Pondělí 20. ledna 2020, svátek má Ilona
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  • Pondělí 20. ledna 2020 Ilona

Diskuse k článku

Seznam členů KSČ neexistuje, rudou minulost ukrývá archiv s miliony lístků

Problémy kolem zveřejnění soudců s komunistickou minulostí ukázaly, jak je i v době počítačových databází obtížné někdejší členství v KSČ ověřit. Úplný seznam dřívějších majitelů "rudé knížky" neexistuje. Historici je evidují na 9 milionech kartotéčních lístků. Jména soudců ale u nich nikdo z ministerstva neověřil.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

Huckelberry Švédd 5

je to pořád stejné ...

na úřadech jen přeplacená  pracovně zdegenarovaná banda diletantů a nefachčenků ....trochu ovládajících Word a ctrl-C a ctrl-V bez jakékoliz zodpovědnosti a invence ( dajtě mi pajc, postavím ajfelovku );-O;-O

0/0
11.1.2011 22:25

Petrolin3

Bzum,bzum,bzum jde o rozum.

Uvedené seznamy soudců kdysi prý komunistů mají být podkladem pro nařčení soudce s podjatosti při soudních jednáních.Mohu nařknout soudce s podjatosti protože kdysi byl u komunistů a z tohoto důvodu může nepříznivě ovlivnit soudní řízení se mnou.Proč by to nemohlo být obráceně.Souzený bývalý komunista i nekomunista může nařknout s podjatosti soudce nekomunistu na příklad při lustračních sporech,vyhazovech ze zaměstnání s politických důvodů apod.Nikde není psáno,že současný soudce nemůže být ovlivněn mediální masáží a pod.Myslím si-platí li a) musí platit i b).Jak se člověk dočítá tak oficielní seznamy komunistů nejsou,když se někdo ke členství přizná je charakter nebo cvok.Za to jej musíme potrestat.Pane ministře Pospíšile : je to grande blamage.Nikdy nedejte na rozhodnutí sboru brněnských myšáků

0/0
11.1.2011 20:56

hafusak2

Pokud neexistuje celkový seznam,

tak je zde riziko, že pokud se o něj bude někdo dodatečně pokoušet, tak nikde není záruka, že všechna jména budou opsána, případně se do seznamu nedostanou jména nepohodlných osob v zájmu jejich diskreditace.Rv

0/0
11.1.2011 20:31

Hodně prolhaní novináři

Rudou minulost má i valná většina tvrdého jádra ODS.

Nehledě na to, že komunistická stran nebyla u nás postavena mimo zákon. Takže soudruzi, buď v zákoně ustanovte, že každá strana, která je komunistická je extrémistická a tedy ilegální a její zástupci nemůžou sedět v parlamentu, ale maximálně tak v lochu. A nebo přestaňte už s těma trapnostma, kdo byl a nebyl před 21 lety v jaké straně! Tenhle dvojaký přístup je trapná fraška. Pokud je komunismus totalitní ideologie, která pošlapává základní lidská práva, tak není možné přeci, aby taková strana byla v parlamentu, ne? A pokud to možné je, tak pak není komunismus zavrženíhodnou ideologií a současné nebo minulé členství v komunistické organizaci je legitimní! Je to falešná hra, kde na jedné straně je občan strašen komunismem, ale na druhé straně není komunismus jako takový postihován. Takže si konečně vyberte!!! A nebo si děláte zadní vrátka pro případ, že by to tu zase převzal nějaký bolševik...?

0/0
11.1.2011 20:28

pes Muki

poznamka

Lidi, kteri byli komuniste, protoze by tomu verili, no takovi po okupaci ve strane zadni nebyli. Lide se davali do strany proto, aby s toho meli vyhody, ale ne z presvedceni.

