Šmuclerová nástupce na Nově nemá

  19:06aktualizováno  19:06
Šéfové televize Nova zatím nevědí, kdo nahradí odcházející programovou ředitelku Libuši Šmuclerovou. Místo druhého nejvlivnějšího manažera v televizi zatím zůstane neobsazené. "Nikoho připraveného nemáme, protože jsme s takovým vývojem nepočítali," tvrdí šéf Novy Petr Dvořák.

Šmuclerová svůj překvapivý odchod z Novy oznámila ve čtvrtek. Podle ní ji vyhodili noví majitelé televize. Vedení Novy důvody jejího odchodu nezveřejnilo. - více zde

V kuloárech se debatuje o tom, že by na její místo mohl nastoupit Petr Sládeček, muž, který se v roce 2001 dostal mezi tři poslední kandidáty na post generálního ředitele České televize.

Sládeček v pátek pro MF DNES takovou variantu nevyloučil, ale zároveň řekl, že teď má zcela jiné starosti.

"S Fero Feničem a dalšími lidmi připravujeme projekt na vysílání digitální televize. To je věc, nad kterou teď intenzivně přemýšlím," řekl Sládeček, který už na Nově jako programový ředitel pracoval.

Šéfredaktor publicistiky Radek John míní, že Šmuclerovou bude velmi obtížné nahradit: "Pro to, co lidé viděli na obrazovce, byla naprosto klíčová. Nebude jednoduché najít někoho s takovými schopnostmi. Byla osobou, která se snažila ze všech na Nově vyždímat maximum."

Co bude Šmuclerová dál dělat, není jisté. Ona to zatím neřekla, její muž v pátek MF DNES sdělil, že by ji rád zaměstnal na své soukromé klinice Asklepion.

"Už několik let mám přání, aby šla pracovat ke mně. Hrozně rád bych tam takového manažera, jako je ona, měl. I když nevím, jestli bych ho dokázal zaplatit. Případně bych byl rád, aby si odpočinula," uvedl Roman Šmucler, jehož podnik se zaměřuje na laserovou medicínu. Kromě toho moderuje na Nově soutěžní pořad 1 proti 100.

Neodejde ze solidarity k manželce z televize také? "Vycházím z toho, že mi na Nově pokračuje platná smlouva," řekl.

Proč bych měl odcházet? podivuje se Radek John

Známá tvář Novy Radek John neočekává, že by měl následovat programovou ředitelku Novy Libuši Šmuclerovou, která dostala z televize padáka.

"Proč bych měl odcházet? Dostal jsem už tři nabídky na práci z konkurenčních médií. Já chci ale pracovat na pořadu Na vlastní oči, který jsme vymysleli a uvedli v život. Jsem přesvědčen, že náš pořad má smysl," řekl v pátek Radek John, který na Nově šéfuje publicistice.

Neočekáváte tedy výzvu k odchodu?
Jestliže přišli k nám do televize profesionálové, které ze všeho nejvíce zajímají peníze, nevidím důvod, proč bych měl končit já nebo Na vlastní oči.

Proč si to myslíte?
Protože těžko by rušili pořad, který má velmi vysokou sledovanost a televizi vydělává. Jsem přesvědčen, že to nejsou nějací komunističtí bastardi, kteří by se chovali ve stylu - toho vyloučíme, toho nevyloučíme.

Po opětovném příchodu americké společnosti CME do televize Nova se o vás mluvilo jako o jednom z těch, koho by mohl čekat výpověď.
Nám šlo vždycky o pořad Na vlastní oči. Ať už to bylo či nebylo v době ředitelování Vladimíra Železného. A pokud nikdo nebude s tímto pořadem manipulovat, což neočekávám, chceme pokračovat.

Chcete naznačit, že kdybyste odešel, skončil by i tento pořad?
To neříkám. Každý je nahraditelný.

Autoři:

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Vraha své dcery potkala v metru, sedl si přímo proti ní. Zhroutila se

Roberta Kučerová s fotografií své zavražděné dcery Reginy

Před dvaceti lety přišla Roberta Kučerová o jediné dítě. Její sedmadvacetiletou dceru Reginu nechal zavraždit Zdeněk...

Magnetický pól chvátá k Rusku a vědci tápou. Možná hrozí přepólování

Posun severního magnetického pólu (30. 12. 2009)

V zemském nitru se něco děje. Severní magnetický pól Země se přesouvá od Kanady směrem k Rusku a jeho pohyb je čím dál...

Hašek titul JUDr. neměl získat. Jeho práce by propadla i jako seminárka

MF DNES získala rigorózní práci Michala Haška

Rigorózní práci, díky které Michal Hašek získal titul JUDr. ve slovenském Sládkovičově, exhejtman 7 let tají. MF DNES...

Utajená auta policie lze snadno odhalit. Jejich značky chybí v databázi

Ilustrační snímek

Policejní sledovači mají poněkud nečekaný problém. Je jím nenápadná vyhledávací databáze České kanceláře pojistitelů. V...

Liberecký podnikatel vystřelil po mladé rodině, teď mu hrozí osm let

Jiří Vařil na snímku z července 2009

Policie prověřuje incident z poloviny ledna v liberecké části Harcov. Devětatřicetiletý muž tam tehdy vyběhl z honosné...

Další z rubriky

Ministerstvo kárá úřady, přehlížely připomínky sousedů masivní vily

Výrazná betonová stavba v hodnotě desítek milionů korun obehnaná čtyřmetrovou...

Ministerstvo pro místní rozvoj se zastalo odpůrců mohutné stavby na okraji Prostějova. Investor z rozhodování o její...

Značky STOP PROTISMĚR se na jaře objeví na dálnicích. Kvůli častým nehodám

Při nehodě na dálnici D5 u Rokycan se vážně zranil řidič osobního vozidla,...

Dvě nehody na českých silnicích ve dvou dnech způsobené auty jedoucími v protisměru přiměly oddělení Ministerstva...

„Velký bratr“ začne v květnu elektronicky sledovat pohyb cigaret na území EU

Ilustrační snímek

Brzy na bedra tabákových firem v Evropské unii dolehne nová povinnost. Musejí elektronicky sledovat pohyb svého zboží....

Najdete na iDNES.cz