Zeman je chytrý člověk, určitě je volitelný, řekl Hnilička v Rozstřelu

  16:44aktualizováno  3. listopadu 13:02
Během úspěšné hokejové kariéry se Milan Hnilička stal olympijským vítězem i trojnásobným mistrem světa. Nyní se bývalý profesionální sportovec stal poslancem za hnutí ANO. „Andrej Babiš mi nabídl, abychom do toho šli spolu, a já na jeho nabídku kývl,“ řekl Hnilička v pořadu Rozstřel.

Hnilička promluvil i o tom, proč kandidoval právě za hnutí ANO, byť jako nestraník. „Vzniklo to pragmaticky, chtěl jsem poradit, co můžeme udělat pro hokejové oddíly, abychom jim pomohli s financováním projektu zimních stadionů. Setkal jsem se s Andrejem Babišem a tam všechno začalo. Zjistil, jak přemýšlím, o co mi jde, líbilo se mi, jak reagoval na sport. Bylo mi to sympatické a proto jsem zvolil hnutí ANO,“ uvedl Hnilička v Rozstřelu.

Fotogalerie

Nabídka podle jeho slov přišla přímo od Andreje Babiše. „Řekl mi: jestli chcete sportu opravdu pomoct, tak nás podpořte, my podpoříme sportování v Česku. Pojďme do toho spolu,“ citoval Hnilička Babiše. 

Ve Sněmovně se chce věnovat sportu. Jednou z věcí, kterou by chtěl jako poslanec prosadit, je vznik specializované vládní sportovní agentury.  Bývalý hokejový brankář upřesnil, že sport je na ministerstvu školství sport na periferii zájmu a nově založená agentura by se zabývala přerozdělováním státních peněz do sportu. Šéf hnutí ANO chce, aby se právě Hnilička stal jejím šéfem.

Politika prý dřív Hniličku nezajímala. Zlomilo se to až s koncem aktivní kariéry, kdy začal pracovat na manažerské pozici a stadion vystřídal za kancelář. Ve Sněmovně ho prý bude zajímat i školský nebo rozpočtový výbor, protože to jsou propojené nádoby se sportem.

„Šlégra jsem dřív nechápal, teď už ano“

Hnilička prozradil, že když před lety vstoupil do politiky bývalý český hokejový obránce Jiří Šlégr, který byl roku 2010 zvolen poslancem ČSSD, nerozuměl mu. Prý se ho ptal, proč to dělá. 

„Teď už rozumím jeho směru. Neznám jeho motivace ani nevím, co od toho očekával, ale vím, co od toho očekávám já. Je možné, že budu zklamán, ale odhodlání mám,“ řekl Hnilička. Ve Sněmovně prý bude chtít spolupracovat se skokanem na lyžích Jakubem Jandou (ODS).

Zatím není jasné, jestli Hnilička zůstane i ve funkci manažera mládežnické reprezentace. „Čeká mě nová výzva, která je nadřazená tomu, co jsem dělal doteď a budu podle toho jednat. Uvidím, jak moc mě bude zatěžovat poslanecký mandát, jaké funkce ještě dostanu, půjdu krok po kroku,“ prohlásil v Rozstřelu.

Zeman? Proč ne?

Moderátor se Hniličky ptal, jestli už ví, koho podpoří v prezidentských volbách. Jasno v tom prý zatím nemá, rozhoduje se mezi několika kandidáty. „Mám úctu k našemu prezidentovi, pan Zeman je jednoznačně chytrý člověk. Volitelný určitě je, ale ještě jsem se úplně nerozhodl,“ sdělil.

Hnilička v Rozstřelu také řekl, že je potřeba tělesnou výchovu ve školách pořádně uchopit a to především na prvním stupni základních škol. „Potřebujeme dostat tělocvikáře a trenéry na základní školy. Máme spoustu trenérů, kteří by mohli vypomoct. Tělesná výchova se dostala do krize, ze sto dětí z nich dnes třicet neudělá kotoul. Je také potřeba, aby tělocvik tvořily dvouhodinovky, ne samostatné hodiny,“ dodal. 

Milan Hnilička, který v současné době působí jako manažer mládežnické reprezentace, kandidoval za hnutí ANO ve Středočeském kraji z druhého místa za předsedou hnutí Andrejem Babišem. Hnilička ve volbách uspěl a stal se tak jedním ze 120 zástupců politických stran, kteří do lavic v Poslanecké sněmovně usednou poprvé (o dalších nových poslancích čtěte v článku Kdo jsou nové tváře Sněmovny? Pekař kremrolí i zpěvák Superstar).

Autor:

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Hasiči zachránili Notre-Dame. Chrám ztratil dvě třetiny střechy, skelet drží

Požár katedrály Notre-Dame v Paříži (15. 4. 2019)

Pařížskou katedrálu Notre-Dame vážně poškodil rozsáhlý požár. Slavná stavba přišla o dvě třetiny střechy, zřítila se...

Žena odešla na jógu a už se nevrátila, v Šáreckém údolí ji našli mrtvou

V Šáreckém údolí v Praze našli mrtvolu ženy ze Žižkova

V Šáreckém údolí v Praze našli odpoledne policisté mrtvolu ženy ze Žižkova, která byla od neděle pohřešovaná. Odjela...

Ignorovali prosby o pomoc a dokonce jí dali pokutu. Muž jí pak podřízl krk

Devatenáctiletou Shanu Griceovou zavraždil její bývalý přítel ze žárlivosti.

Britka Shana Griceová si několik měsíců stěžovala na policii, že ji neustále sleduje bývalý partner Michael Lane. Do...

Pětiletou Sofii vypátrali policisté na vídeňském letišti, únosce zadrželi

Ilustrační snímek

Pětiletou dívku, kterou v úterý unesli v Praze, policisté vypátrali. Dívka je zdravá a v pořádku. Policisté ji našli s...

Učitelka ze školky popletla adresáta, nevhodný mobilní text se šíří webem

Mobilní aplikaci si stáhlo do svých chytrých telefonů již téměř 600 lidí

Učitelka z bratislavské mateřské školky poslala omylem přes mobilní telefon nevhodnou zprávu matce dítěte, které učí. V...

Další z rubriky

Ředitelé světových muzeí hájí Fajta. Jednal protiprávně, říká ministr

Generální ředitel Národní galerie Jiří Fajt

Dvanáct zástupců světových galerií a muzeí napsalo dopis premiéru Babišovi. V dokumentu se zastávají ředitele Národní...

Na české hokejisty už jsou jen VIP lístky, překupníci chtějí i pětinásobek ceny

Čeští hokejisté se radují ze vstřeleného gólu v utkání Euro Hockey Challenge...

Necelý měsíc před začátkem mistrovství světa v ledním hokeji 2019 se stále ještě dají koupit lístky také na zápasy...

Tři čtvrtiny hmyzu u nás už vyhynuly. Na vině je intenzivní zemědělství

Modrásek

Z české krajiny mizí motýli, brouci, čmeláci. Květinám chybějí opylovači, ptákům potrava. Sameček modráska obecného je...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Najdete na iDNES.cz