0/0
11.1.2011 19:30

Hodně prolhaní novináři

Re: poznamka

Přesněji řečeno, aby z toho neměli nevýhody. Za členství v KSČ nebyl nikdo odměňován, ale za nečlenství byl trestán. V KSČ bylo 90% národa! Obzvlášť naši přední revolucionáři. Výhody měl tak akorát někdo z někdo UV. Teď je každý děsný hrdina a bojovník proti komunismu, ale za bolševika, byl každej maličkej a snažil se na sebe neupozorňovat státní moc. Stejně jako za nácků. Ten kdo pak nejvíc řve jaký byl bojovník je vždy ten největší zbabělec.

0/0
11.1.2011 20:36

mirekzelen

nebuďme stále

vystrašení-nevíme co nás zítra čeká a vy se stále rejpáte ve starém lejnu - čím víc tím víc bude smrdět přátelé!

0/0
11.1.2011 17:05

pes Muki

Re: nebuďme stále

Podle zkusenosti clenu narodnich socialistu v Nemecku, tak to asi neprestane. Ti si stezovali, ze se jim to vytyka 20 ci 30 let po valce a neni tomu konec

0/0
11.1.2011 19:32

papazian

Trapný hon na čarodějnice!

Raději bychom se měli věnovat budoucnosti, jak zabezpečit, aby i v naší zemi byli standardní náklady jako v okolním vyspělém světě, tedy náklady pracovní síly za světové ceny. Pro naplnění tohoto důležitého deregulačního úkolu je pochopitelně postupovat rozhodně a razantně jako když se jedná o utahování opasků v režii pana Kalouska. Aby se mohlo utahovat, je třeba především srovnat náklady na ceny běžné, jsme ve středu Evropě středem posměchu, že si neumíme říci o cenu, že naše vyspělá pracovní síla asi tak vyspělá není, když neví, jaká je její hodnota a kdy nemá úctu v sebe sama, že si neumí říci o normální cenu. To je daleko důležitější jak se neustále hrabat  a mrskat za minulost, která byla a s ní už nic nenaděláme. Nechme minulost historikům a makejme na budoucnosti! Členství v KSČ vadí jen temným silám, kterým nejde o světlou budoucnost národa! Silný národ musí táhnout za jeden provaz, nerozdělujme se, ale spojujme! V zájmu našich dětí!

0/0
11.1.2011 16:10

pes Muki

Re: Trapný hon na čarodějnice!

Kdo to jsou ty temne sily ? Mel by si se zajimat o budoucnost a ne se honit za carodejnicemi

0/0
11.1.2011 19:34

chemba

Co třeba Slánský?

Pro úplně nezdělané ( většina diskutujících ) to byl generální tajemník ÚV KSČ. Čili komunista nejryzejší. Ale komunisti ho popravili jako antikomunistu a škůdce strany. Byl tedy komunista či antikomunista?

0/0
11.1.2011 15:23

Cartonas Galben

Re: Co třeba Slánský?

Komanci jsou uz z principu podezdrivavi a sami se vrazdi mezi sebou, protoze jeden druhemu neveri. Slansky doplatil na "reformu" KSC, patrne se nekomu nehodil do kramu, ale nebyl sam, bylo jich tam daleko vic..

0/0
11.1.2011 15:51

papazian

Re: Co třeba Slánský?

Primitivní antikomunismus je velmi nebezpečný, vlastně koná to samé co kritizuje, jen s opačným znaménkem. Věnujme se důležitějším problémů země jako je zabezpečení dlouhodobé prosperity národa, která bude stát nikoli na dřevěných antikomunistických nohách! To tady slyšíme 21 let a k tomu pořád, že je třeba šetřit, utahovat opasky! A ve jménu čeho, aby po reformě lidé měli menší důchody, horší zdravotní péči, rušenou dopravní obslužnost,  zavírané školy, zanedbané silnice? Proto štveme jednoho proti druhému? Není důležitější, aby národ v těžkých dobách světové hospodářské a politické krize světa  táhl raději za jeden provaz, měl dlouhodobé cíle? Lustrační zákon bych také zrušil, jen  nás oslabuje, jsme malým národem a pokud část inteligence vyřadíme pod jakoukoli záminkou, je jasné, že tím tratí celý národ jako takový. I když má možná pocit, že je mravně očištěn.  Ale co z toho, když k  tomu padá do propasti? 

