Smrt si říká náboženství

  14:32aktualizováno  14:32
Rozhodl jsem se napsat tento dopis a říci tak svůj názor na situaci, která se nyní děje ve světě po útocích teroristů na Spojené Státy. Nikdy jsem nebyl věřící a nikdy jsem nebyl proti jakémukoliv druhu vyznání či víry. Nyní mám však na věc jiný pohled. Jakékoliv náboženství, jedná-li se o Křesťanství, Buddhismus, Judaismus, nebo Islám. Jsou náboženství mírumilovná, ale podle mého názoru smrtelně nebezpečná od dob jejich vzniku. Usáma bin Ládin zneužil Islám k terorismu a k boji proti Američanům, protože věří tomu, že je to správné.
Každé náboženství vznikalo v době kdy si lidé vytvářeli bohy a víru v něco nadpřirozeného, jelikož  byli bezmocní před živelnými pohromami, v boji s přírodou a nevědomostí. Díky těmto vlastnostem se postupně vytvořila náboženství. Je to pouze jedna z forem společenského vědomí odrážející skutečnost v iluzorních obrazech, výraz životního pocitu a jemu odpovídající chování a specifické akty založené na víře v existenci Boha. 
Pokud se zmíníme o křest´anství, kdy církev měla ve středověku monopol na vzdělání a výchovu, kultura a společnost se vyvíjela pod tlakem  duchovní diktatury církve. Užívala prostředky teroru od mučení, upalování až po válečné křižácké výpravy. Pronásledovala  kacíře a vše odůvodňovala v ideologické rovině víry. Vybírá od lidí peníze již od dob desátků, ale proč? Zastrašují nás peklem, chlácholí nebem. Člověk jenž je vyznavačem náboženství se modlí k bohu za odpuštění, nebo se vyzpovídá prostředníku, který se modlí za něj a očekává, že se něco stane, je jedno v jakém náboženství místo toho aby jednal.
Spácháme-li něco špatného a uvědomíme si to, na tom není nic divného, chybovat je přirozené a vezmeme si z toho ponaučení. Věřící se raději vyzpovídá ze svých hříchů, aby ulehčil svědomí a mohl páchat další hříchy, většinou ty samé. Proč si církev "značkuje" lidi už od narození křestem  spojeným s očistou těla a zbavením prvotního hříchu stvrzujícím přijetí do církve. Kdo jim dal právo? Bůh? Alláh? Budha? Satan? Všem  věřícím jde o jediné, zalíbit se Bohu a zajistit si tak po smrti přijetí u otevřených Nebeských bran. Křesťan si před smrtí zavolá kněze který mu dá poslední rozhřešení a " srovná " to tak s bohem. Muslim, který věří v Alláha má zase Džihád, aby dosáhl nejvyšší odměny v posmrtném životě. Proč náboženství upravuje život jedince at´ se jedná o Bibli, nebo o Korán. Omezuje jeho přirozené instinkty, jelikož ty podle těchto knih vedou ke hříchu. Málo který člověk nespáchal alespoň jeden ze sedmi smrtelných hříchů. Kdo nebyl někdy déle v posteli, protože se mu nechtělo vstávat? Spáchal lenost, kdo někdy nezáviděl, nebyl pyšný, kdo někdy nezakoupil oblečení které nesloužilo pouze pro ochranu před počasím ? Kněz nebo mnich v kostele, který celý život potlačuje základní lidské potřeby a instinkty, protože  všechny instinkty vedou člověka ke hříchu a všichni hříšníci jdou do pekla, kromě Boha ten může všechno co je člověku zakázáno.
Muslimové mají podobná dogmata, nepijí alkohol, nejedí určité maso, nebo zahalují a ponižují ženu v nejortodoxnějších formách islámu.
Náboženství postupně zaniká vývojem a rozvojem společnosti. Když se z magie stane vědecký fakt, mluvíme o něm jako o medicíně, astronomii apod. Když přestane určité pojmenování odpovídat dané skutečnosti, je logické nahradit je novým, vhodnějším. Proč tak nepostupujeme i u náboženství?
V Evropě a v Americe náboženství ztrácí postupně smysl, svůj úkol splnilo. Lidé se postupně vzdávají víry. Udržujísi ji tím, že jdou v neděli do kostela a nebo si na peníze nechají vytisknout, že věří v boha. Náboženství splnilo úkol morální podpory. Žijí však lidé podle bible a zákonů? Ne. Žijí muslimové v Afganistanu, Palestině a dalších arabských zemích striktně podle zákonů Koránu? Ano. Ti lidé jsou vírou v době našeho středověku křesťanství, kdy žijí pod duchovní diktaturou islámu. Dokud nedojde ke vývoji a rozvoji společnosti, jako ve zbytku světa a lidé nepochopí nesmyslnost dodržování víry existují-li lidmi stanovené zákony, nepřestane nenávist těchto lidí i Usámy bin Ládina vůči Americe, či komukoliv jinému, kdo má jinou víru, stejně jako to předvedli křesťané v dobách Křižáckých výprav kdy i  křesťané byli teroristy ve jménu víry.
Člověk by jsi měl uvědomit, že veškerá náboženství duchovní povahy jsou výtvorem člověka a žádná víra by neměla býti příjmána na základě božské autority.
Člověk si vytvořil bohy a ne oni jeho! A nastane-li čas opustit víru v Boha, nebo v Alláha či kohokoliv jiného, stane se tak a nikdo kvůli tomu nepůjde do pekla ani do nebe.
Autor:

Sametová revoluce

Připomeňte si události, klíčové osobnosti a atmosféru roku 1989 ve speciálu 30 let svobody.


  • Nejčtenější

Nehoda autobusu na Slovensku. Dvanáct mrtvých, zvažuje se státní smutek

Nejméně 12 lidí, z toho minimálně čtyři nezletilí, nepřežilo srážku nákladního vozu a autobusu u Nitry na jihu...

Je nás 300 tisíc, rezignujte, znělo z Letné. Máte právo na názor, vzkázal Babiš

Na Letenské pláni skončila krátce po čtvrté hodině demonstrace spolku Milion chvilek proti premiérovi Andreji Babišovi....

Skandinávie zažila vlastní Křišťálovou noc, neonacisté útočili koordinovaně

Ve Skandinávii se minulý víkend u příležitosti výročí Křišťálové noci odehrála řada koordinovaných útoků namířených...

Dnes už rozlišujeme přes 40 variant pohlaví, řekl v Rozstřelu genderový expert

Za totality se o problematice LGBT nemluvilo, což bylo paradoxně výhodné, že příslušníci sexuálních menšin nepodléhali...

{NADPIS reklamního článku dlouhý přes dva řádky}

{POPISEK reklamního článku, také dlouhý přes dva a možná dokonce až tři řádky, končící na tři tečky...}

Pieta na Národní. Lidé vypískali Babiše, Hamáčka i Klause mladšího

Andrej Babiš zapálil svíčku na Národní třídě brzy ráno za hlasitého pískotu tuctu lidí. Podobné přivítání se dostalo...

Premium

Nikdo dodnes neví, kolik těch holek zůstalo zakopaných. Starosta Dubí vzpomíná

„Devadesátky“ a přelom tisíciletí byly v Dubí na Teplicku divoká léta. Řádili tu pasáci prostitutek a mafiáni. Město se...

Premium

Jakub Šural: Snažím se, aby na mě brácha mohl být hrdý

Přes půl roku uplynulo od toho 29. dubna, kdy fotbalový svět přišel o Josefa Šurala a Jakub Šural, obránce Zbrojovky...

Premium

Kořeněná jídla ani káva neškodí, vyvrací profesor Tesař letité mýty

Kola je pro ledviny hrob. Nejlepší je nesolit a nejíst ostrá exotická jídla. Alkohol dokáže „propít“ ledviny, které je...

  • Další z rubriky

Plzeň oslavila 30 let svobody, z někdejšího sídla KSČ zmizela rudá hvězda

Plzeň žila v neděli oslavami třiceti let od začátku sametové revoluce. Symbolickou tečkou za dobou vlády jedné strany...

Podpisy přibývají. Novou výzvu Milionu chvilek signovalo přes sto tisíc lidí

Výzva spolku Milion chvilek má být pozitivní. Obsahuje tři stěžejní body, které mají platit nejen po dobu vlády...

Ceny paměti národa získaly osobnosti z pěti postkomunistických zemí

V pražském Národním divadle byly předány Ceny paměti národa. Obecně prospěšná společnost Post Bellum ocenila letos již...

Soud ve Znojmě podmíněně propustil lobbistu Dalíka z vězení

Okresní soud ve Znojmě propustil Marka Dalíka z vězení. Rozhodnutí je pravomocné, nikdo se neodvolal. Na svobodu by...

Advantage Consulting, s.r.o.
SUPERVIZOR VÝROBY

Advantage Consulting, s.r.o.
Ústecký kraj
nabízený plat: 25 000 - 35 000 Kč

Najdete na iDNES.cz