VIDEO: Ponuré brněnské koleje rozzářila unikátní světelná show

  9:22aktualizováno  9:22
Tisíce studentů přilákala unikátní světelná podívaná, která se konala ve středu večer na kolejích VUT v Brně pod Palackého vrchem. Akce vyhnala studenty ven z pokojů. Okna jedné z budov se rozzářila od 21:00 neonovými barvami, které pulsovaly v rytmech známých filmových melodií.

Na prostranství mezi kolejemi dorazilo podle odhadu organizátorů až pět tisíc studentů. Rej světel před očima přítomných vytvářel všemožné obrazce: od boxera Rockyho až po hada z počítačové hry.

Jeho tvůrci však projekci neumístili na fasádě budovy, jak je tomu obvykle, ale do sto sedmnácti pokojů na jedné straně budovy kolejí namontovali speciální světla. Světelný program trval celou hodinu.

"Všichni studenti z pokojů, ve kterých byla barevná světla, museli na hodinu v pokoji zhasnout. Většinu z nich ale show přesto vyhnala ven z pokoje na hřiště před koleje, odkud mají dobrý výhled," uvedla organizátorka Martina Čmielová.

Light show 2012 v Brně

Autory projektu je osm polských mladíků, kteří si říkají P.I.W.O. Studují Technickou univerzitu ve Vratislavi v Polsku. "Přijde mi to málo výrazné, tím, že jsme blízko, je celý obraz rozmazaný. Asi by bylo příště lepší pozorovat tuhle show z dálky," namítal student Michal Babirát. Nebyl jediný, kdo v davu před kolejemi raději než naživo celou show pozoroval na displeji telefonu.

Přesto se akce setkala s nadšenými ohlasy. "Show byla úžasná, nejvíc mě pobavily ukázky ze známých filmů a vůbec žasnu nad tím, jak někdo takovou věc vymyslí," poznamenala studentka Veronika Juhaňáková.

Do každého ze 117 pokojů namontovali polští studenti zářivku, která může svítit osmi odstíny čtyř barev. Změnu světel řídil centrálně počítač, ve kterém je naprogramované celé vystoupení i s hudbou.

"I kdyby chtěli pořadatelé dát nějaký přídavek, nešlo by to. Všechno se tvoří dopředu. Asi se to nezdá, ale každá vteřina vystoupení má deset obrazů," vysvětlila organizátorka Čmielová.

Svou kreativitu předvedli nejen polští tvůrci. Tisícihlavý dav se pokusilo dostat do dobré nálady od 18:00 živé vystoupení studentských kapel Side effect a Universe.

Někteří brněnští studenti sami vytvořili krátký světelný příběh. "Každý zájemce si mohl zkusit vytvořit vlastní světelnou show v aplikaci, kterou jsme volně dali na internet. Ukázky nejlepších pěti návrhů mohli všichni vidět před přestávkou," uvedla Čmielová.

Právě tyto krátké ukázky domácích představení sklidily největší potlesk. Studenti obývající protější koleje se pak vyžívali v tom, že z recese polévali neznámou tekutinou lidi pod svými okny.

Akce byla součástí propagace soutěže Kolej roku (více čtěte zde) o nejlepší kolej z celé země, posílat hlasy mohou příznivci soutěžících kolejí do 22. dubna.

Autoři:

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Hašek titul JUDr. neměl získat. Jeho práce by propadla i jako seminárka

MF DNES získala rigorózní práci Michala Haška

Rigorózní práci, díky které Michal Hašek získal titul JUDr. ve slovenském Sládkovičově, exhejtman 7 let tají. MF DNES...

Podvodníci rozehráli obří „letadlo“, z lidí vylákali 398 milionů korun

Obžaloba viní tři podnikatele, že zmanipulovali téměř šest tisíc lidí a...

Společnost Rhinoceros nabízela rychlé zbohatnutí. Její zakladatelé díky dovedné manipulaci omámili vidinou snadno...

Jana Masaryka patrně zabili britští agenti, napsal bývalý Havlův poradce

Jan Masaryk

V roce 1948 zemřel za podivných okolností československý ministr zahraničí Jan Masaryk. Většina odborníků se přiklání k...

Náctiletá jde za vraždu muže na 18 let za mříže. Umírajícího si natáčela

Osmnáctiletá Simona Macháčová čelí obžalobě z brutální vraždy svého známého....

Za brutální vraždu sedmatřicetiletého muže si devatenáctiletá Simona Macháčová definitivně odpyká 18 let. Trest uložený...

Spalničky se šíří raketovým tempem. Staré očkování už nemusí fungovat

Případů spalniček je stále více.

Po desítkách let jsou spalničky zpátky. V Evropě se epidemie šíří hlavně v Itálii, Francii či Řecku, na Ukrajině bylo...

Další z rubriky

Příval fotek homosexuálních párů považuji za vtip, říká lidovec Bělobrádek

Předseda KDU-ČSL Pavel Bělobrádek přišel do štábu lidovců v pražském Paláci...

Byl Národní týden manželství, a tak KDU-ČSL na sociálních sítích vyhlásila tématickou soutěž. Křesťanští demokraté...

Koupila dům, plánovala drobné opravy. Místo nich jí statik doporučil demolici

Rodinný dům, který paní Komárková zakoupila. (2017)

Alena Komárková koupila dům v hodnotě přes jeden a půl milionu korun. Plánovala drobné opravy a spokojený život na...

Kvůli náledí byla na hodinu uzavřena D1 na 98. kilometru směrem na Brno

Ilustrační snímek

Dálnice D1 směrem na Brno byla v pátek večer asi hodinu zavřená na 98. kilometru kvůli náledí. Provoz levým jízdním...

Najdete na iDNES.cz