0/0
11.1.2011 16:16

papullus

Re: Co třeba Slánský?

Slánský doplatil na něco jiného,Slánský a celý proces s protistátním spikleneckým centrem byl zinscenován na požadavek SSSR v době,kdy SSSR ustupoval od podpory Izraele a přikláněl se na arabskou stranu.V té době již ve veliké zemi bylo dávno po čistkách,tam ve vrcholných orgánech státu a strany žádné Židy neměli,tak se hledalo,kde by se nějací našli.V Maďarsku také nic moc,v Polsku ani omylem a v Německu už vůbec ne. U nás to byl nejen Slánský,ale Šling,Geminder, London (krom Londona oběšeni) v následném procesu i Reicin . Jiný důvod k tomu nebyl.

0/0
11.1.2011 18:20

Mysel

Re: Co třeba Slánský?

Slansky jako Berija - oba dostali provaz, ale za neco uplne jineho, nez za co ho dostat meli. Trest si rozhodne zaslouzili, ale ne za smyslene zlociny.

0/0
11.1.2011 16:31

papullus

Re: Co třeba Slánský?

Beriju zastřelili bez soudu,údajně Chruščov osobně

0/0
11.1.2011 18:23

HrubesaMares

hmm

tak seznam neexistuje, nebo existuje jako kartoteka? Prekvapeni, redakce, pocitace tu nejsou odjakziva...;-)

0/0
11.1.2011 15:08

chemba

Re: hmm

K čemu seznam? koho to kdy zajímalo? A koho to zajímá dnes?

0/0
11.1.2011 15:24

Modrá straka zlodějka

Re: hmm

No  to víš že zajímá! Jinak by po permanentních bojovnících proti komunismu ani pes neštěkl, a museli by si třeba vymyslet marťany, nebo jiného třídního nepřítele!

0/0
11.1.2011 16:01

Milovník mědi, hliníku, železa 2

V redakci jste si průzkum dělali???

Hlavně u klikačů tlačítka Del???? ;-):-);-D

0/0
11.1.2011 14:26

neuman

Pospíšilovy seznamy bravo!

Bravo, pane ministře JUDr. Pospíšile! Toto je vynikající ukázka akční a systémové práce, výborná marketinková akce komunisté v české justici padni komu padni! Konečně to heslo někdo naplnil beze zbytku!R^

0/0
11.1.2011 14:12

miroslavpail

Komunisti

Za co se stydí ten dobytek? To opravdu nemají čisté svědomí? [>-]

0/0
11.1.2011 13:49

ppeepa

tak to bychom měli

bývalé komunisty mezi soudci a členy ČSSD, a teď bychom mohli projet ostatní politické strany, novináře, "umělce". to bychom se asi divili. toho se ale nedočkáme

0/0
11.1.2011 13:41

nafouknutá bublina

Re: tak to bychom měli

Nejde přece o to, někoho projet a divit se. Zkrátka bývalí komunisté by neměli být vůbec ve státní správě. A konec. A novináři či umělci, zrovna tak jako soustružníci či třeba i advokáti, ti ať jsou, kde chtějí, do toho nám přece nic není. To je jejich věc.

0/0
11.1.2011 13:46

Modrá straka zlodějka

Re: tak to bychom měli

Máš nějaký zvláštní výklad morálky!

0/0
11.1.2011 16:03

pepinolupino

Zlatí komunisti...

Ještě že ty komanče máme! Na co by se ta dnešní garnitura vymlouvala? ...Jak jsem si všiml, tak ti naši pohlaváři, které můžeme přiřadit k těm dnešním zločincům, jsou věkově někde kolem 40ti let, tak to nemůžou být (až na výjimky - Klaus...) pozůstatky minulého režimu. Ale to, že kradou víc než komanči, to je prostý fakt! Tak na co by nám vlastně byly ty seznamy komunistů? Vždyť Kalousek, Drobil, Tykač, Kožený a další "mladí a progresivní" tam stejně nebudou...

