Pátek 28. února 2020, svátek má Lumír
 • schránka
 • Přihlásit Můj účet
 • Pátek 28. února 2020 Lumír

Online reportáž

17:32

Dnešní online reportáž končí, další informace o počasí najdete na pocasi.idnes.cz

15:40

Nedělní příval mokrého sněhu zaměstnal profesionální i dobrovolné hasiče na celém území Prahy. V souvislosti se silným sněžením vyjížděli pražští hasiči k více než třem desítkám událostí. Vždy se jednalo o popadané stromy a větve, většinou na komunikace a chodníky. Ve třech případech spadly větve na zaparkovaná vozidla, u dvou událostí se vyvrácený strom opřel o fasádu domu. Na místě některých zásahů jsme po odstranění ještě pomáhali s vyproštěním vozidel z příkopu. U zásahů hasičů nebylo evidováno žádné zranění osob.

17:19

Společnosti ČEZ se do 16:00 podařilo odstranit všechny poruchy vzniklé v souvislosti s nočním sněžením v Moravskoslezském kraji. Bez proudu bylo v kraji během dneška několik tisíc lidí, hlavně na Ostravsku a na Karvinsku. 

15:43

Hasiči v Praze zasahovali u 51 událostí způsobených sněhem.

 • Hasiči v Praze zasahovali u 51 událostí způsobených sněhem. (4. února 2019)
 • Hasiči v Praze zasahovali u 51 událostí způsobených sněhem. (4. února 2019)
 • Hasiči v Praze zasahovali u 51 událostí způsobených sněhem. (4. února 2019)
13:38
 • Na okraji Třebechovic pod Orebem na Hradecku havaroval linkový autobus. Cestovali v něm čtyři lidé včetně řidiče. (4. února 2019)

  Na okraji Třebechovic pod Orebem na Hradecku havaroval linkový autobus. Cestovali v něm čtyři lidé včetně řidiče. (4. února 2019) / Autor: ČTK

12:56

V Kladně neunesla tíhu sněhu nafukovací hala poblíž zimního stadionu.

 • Tíhu sněhu neunesla nafukovací hala poblíž zimního stadionu v Kladně. (4. února...
 • Tíhu sněhu neunesla nafukovací hala poblíž zimního stadionu v Kladně. (4. února...
 • Úklid sněhu poblíž zimního stadionu v Kladně. Ve městě byl kvůli hustému...
12:56

V Olomouckém kraji zkomplikovaly noční přívlaly také hromadnou dopravu. Některé autobusové linky mají zpoždění. „Všechny autobusy v Olomouckém kraji vyjely, zpoždění se pohybuje do 20 minut. Nejhorší situace je v oblasti Jesenicka z důvodu špatně sjízdných nebo nesjízdných komunikací,“ oznámil koordinátor integrovaného dopravního systému Olomouckého kraje.

12:40

Hasiči vyjeli v neděli kvůli hustému sněžení v Česku k téměř 1200 zásahům, což je sedmkrát více, než je dlouhodobý denní průměr. 

Hasiči ve většině případů odstraňovali stromy a větve, které polámal těžký sníh, a někde pomáhali shazovat sníh ze střech. Nejpostiženější byly v tomto ohledu Středočeský, Plzeňský a Jihočeský kraj. 

12:35
 • Husté sněžení zasáhlo v noci z neděle na pondělí Olomoucký kraj po předchozím výrazném oteplení a dešti. Na snímku je viditelně zvýšený průtok řeky Bystřice na splavu u Bystrovan u Olomouce. (4. února 2019)

  Husté sněžení zasáhlo v noci z neděle na pondělí Olomoucký kraj po předchozím výrazném oteplení a dešti. Na snímku je viditelně zvýšený průtok řeky Bystřice na splavu u Bystrovan u Olomouce. (4. února 2019) / Autor: ČTK

