TV Pohoda začala vysílat se zpožděním, zradily ji pražské vysílače

  18:27aktualizováno  20:58
Nová celoplošná stanice TV Pohoda měla v pondělí v pět hodin odpoledne rozšířit programovou nabídku v České republice. Její start se však zkomplikoval. Podle vlastníka firmy Radima Pařízka měli problémy se synchronizací vysílačů v Praze. Vysílání se tak podle Pařízka spustilo až ve 20 hodin, v hlavním městě krátce před 21. hodinou.

Televize Pohoda se zaměřuje na rodiny s dětmi. | foto: Facebook.com

"Z důvodů synchronizace SFN v Praze se čas spuštění Multiplexu 4 posouvá na pondělí 20 hodin," informoval iDNES.cz Radim Pařízek, většinový vlastník společnosti Pohoda Top Media, která televizi provozuje.

Co je to SFN?

Single Frequency Networks neboli Jednofrekvenční sítě umožňují provoz více vysílačů na jednom kmitočtu. Vysílají stejný datový obsah ve stejné kvalitě. Pokud je přesně naladíme a synchronizujeme, vysílače se navzájem nevyrušují.

Původně měla Pohoda startovat už v 17 hodin, ještě v šest hodin večer Pařízek avizoval začátek vysílání na 18:30. Synchronizace se nedařila pouze v Praze, ve všech ostatních regionech proběhla v pořádku.  

"Pražská SFN síť je složená z několika vysílačů. Dříve ji provozovala společnost Telefónica, která používala starý typ vysílačů. My jsme přidali nové a nastavení nefungovalo. To jsme nepředpokládali. Všem divákům se za zpoždění omlouváme," dodal Pařízek. 

Provozovatelé nejdříve chtěli nový kanál spustit ve všech krajích naráz, nakonec se rozhodli vysílání v osm hodin v ostatních částech Česka zahájit. V Praze šlo Pohodu naladit krátce před devátou hodinou. 

Nová stanice chce svou programovou strukturou cílit především na rodiny s dětmi. Podle Pařízka by zatím měla vysílat 16 hodin denně, plnohodnotný program plánují do Vánoc. Šéfovat by jí měla Renata Červená, která dříve vedla marketing Rádia Čas, jehož majitelem je rovněž Radim Pařízek.

Podíl ve firmě vlastní i Vladimír Železný

TV Pohoda bude šířena přes pozemní digitální vysílače. Původně měla být spuštěna už loni na jaře a vysílat měla programy pro děti. Pařízek však start nové stanice odložil a záměr pozměnil, protože Česká televize, respektive její generální ředitel Petr Dvořák, plánuje nový dětský kanál ČT3, jemuž prý soukromá stanice nemůže kvůli omezenému rozpočtu konkurovat.

Fotogalerie

Společnost Pohoda Top Media byla založena letos v únoru a má základní kapitál 200 000 korun. Podíl ve firmě vlastní také bývalý ředitel televize Nova Vladimír Železný, patří mu 34 procent firmy. Majoritním vlastníkem je s podílem 66 procent Rádio Čas.

TV Pohoda vysílá na čtvrté televizní síti, takzvaném Multiplexu 4. Ten provozuje společnost Digital Broadcasting, jež prostřednictvím Rádia Čas vlastní Radim Pařízek. Kromě TV Pohoda v něm budou vysílat také ČT4 HD a  ČT2 HD.

Od pondělí začala zároveň celoplošně vysílat hudební televize Óčko, a to ve třetím zemském digitálním multiplexu. Naladí ji tak až 95,7 procenta obyvatel (o změně vysílání televize Óčko čtěte zde).


Hlavní zprávy

Nejčtenější

Hašek titul JUDr. neměl získat. Jeho práce by propadla i jako seminárka

MF DNES získala rigorózní práci Michala Haška

Rigorózní práci, díky které Michal Hašek získal titul JUDr. ve slovenském Sládkovičově, exhejtman 7 let tají. MF DNES...

Podvodníci rozehráli obří „letadlo“, z lidí vylákali 398 milionů korun

Obžaloba viní tři podnikatele, že zmanipulovali téměř šest tisíc lidí a...

Společnost Rhinoceros nabízela rychlé zbohatnutí. Její zakladatelé díky dovedné manipulaci omámili vidinou snadno...

Mladík na ulici vyzval na souboj osmdesátníka. Netušil, že to je judista

Ilustrační snímek

Nepořádek, který dělal na ulici v České Lípě při pojídání kebabu mladý muž, rozčílil kolemjdoucího osmdesátiletého...

Koupila dům, plánovala drobné opravy. Místo nich jí statik doporučil demolici

Rodinný dům, který paní Komárková zakoupila. (2017)

Alena Komárková koupila dům v hodnotě přes jeden a půl milionu korun. Plánovala drobné opravy a spokojený život na...

Jana Masaryka patrně zabili britští agenti, napsal bývalý Havlův poradce

Jan Masaryk

V roce 1948 zemřel za podivných okolností československý ministr zahraničí Jan Masaryk. Většina odborníků se přiklání k...

Další z rubriky

Ošetřovatel na videu krotí vzpurného koně. Týrání, zní na sociálních sítích

Ilustrační snímek

Video, na kterém se zaměstnanec Zemského hřebčince Písek snaží uklidnit mladého koně, vyvolalo poprask nejen na...

První gay pár, co si v ČR osvojil dítě. Kvůli předsudkům odešel za hranice

Petr Laně a Jan Rous, registrovaní partneři z Prahy, už mají připraven dětský...

Jsou to dva roky, kdy si první pár gayů v Česku osvojil dítě. Petr Laně a Jan Rous před lety prošlapali registrovaným...

Podoba reformy penzí je ve hvězdách, ANO a ČSSD se zatím nedohodly

Ilustrační snímek

Shodu koalice našla na třech úpravách nynější soustavy a debatě o příjmech. Vyplývá to z vyjádření ministryně práce...

Najdete na iDNES.cz