0/0
11.1.2011 13:36

pepinolupino

Re: Zlatí komunisti...

dodatek: Za komančů by za tohle šel Langer sedět natvrdo za rozkrádání majetku v socialistickém vlastnictví!!! http://zpravy.idnes.cz/policejni-uniformy-prala-firma-langerova-znameho-za-54-milionu-p6u-/domaci.asp?c=A110111_081522_domaci_js

0/0
11.1.2011 13:42

Rézina

Kdo měl přístup do archivu

po revoluci? Všeobecně se řiká, že novorevolucionáři po 89. měli hlavně starost prozkoumat archivy, zda se o nich něco nedostane na veřejnost a včas odstranit kompromitujici materiály.

0/0
11.1.2011 13:16

nestačímsedivit

Re: Kdo měl přístup do archivu

A vzali to z jedné vody načisto, jak se zdá. Víc mi vadí ti z LM. Tam totiž chodilo to tvrdé jádro, ti nejnebezpečnější. Kdo byl jen u komunistů, ten se většinou LM vyhnul.

0/0
11.1.2011 14:08

karel62

Cožpak jde uplatňovat v českém hlupákově právo ?

Všichni členové KSČ od roku 1968 mohou být obžalováni z nepromlčitelného zločinu. Spolupráce s okupační mocností (SSSR).Všichni spolupracivali vědomě a spolupráci podepsali. Na konci roku 1989 cca 750 000 zločinců (tedy členů KSČ).

0/0
11.1.2011 13:15

hňup

Re: Cožpak jde uplatňovat v českém hlupákově právo ?

ty bys neměl ty léky zahazovat, pak to vede k těmhle koncům....

0/0
11.1.2011 13:24

karel62

Nakopnutá husa se vždy ozve.

Tak  ten hlupákov, nebo členství v KSČ ?

0/0
11.1.2011 13:33

PDW

Nebylo by kratší zveřejnit seznamy těch,

kteří nevstúpili???;-D;-D

0/0
11.1.2011 13:15

eltanin

Re: Nebylo by kratší zveřejnit seznamy těch,

Já myslím, že by to bylo hlavně užitečnější. Ti, co vstoupili a po 89. vystoupili jsou přizpůsobiví a dají se využít vždycky. Ti, co vstoupili a nevystoupili nebo ti, co nevstoupili, mají nějaké principy, zásady a podobně a to je vždycky ošajzlé a nebezpečné.  Takže ti by se měli zaznamenat, zdokumentovat a v případě, že jejich zásady nejsou v souladu se současným požadavkem, tak i zavřít. Ten přizpůsobivý zbytek je OK a měl by dostat bonbónek za rozumné chování. ;-)

0/0
11.1.2011 13:26

Rudý přízrak lucha la libertad

Re: Nebylo by kratší zveřejnit seznamy těch,

:-/R^

0/0
11.1.2011 13:40

Rézina

Kdo měl př)

0/0
11.1.2011 13:14

nejdůvěryhodnější diskutér

Re: Kdo měl př)

Já, dvě.

0/0
11.1.2011 13:23

SvatyAntonin

soudci

No já nepovažuji členství v KSČ za nějakou překážku, z vlastní zkušenosti vím, že mnozí tzv. bezpartijní různí funkcionáři a vedoucí pracovníci byli daleko horšími než někteří členové KSČ. A po revoluci z toho těžili opět. Důležitá je jejich faktická činnost a dnešní práce. Právě proto, aby nastala obměna skutečná, fandím návrhu ministra Pospíšila na věk soudců omezený 65 lety. Ostatně , jaký výkon mohou většinově vykazovat páprdové v tomto věku? Ať dají místo mladším.

0/0
11.1.2011 13:02

karel62

"Spravedlnost" pohledem soudců s komunistickou minulostí.

Za 20 let odsouzeni pouze 2 členové KSČ. Štěpán,Polednová-Brožová.

0/0
11.1.2011 13:07

SvatyAntonin

Re: "Spravedlnost" pohledem soudců s komunistickou minulostí.

Protože opravdu ti skalní zlatokopové uměli rychle převléci kabát a kradli už pod jinou značkou, která je dnes chráněná patentovým úřadem.

