Šíma skončil na Primě. Televize mu zatrhla Zemana s Topolánkem v Partii

  16:33aktualizováno  16:33
Televize Prima přišla o moderátora diskuzního pořadu Partie Milana Šímu. Vedení stanice nesouhlasilo s hosty nedělního vydání Mirkem Topolánkem a Milošem Zemanem. Šíma dal proto Primě sbohem. Oznámil to na sociálních sítích Facebook a Twitter.

Bývalý moderátor diskuzního pořadu Partie televize Prima Milan Šíma. | foto: Facebook

V pondělí odpoledne se Milan Šíma na Facebooku a Twitteru pochlubil, že se mu do dalšího vydání Partie podařilo získat předsedu ODS a bývalého šéfa ČSSD Miloše Zemana.

Evidentně ale měl z hostů větší radost, než vedení televize. O jeho náhlém konci v televizi informoval server Lidovky.cz.

"Vedení Primy mi před malou chvílí sdělilo, že nesouhlasí, aby hosté nedělní Partie byli Mirek Topolánek a Miloš Zeman," napsal Šíma na Facebook včera odpoledne.

Pohled Jana Tuny na blogu

TV Prima kope za jednu politickou stranu, píše Tuna

Moderátor má na této sociální síti profil, kterým svůj pořad propaguje na internetu.

"Důvodem je prý skutečnost, že Topolánek je předseda parlamentní strany a Zemanova strana v parlamentu není, takže by prý šlo 'o hrušky s jablkama', a přes předchozí souhlas mi vedení televize nařídilo, abych do Partie pozval jiné hosty," dodal Šíma.

Profil pořadu Partie na sociální síti Facebook.

Ten přitom Partii moderuje jen pár týdnů, v září vystřídal Petra Šimůnka.

Podle serveru Lidovky.cz Zemanovu účast zatrhl přímo generální ředitel televize Marek Singer. Mluvčí televize Jana Kocová ho obhajuje, že má právo změnit hosty podle aktuálnosti.

"Vzhledem k tomu, že tito hosté byli plánováni kvůli Lisabonské smlouvě, respektive Ústavnímu soudu, a ten rozhodnutí odložil, rozhodli jsme se zvolit zdravotnictví," řekla Kocová Lidovkám.

Zřejmě slušně sledovaná debata Topolánek versus Zeman by prý pro diváky neměla žádnou hodnotu. "Nedomníváme se, že by to přineslo divákům něco nového, než co znají. Protože tam k posunu nedošlo."

Místo bonmotů urážky

V neděli před polednem si tak diváci místo Zemanovy ostré kritiky Topolánkova vládnutí pravděpodobně vyslechnou hádku stínového ministra zdravotnictví Davida Ratha s jeho protějškem v ODS Tomášem Julínkem.

Kdo je bude zpovídat, respektive nově moderovat pořad, zatím není jasné. "To je v tuto chvíli předčasné," řekla Kocová iDNES.cz. Jednu z možností, která se nabízí - Šímu na čas nahradí Barbora Tachecí, Kocová nechtěla komentovat. Tachecí má na Primě diskuzní pětiminutovku Fakta po večerních zprávách.

Miloš Zeman tvrdí, že Šíma takto razantně z Primy odchází na protest proti zamítnutí jeho pozvánky. Blesk.cz ale o Šímově konci na Primě informoval už v pátek 23. října.

Šíma v sms pro iDNES.cz potvrdil svůj odchod. "Vedení FTV Prima jsem požádal o okamžité ukončení pracovního poměru a bylo mi vyhověno. Zrušení Partie mezi Topolánkem a Zemanem bylo jen vyvrcholení sporu, které jsem měl ohledně pořadu s vedením," napsal Šíma.

Zajímavá je reakce mluvčího ODS Martina Kupky na Facebooku. Prima mu prý zrušení Topolánkovy pozvánky vysvětlila jinak, než nyní říká její mluvčí Jana Kocová.

"Paradoxní na tom je, že podle původních informací, které jsem měl já od Milana Šímy, tak hlavním tématem Partie měla být protikrizová opatření, nikoli osud Lisabonské smlouvy," sdělil Kupka. Zároveň se táže: "Nemáme se bát o nezávislost médií?"

Autor:

  • Nejčtenější

S Gottem se na Žofíně loučilo téměř 50 000 lidí. Dostalo se i na poslední

Na pražském Žofíně lidé dávali poslední sbohem zesnulému zpěvákovi Karlu Gottovi. Rozloučení skončilo deset minut před...

Rakev s Karlem Gottem vyprovodily ze svatého Víta rodina, potlesk a zvon

Stovky hostů z řad umělců, sportovců, politiků a blízkých se rozloučily se zesnulým Karlem Gottem na zádušní mši v...

Skončíte s rozdrceným tělem a roztříštěnými kostmi, hrozí čínský prezident

Čínský prezident Si Ťin-pching na návštěvě Nepálu pohrozil, že kdokoliv se pokusí rozdělit Čínu, skončí s "rozdrceným...

Syrská armáda se přesouvá k severním hranicím, aby odrazila turecký útok

Jednotky syrských vládních vojsk se přesouvají na Kurdy ovládaný sever země, kde mají "čelit turecké agresi vůči...

Greta nedostala Nobelovu cenu za mír, její příznivci tomu nechtějí uvěřit

Nobelovu cenu za mír získal etiopský premiér Abiy Ahmed. Porazil favorizovanou švédskou ekologickou aktivistku Gretu...

Premium

Náš kluk umí. Otec talentu Hložka o plánech i batůžku za padesát tisíc

Minulý týden ho v tramvaji načapal revizor: „Lístek, prosím.“ Adam Hložek, sedmnáctiletá fotbalová raketa, zčervenal....

Premium

Sex je snadno dostupný, ale nevěra ještě není důvod k rozchodu

Tolerance je podle něj jen povýšenecký postoj k druhému a vytváří korupční prostředí, proto do partnerských ani jiných...

Premium

Chci chlapa, co má větší koule než ego, říká svobodná matka Nikol Štíbrová

Před pár dny oslavila třiatřicítku a cítí se šťastná a spokojená. Nebylo to ale zadarmo – moderátorka a hvězda...

  • Další z rubriky

Čeští politici chtějí další tlak na Turecko, i ze strany Evropské unie

Pětidenní klid zbraní v severní Sýrii, na kterém se ve čtvrtek dohodly Turecko a Spojené státy, řeší situaci v aktuální...

Máme dobré školy, myslí si víc než polovina Čechů. Nejvíc chválí gymnázia

Více než polovina Čechů je nadále přesvědčena o tom, že kvalita výuky na českých školách je dobrá. Nejlépe z hodnocení...

První transport židů před 80 lety viděl i Eichmann, vlak vyjel z Ostravy

Byli bohatí a vzdělaní. Židé z Ostravska v prvních transportech neměli být, ale pak si nacisté uvědomili, kolik majetku...

Koalice se pře o výživné na děti. Dlužné alimenty má zaplatit stát

Podle návrhu ministryně školství Jany Maláčové (ČSSD) by měl výživné matkám platit a od neplatičů vymáhat stát....

Najdete na iDNES.cz