Libyjec, který měl v červnu znásilnit na Litoměřicku dívku, jde k soudu

  17:47aktualizováno  17:47
Neúspěšný žadatel o azyl v Německu, který v červnu na poli u Terezína měl znásilnit a okrást šestnáctiletou dívku, míří před soud. Devětadvacetiletý Abdallah Diallo je ve vazbě a hrozí mu vězení až na deset let.

Cizinec, který je podezřelý ze znásilnění šestnáctileté dívky v Terezíně. (20. června 2019) | foto: Iveta Lhotská, MAFRA

„V pondělí podalo naše státní zastupitelství obžalobu k Okresnímu soudu v Litoměřicích,“ sdělila litoměřická okresní státní zástupkyně Kateřina Doušová.

Dozorující státní zástupkyně již měla obžalobu sepsanou, ale musela čekat, až ji tlumočník přeloží do arabského jazyka a překlad jí doručí. A to se stalo právě v pondělí.

Odmítnutý agresivní migrant

Obžalovaný pochází z Libye, což jednak prohlásil on sám a jednak to vyplývá z dokumentů, jimiž se prokazoval v Německu při žádání o azyl. Ten nedostal. Proč mu byl odmítnut, české úřady nevědí. Místo azylu měl Diallo takzvané vízum pro strpění, což ho opravňovalo volně se pohybovat, a dokonce dostávat i sociální dávky, byť menší než azylanti. Právě na sociálce také ztropil první incident.

Fotogalerie

„Verbálně napadl sociálního pracovníka při jednání o sociálních dávkách,“ uvedla Doušová. Kromě toho německá policie podle zjištění MF DNES eviduje ještě další dva slovní útoky na sociální pracovníky.

O těch se však zatím nerozhodlo, neboť při jejich projednání musí být dotyčný přítomen. Abdallah Diallo je ovšem od června v české vazbě.

Kvůli dalšímu přestupku dokonce skončil ve vězení. Za jízdu načerno dostal pokutu, kterou nezaplatil, a šel na 46 dnů za mříže. Když vyšel z drážďanské věznice, nasedl na vlak a zamířil přes hranice do Česka. V Lukavci u Terezína vystoupil a dál šel pěšky. Na polní cestě potkal šestnáctiletou dívku. Vrhl se na ni, znásilnil ji a ukradl mobil.

Chtěl do Francie, jel do Ústí

Proč přijel právě sem, nevysvětlil. S vyšetřovateli totiž od začátku vůbec nemluví. Podle původních informací ho měl v Lukavci vysadit průvodčí z vlaku, neboť neměl platnou jízdenku. To se nepotvrdilo.

Když se před soudem rozhodovalo o jeho vazbě, byl to jediný okamžik, kdy muž promluvil. „Sdělil, že v Lukavci vystoupil sám, nepodařilo se zjistit, že by ho někdo vysazoval kvůli jízdě načerno,“ řekla Doušová. „Domníváme se, že vystoupil z vlaku, když si uvědomil, že jede špatně. Měl totiž jízdenku do Ústí nad Labem,“ upřesnila Doušová.

Ani Ústí nad Labem však nejspíš nebylo cílem jeho cesty. Při jednání o vazbě prohlásil, že chce do Francie. A zmateně reagoval i na to, z čeho byl obviněn. „Jeho výpověď byla chaotická, nejprve kývl, že to udělal, pak zase tvrdil, že ne,“ popsala Doušová mužovo chování.


Nejčtenější

Nalezen po 22 letech. Zmizelého muže objevil bývalý soused přes Google Maps

Potopené auto s tělem Williama Moldta se podařilo najít díky satelitním mapám...

Trvalo to 22 let, ale pozůstatky tak dlouho pohřešovaného muže se nakonec našly díky tomu, že někdejší obyvatel Floridy...

Lidé létali jeden přes druhého, líčil strojvedoucí havarovaného vlaku

Kabina vlaku po srážce s kamionem na přejezdu v Uhříněvsi (6. září 2019)

Jednal rychle a pohotově. Strojvedoucí Tomáš Kadlec minulý týden u Uhříněvsi zabránil neštěstí. „Od prvního momentu,...

Známe výherce soutěže, který se vydá na exkluzivní cestu kolem světa

Barevná Indie - Taj Mahal

Sedm her velké soutěže, kterou uspořádaly iDNES.cz a CK S.E.N u příležitosti třiceti let svobody, připomnělo v průběhu...

Drama v Děčíně. Sedmnáctiletý syn shodil svého otce z balkonu, muž zemřel

ilustrační snímek

Těžko uvěřitelné drama se minulý týden odehrálo v severočeském Děčíně. Sedmnáctiletý syn zde podle policie shodil z...

Jak obejít povinnost. Majitelé psů přemýšlejí, jak čip vyříznout z kůže

Strážníci kontrolují povinné očipování psů v Ostravě.

Do povinného čipování všech psů zbývají poslední tři měsíce. Na internetu už ovšem lidé vymýšlejí, jak nařízení obejít....

Další z rubriky

Bratři Mašínové byli důsledkem krvavého režimu, říká Jiří Padevět

Historie se může opakovat, říká spisovatel Jiří Padevět. Na mysli má především...

Památník tří odbojů by měl vzniknout do tří let na Mašínově rodném statku. Předsedou spolku, který se přestavbě objektu...

KOMENTÁŘ: Petice proti rušení nemocnic. Hlas odborů není hlasem pacientů

Ilustrační snímek

Zdravotnické odbory rozjely kampaň za zachování dnešní sítě nemocnic. Prospěje to spíše jim, anebo pacientům? Malé...

IKEM hledá nové dárce kostní dřeně. Pořádá velký nábor dobrovolníků

Darování krve

Až tisíc nových dárců kostní dřeně hledá Český registr krvetvorných buněk IKEM prostřednictvím velkého náboru u...

Demolice Stalinova pomníku by byla drahá, lepší bude oprava, říká Lukeš

Stalinův pomník na Letné.

Zbytky někdejšího Stalinova pomníku se hroutí. Pražský magistrát musí na základě odborného posudku stavbu do pěti dnů...

Po operaci mandlí upadl chlapec do kómatu, začalo trestní řízení
Po operaci mandlí upadl chlapec do kómatu, začalo trestní řízení

Policisté na Královéhradecku zahájili trestní stíhání tří lidí a jedné firmy, kteří údajně nesou odpovědnost za tragédii. Ta se odehrála před dvěma lety, jejímž následkem osmiletý chlapec po operaci mandlí upadl do kómatu.

Najdete na iDNES.cz