Pátek 6. prosince 2019, svátek má Mikuláš
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  • Pátek 6. prosince 2019 Mikuláš
19:03
Vážené čtenářky, vážení čtenáři, on-line reportáž ze Sněmovny končí. Děkujeme za pozornost, další dění budeme sledovat v textech na domácím a regionálním zpravodajství.
18:45
Předsednictvo LIDEM vyzve ke svolání mimořádného sněmu, který by rozhodl o osudu strany
18:16
Poslanci v prvním čtení podpořili i vládní návrh zákona, který omezuje podporu obnovitelných zdrojů energie uvedených nově do provozu. Návrh také stanovuje strop pro příspěvek, který platí spotřebitelé. Ekologické organizace s omezením podpory nesouhlasí
17:59
Sněmovna schválila balíček zákonů, které reagují na změny v soukromém právu, především na nový občanský zákoník. Kodex má být účinný od ledna příštího roku. Soubor norem nyní míří k posouzení do Senátu. Jde například o novelu insolvenčního zákona, doprovodný zákon k občanskému zákoníku, nový zákon o zvláštních řízeních soudních či o novelu občanského soudního řádu.
17:15
Sněmovna schválila podmínky pro organizace, které chtějí být veřejně prospěšnými společnostmi. Odbory jimi automaticky nebudou, což žádala ČSSD.
17:01
Mimořádná schůze Poslanecké sněmovny, na níž se bude rozhodovat o rozpuštění dolní komory, se uskuteční příští pátek, uvedla předsedkyně Sněmovny Miroslava Němcová.
16:31
ČSSD, TOP 09, KSČM a Věci veřejné podaly společnou žádost na svolání mimořádné schůze k rozpuštění Sněmovny. Připojilo se k ní 126 poslanců.
15:36
Lidovci dají na předvolební kampaň 30 až 35 milionů. Z velké části si je půjčí od banky. Kandidovat budou exposlankyně Michaela Šojdrova a bývalý místopředseda strany Pavel Svoboda, z nových jmen se na kandidátce objeví třeba Daniel Herman. "Volební štáb už několik týdnů jede," řekl šéf strany Pavel Bělobrádek.
15:02
Sociální demokracie zahájila přípravy na volby. V srpnu chce mít jasno o kandidátech na poslance, v září o programu. Do voleb půjde samostatně.
14:25
Zalezli jste do hospody jako krysy, vzkazuje poslanci Floriánovi jeho kolega z ODS (více zde)
13:59
Vedení LIDEM chce po rezignaci Karolíny Peake svolat mimořádný sněm, který má rozhodnout o osudu strany.
  • Místopředseda TOP 09 Miroslav Kalousek rozmlouvá ve Sněmovně s poslanci ODS

    Místopředseda TOP 09 Miroslav Kalousek rozmlouvá ve Sněmovně s poslanci ODS Jiřím Pospíšilem a Tomášem Chalupou (8. srpna 2013) / Autor: Michal ŠulaMAFRA

12:39
A máme tu adepta na slovo roku... Poslanec LIDEM Viktor Paggio prohlásil, že liberálním demokratům nyní už bývalá šéfka strany Karolína Peake zasadila svým dnešním chováním "peaku" do zad.
12:32
Šéf pražské ODS Bohuslav Svoboda chce navrhnout vyloučení pražského politika a lobbisty Tomáše Hrdličky ze strany. Hrdlička podle některých informací stojí za změnou názorů poslanců Jana Floriána a Tomáše Úlehly, kteří ve středu odešli z jednacího sálu před hlasováním o Rusnokově kabinetu.
12:23
Na volby se chystají i Piráti, kteří ve svém prohlášení označují současné politiky za "vyčpělé". "Pirátská strana před volbami odkrývá své tradiční trumfy - nezkorumpované mladé lidi, kteří mají chuť něco s touto zemí udělat," uvádí strana v tiskové zprávě.
12:00
Hnutí ANO miliardáře Andreje Babiše chce kvůli předčasným volbám zrychlit svou současnou kampaň. Mimořádnými volbami sice lídři hnutí nadšeni nejsou, protože čekali, že se uskuteční až příští rok v květnu, ale hnutí prý alespoň ušetří na kampani. "Všechny parlamentní strany by měly politiku opustit a měli by přijít noví lidé," řekl Babiš, který chce sám do Sněmovny kandidovat. Věří v zisk kolem deseti procent hlasů ve volbách.
11:49
Zlínský poslanec Tomáš Úlehla by měl z ODS sám odejít, řekl ČTK předseda strany ve Zlínském kraji Libor Lukáš. Místní sdružení ODS ve Zlíně se podle svého předsedy Miroslava Chalánka bude situací zabývat v pátek.
  • Michal Hašek a Jeroným Tejc z ČSSD přicházejí do Sněmovny (8. srpna 2013)

    Michal Hašek a Jeroným Tejc z ČSSD přicházejí do Sněmovny (8. srpna 2013) / Autor: Michal ŠulaMAFRA

11:41
Prezident
"Jediná cesta, jak vyvolat v České republice předčasné volby, je právě jmenování vlády odborníků.... těmto mým slovům z 25.června tehdy málokdo věřil," napsal na svém facebookovém profilu prezident Zeman.
11:05
LEV 21
Předčasné volby vítá i exšéf ČSSD Jiří Paroubek, který nyní vede svou stranu LEV 21. "Po třech letech absolutního společenského marasmu, za který jsou odpovědní Petr Nečas, Miroslav Kalousek, Karel Schwarzenberg, Vít Bárta, Karolína Peake a další členové dosavadní vládní trojkoalice, se snad blýská na lepší časy," napsal Paroubek ve svém prohlášení.