila. (2017)

Alena Komárková koupila dům v hodnotě přes jeden a půl milionu korun. Plánovala drobné opravy a spokojený život na...

Podvodníci rozehráli obří „letadlo“, z lidí vylákali 398 milionů korun

Obžaloba viní tři podnikatele, že zmanipulovali téměř šest tisíc lidí a...

Společnost Rhinoceros nabízela rychlé zbohatnutí. Její zakladatelé díky dovedné manipulaci omámili vidinou snadno...

Další z rubriky

Matějská začala. Na pouť dorazily přes chladné počasí první tisícovky lidí

Matějská pouť v Praze. (23.2.2019)

Obyvatelé Prahy i mimopražští turisté využili slunečného avšak zároveň studeného dne k návštěvě Matějské pouti, která v...

Jeden díl Čtyřlístku nám zabavili policajti. Kvůli srpnu 1968, vypráví Němeček

Autor Čtyřlístku, výtvarník Jaroslav Němeček.

Výtvarník Jaroslav Němeček oslavil ve středu 75. narozeniny. „Teď hledám někoho, kdo by přišel s tím, že umí malovat...

Vražda i prodej rohu nosorožce. Nový šéf GIBS dokončuje „úklid“ policie

Ředitel GIBS Radim Dragoun (5.9.2018)

Generální inspekce bezpečnostních sborů (GIBS) v loňském roce vyšetřovala téměř 500 případů, ve kterých figurovali...

Najdete na iDNES.cz