12:06

V noci udeří silné mrazy, v západní části ČR bude až minus patnáct

přečíst článek
12:01

Před polednem bylo podle informací společností ČEZ a E.ON bez proudu stále přes 10 tisíc lidí. Problémy jsou v hlavně na jihu Čech a na Moravě

12:00

Hasiče ve Zlínském kraji zaměstnávají zásahy u dopravních nehod a stromů popadaných na komunikace. V souvislosti se sněžením zaznamenali v regionu od nedělního večera dvacet událostí. Nejvíce - 11 - jich evidovali na Zlínsku, naopak nejméně, pouze jednu, na Kroměřížsku.

Společnost E.ON zaznamenala v kraji ráno a dopoledne několik poruch na vedení vysokého napětí. Potíže jsou především na Uherskohradišťsku, kde je bez proud zhruba 1 400 domácností. 

10:53

V Ústeckém kraji vyjížděli hasiči během uplynulých čtyřiadvaceti hodin k devatenácti spadlým nebo nahnutým stromům a větvím. Nesjízdných je v kraji několik úseků silnic nižší třídy v Krušných horách. Sníh leží i na dalších cestách a na chodnících. Silničáři proto nabádají k velké opatrnosti.

10:34

Na Liberecku uzavřela vážná nehoda silnici třetí třídy z Mníšku na Raspenavu přes Oldřichovské sedlo uzavřela v pondělí ráno vážná nehoda dodávky a nákladního vozu. Příčinou byl pravděpodobně mikrospánek jednoho z řidičů. Oba řidiči utrpěli vážná zraněni a byli převezeni na traumacentrum do Liberce

10:31

V Olomouckém kraji na Svatém Kopečku místní odklízí sníh.

 • Husté sněžení zasáhlo Olomoucký kraj po předchozím výrazném oteplení a dešti....
 • Husté sněžení zasáhlo v noci z neděle na pondělí 4. února 2019 Olomoucký kraj...
 • Husté sněžení zasáhlo Olomoucký kraj po předchozím výrazném oteplení a dešti....
10:19

Na silnicích v Moravskoslezském kraji leží nová vrstva sněhu, některé silnice jsou tak sjízdné se zvýšenou opatrností. Na hlavních tazích jsou po chemickém ošetření zbytky rozbředlého sněhu, na silnicích udržovaných inertním posypem leží ujetá vrstva sněhu. Mezi obcemi Bílá a Ostravice na Frýdecko-Místecku zůstává pro těžká nákladní vozidla uzavřená silnice I/56, která je jedním z hlavních tahů na Slovensko.

10:00

Kvůli popadaným stromům a větvím zůstávají v Plzeňském kraji uzavřené tři úseky tratí. Všechny silnice už jsou průjezdné. Hlavní tahy jsou ošetřené a mokré, úklid na silnicích třetích tříd ještě silničáři dokončují.

Podle webu Českých drah jsou kvůli stále uzavřené úseky z Plzně do Svojšína na trati do Chebu, z Domažlic na Furth im Wald a z Plzně na Dobřany (na trati na Klatovy). Všechny měly být zprovozněny do 10:00.

09:40

Hlavní železniční trať mezi Prahou a Plzní, kde od rána kvůli popadaným stromům nejezdily vlaky, se okolo půl desáté podařilo zprovoznit.

09:36
 • Soustavné sněžení zasáhlo Jihlavu na Vysočině. (4. února 2019)

  Soustavné sněžení zasáhlo Jihlavu na Vysočině. (4. února 2019) / Autor: Petr Lemberk, MAFRA

09:10

České skiareály mají momentálně výborné podmínky pro sjezdové i běžecké lyžování a mnozí provozovatelé si libují, že po dlouhé době je na horách opravdová zima. Zasněžené a upravené sjezdovky hlásí i areály v nížinách.

Užívat si je mohou mimo jiné školáci z prvních 13 okresů Česka, kterým dnes začínají jarní prázdniny.