0/0
11.1.2011 13:11

Beldor2

Re: soudci

Kravina..pred 89 clovek nemohl mit zadnou vyzsi funkci a nebyt ve strane.To proste mozne nebylo. Ale je fakt ze znam par lidi kteri byli kvuli praci ve strane ac byli vylozene antikomunisti.Ale proste kdo nebyl ve strane tak v te dobe mohl max. tak drzet hubu a krok...

0/0
11.1.2011 13:09

hňup

Re: soudci

nemůžu s tebou souhlasit. když jsem já něco řek, co nebylo podle představ  úv ksč a nižších jednotek téže strany v cajku, bylo mi to vysvětlováno tak, že se mýlím. když to nešlo takhle vysvětlit, tak mi bylo sděleno, že je to zcela ojedinělé selhání soudruha, ale že jsme všichni lidé omylní, a že byl pod silným tlakem antisocialistických živlů a nebyl ještě dostatečně zocelen na stranických školeních..... když něco  řek nebo udělal "špatně" člen strany, tak  byl buď uklizen, nebo vyhozen. podle prohřešku, funkce a vlivných přátel....

0/0
11.1.2011 13:23

nafouknutá bublina

Re: soudci

Znám pár lidí, kteří "něco" řekli jen u piva a šli "natvrdo". Asi jste nežil tam, kde já. V Praze stačilo, když Vás někdo "prásknul".

0/0
11.1.2011 13:53

0xf

Re: soudci

ja toto povazuju... tihle lide by vubec nemeli lezt do funkci kde je treba moralni kredit neb vstupem ho tak nejak stratili... to je to same jak z fasisty akora blbe je ze tady nebyl zadny norinberg

0/0
11.1.2011 13:10

SvatyAntonin

Re: soudci

No oni byli i za totáčemnozí  bezpatrtijní horší než mnohý komunista.

0/0
11.1.2011 13:13

Rézina

Re: soudci

R^R^R^

0/0
11.1.2011 13:17

0xf

Re: soudci

tak samozrejme ale je snazsi nejak pracovat s mensi skupinou nez pulkou naroda co ze nic nemuze a tudis neponese nasledky... jestli mi rozumite... preci jen proste z tema bezpartajnima bezpaternima by se dalo rychleji vyporadat...

0/0
11.1.2011 13:19

HrubesaMares

Re: soudci

soudci maji nejaky moralni kredit???

0/0
11.1.2011 15:25

nafouknutá bublina

Re: soudci

Ale také členy bývalé KSČ nikdo nepronásledoval a ani k lopatě jít nemuseli a nemusí. Jen je to nastaveno tak, že nesmí pracovat ve státní správě. A když to vezmete kolem a kolem, tak ve státní správě jsou na tom finančně hůř, než v soukromé sféře. Proč se takový bývalý člen KSČ drží v justici za relativně malý peníz a zapírá, že byl komunista, když jako advokát by měl x-násobek a nikdo by se ho na členství neptal?

0/0
11.1.2011 13:11

SvatyAntonin

Re: soudci

Jak relativně malý peníz? Víte kolik berou soudci? A za co, jakou pracovní dobu a výkon? Který kopáč je schopen dělat do 70-ti let a podávat špičkový výkon.

0/0
11.1.2011 13:16

Premium

Proč vyhraje vodík. Vynálezce Tůma má o budoucnosti automobilů jasno

Už před dvaceti lety se projel vodíkovým autem, kterým chtějí Japonci na letošní olympiádě v Tokiu propagovat...

Premium

Převratná metoda z IKEM: jak zhubnout přeprogramováním metabolismu

Lékař Marek Beneš je už třetím rokem vedoucím lékařem projektu, při kterém se pomocí laseru „oslepí“ nervové buňky...

Premium

Přivřela oči a doufala v polibek. Manžel ji místo toho shodil ze srázu

Ležela vedle něj a pravidelně oddychovala. Odtáhl se od ní, co mu jen postel dovolila, a otočil se zády. Musí to udělat...

Najdete na iDNES.cz