VIDEO: Studenti testovali poslance na „virózu“. Inspiroval je Kalousek

  18:16aktualizováno  18:16
Poslance čekala v úterý před Sněmovnou dechová zkouška. Student Vysoké školy finanční a správní se spolužáky se rozhodli otestovat, zda chodí zákonodárci do úřadu střízliví. Zkoušku alkoholtesterem odmítli dva poslanci.

"Testem všichni prošli. Pan Krátký a pan Svoboda detekci opravdu odmítli," uvedl iniciátor akce vystupující pod pseudonymem Jan Kliment. Svou pravou identitu nechce zveřejnit, redakce ji však zná.

"Nezlobte se, ale mně to připadá nedůstojné," říká na záznamu poslanec ČSSD Miroslav Svoboda, který v minulosti nedokázal vysvětlit opsané pasáže ve své diplomové práci (více o problému s diplomkou zde).

Druhým poslancem, který odmítl dechovou zkoušku, byl další sociální demokrat Jiří Krátký. Poslanec se trochu nepochopitelně domáhal, aby mu studenti ukázali doklad o ukončeném ročníku či maturitě. Krátkého proslavil především výrok, že v noci pracují jen "kurvy a zloději". Dostal za něj pětitisícovou pokutu (více zde).

Naopak bez vymlouvání se kontrole podrobili například Jeroným Tejc, Vít Bárta Pavel Dobeš nebo Jiří Paroubek. "Tak co jste... Nemám virózu," okomentoval předseda NSLEV21 svou nulu na displeji testeru. Střízliví poslanci od studentů obdrželi placku se stejným nápisem.

Nemohl jsem uvěřit, jak vystupuje ministr

Kliment uvedl, že svou akcí reagoval na opilost ministra financí Miroslava Kalouska. Ten sám férově přiznal, že když minulý týden ve čtvrtek dával médiím své stanovisko k prominutí daní zaplaveným podnikatelům, byl opilý (více zde).

"Když jsem slyšel Kalouska v rozhlase a následně na tn.cz, nemohl jsem uvěřit, že takto vystupuje náš ministr. A když si vzpomenu, že kritizoval prezidenta s tou šavlí. Podle mě kolem Kalouska musely ležet šavle minimálně dvě a pěkně ostré," upřesňuje své pohnutky Kliment.

Naráží tím na kritiku ministra financí, který ostře komentoval vrávorání Miloše Zemana při odemykání korunovačních klenotů. Hrad tehdy vysvětloval, že prezident měl virózu (více zde). Zeman pak ve svém úterním vystoupení v České televizi upřesnil, že důvodem jeho indispozice byly i náročné schody (čtěte zde).

Autor:

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Otec se doznal k vraždě dítěte v Pardubicích. Nebyla jiná cesta, řekl

Obviněný otec čeká u soudu na rozhodnutí o vazbě.

Čtyřicetiletý otec se doznal k vraždě svého syna, která se stala v noci na pondělí v Pardubicích. Příčinou úmrtí bylo...

Začalo to fotkou od moře. Následovaly výhrůžky a bezmoc

Ilustrační snímek

Tereze, dívce z malé vesnice, kde se všichni znají, bylo tehdy čtrnáct let. Večery zpravidla trávila u počítače. Hlavně...

VIDEO: Já, zvrhlý pán internetu. Reportér odhalil, jak predátor loví děti

Redaktoři MF DNES s pomocí figurantky nachytali sexuálního predátora. (13....

Říká si „Zralý chlapák“ nebo také „Zvrhlý pán“. Je mu padesát, je rozvedený, žije sám a na internetu oslovuje nezletilé...

Švédové přidají dětem migrantů výuku v rodném jazyce. Musí rozumět výkladu

Ilustrační snímek

Studenti z imigrantských rodin ve Švédsku pokulhávají ve škole. Zlepšit to má prohloubení výuky v jejich rodném jazyce....

Islám v pařížské MHD. Řidič nevpustil do autobusu ženu v minisukni

Autobus MHD v Paříži

„Napřed se pořádně obleč!“ zasyčel od volantu řidič s hustým vousem na zkoprnělou ženu, která v noční Paříži čekala...

Další z rubriky

Šéfka Čapkova památníku oznámila rezignaci. O funkci se chce ucházet znovu

Karel Čapek

Ředitelka Památníku Karla Čapka ve Strži u Dobříše Alice Seidlová v pondělí odpoledne oznámila svou rezignaci. Z postu...

Je třeba zabít Zemana, napsal člen ODS. Strana se od něj distancovala

Zastupitel z Jesenice u Prahy a člen tamní ODS Martin Lang označil prezidenta...

Předseda ODS Petr Fiala odsoudil vyjádření občanského demokrata z Jesenice u Prahy a zastupitele Martina Langa na...

Radní, který nabádal k zabití Zemana, se žaloby nebojí: Byla to nadsázka

Zastupitel z Jesenice u Prahy a člen tamní ODS Martin Lang označil prezidenta...

Nadsázka, kterou chtěl upozornit na Zemanovo chování. Tak o svém příspěvku, ve kterém vyzýval k zabití prezidenta,...

Najdete na iDNES.cz