Soud Jonáka pro nedostatek důkazů osvobodil

aktualizováno 
Praha - Městský soud v Praze ve středu zprostil majitele pražského klubu Discoland Sylvie Ivana Jonáka obžaloby, podle které si měl objednat vraždu své manželky Ludviky. Spolu s ním soud osvobodil další dva obžalované, kteří se podle žaloby měli na události podílet.

Předseda soudního senátu Jiří Horký odůvodnil osvobozující rozsudek tím, že žalobce nepředložil dostatečně věrohodné důkazy, které by svědčily o vině obžalovaných.
Ze čtyř přizvaných svědků se k dnešnímu líčení dva nedostavili a jeden odmítl vypovídat, soud proto stihl ještě dopoledne vyslechnout závěrečné řeči státního zástupce, obhájců i obžalovaných.
"Podle našeho názoru soudce Horký nesprávně zhodnotil předložené důkazy. Posuzoval je tak, že to bylo vždy ve prospěch Jonáka, Jeřábka a Königsmarka a naopak v neprospěch šesti mužů, kteří už byli v této cause odsouzeni," řekla reportérce MF DNES soudkyně Vrchní soudu v Praze Jaroslava Maternová, která byla rozhodnutím soudce Horkého viditelně zaskočena.
Senát dnes zprostil Jonáka obžaloby již podruhé. Poprvé se tak stalo v lednu loňského roku, vrchní soud se ale s tímto rozhodnutím neztotožnil a loni v září případ vrátil pražskému soudu k novému projednání.
Soudní řízení v této kauze však nekončí, neboť se státní zástupce hned po vynesení rozsudku na místě odvolal, takže případ bude posuzovat ještě Vrchní soud.
Jonák byl obžalován z toho, že si v roce 1994 objednal vraždu své manželky Ludviky.
Tu 7. dubna 1994 ve stánku se zeleninou v Praze-Petrovicích zastřelil Jiří Tokár, který při posledním soudním jednání potvrdil, že si ho na tuto vraždu najal Jonák.
Spolu s Jonákem usedli dnes na lavici obžalovaných dva taxikáři, kteří do Jonákova podniku vozili hosty: Tomáš Jeřábek a Miroslav Königsmart. Jeřábek měl podle žalobce pro Jonáka obstarat člověka, který pak vražednou akci zorganizoval. Königsmart se měl účastnit schůzky, kde se likvidace Jonákové projednávala, a o připravovaném zločinu neinformoval policii.
Jonák čelí také obvinění, že si před čtyřmi lety objednal i vraždu milence své ženy, z níž však nakonec sešlo, protože muž, který byl na vraždu najat, si to na poslední chvíli rozmyslel. Tato kauza se zatím před soud nedostala.
Majitel Discolandu Sylvie je souzen také u Obvodního soudu pro Prahu 9 za to, že měl loni na jaře fyzicky napadnout řidiče městského autobusu. Státní zástupce ho proto obvinil z ublížení na zdraví, výtržnictví a z obecného ohrožení.

 

Členové justiční stráže odvádějí majitele Discolandu Ivana Jonáka do soudní síně. Jonáka tehdy Městský soud v Praze zprostil obžaloby, podle které si měl objednat vraždu vlastní manželky Ludviky.

Autor:

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Policie odkryla identitu pachatele, který hrozil střelbou na českých školách

Zásahové jednotky na soutěži likvidovaly gang i toxickou látku.

„Pražská policie právě zjistila identitu pachatele, který na Twitteru hovořil o hrozbě střelbou ve školách v Praze....

My chceme znovu motýle! Babišův výrok si žije vlastním životem

Andrej Babiš během rozhovoru pro MF DNES telefonoval s ministrem životního...

Když premiér Andrej Babiš přednášel na konci května v pražském Mánesu na výroční schůzi Česko-německé obchodní a...

Přišel čas vzít si naši zemi zpátky, řekl Klaus. Představil hnutí Trikolóra

Václav Klaus mladší představil nové politické uskupení Trikolóra, na snímku se...

Poslanec Václav Klaus mladší představil nové hnutí Trikolóra, které zakládá poté, co ho vyloučila ODS. „Přišel čas vzít...

Sobotní výheň spláchnou bouřky, kroupy a přívalový déšť

Turisty na Karlově mostě v Praze náhlá bouřka s průtrží mračen nepřekvapila....

V sobotu odpoledne se bude Česko dusit vysokými teplotami, podle varování meteorologů v celé republice překročí...

Z útoků na lodě v Ománském zálivu obvinil americký ministr zahraničí Írán

Hořící tanker v Ománském zálivu (13. června 2019)

Dva tankery nedaleko íránského pobřeží v Ománském zálivu byly evakuovány poté, co jejich posádky vyslaly nouzové...

Další z rubriky

Loupež století s posvěcením státu: ČR přišla v kauze LTO o 100 miliard

První vlak čerpá českou naftou uskladněnou v německém skladu zkrachovalé...

Říká se jí loupež století s posvěcením státu. V kauze, při níž obchodníci přejmenovávali naftu na lehký topný olej, aby...

Den otců: v Česku se moc neslaví, mužům by se ale více pozornosti líbilo

tatínek a syn

Zatímco v mnoha zemích je Den otců již tradičním svátkem, v Česku doposud příliš nezdomácněl. Dvě třetiny lidí jej sice...

VIDEA TÝDNE: Předstíral retardaci, útok na tanker a nahý protest

Obžalovaný Petr Stojka u Obvodního soudu pro Prahu 10

Před soudem stanul muž z Prahy, který 12 let předstíral mentální retardaci a vylákal od státu na dávkách přes dva...

Najdete na iDNES.cz