Pokud Babiš padne, půjdu do politiky, řekl Jiří Ovčáček v Rozstřelu

  17:05aktualizováno  20. srpna 13:18
Jiří Ovčáček, mluvčí prezidenta Miloše Zemana, bude od posledního srpnového týdne moderovat vlastní zábavní pořad na TV Barrandov. Do své talk show si chce zvát hosty z různých oborů, ale také kontroverzní osobnosti. Moderátorovi Vladimíru Vokálovi prozradil i to, za jakých okolností by v budoucnu vstoupil do politiky.

„S tím nápadem jsem nepřišel sám, vznikl v televizi Barrandov, ale je trošku staršího data, zrodil se v jarních měsících letošního roku,“ upřesnil na začátku rozhovoru okolnosti vzniku vlastní talk show mluvčí prezidenta Jiří Ovčáček. S návrhem údajně přišel sám Jaromír Soukup, vlastník TV Barrandov.

Fotogalerie

Mluvčí nápad ale konzultoval s prezidentem Zemanem po jednom dílu pořadu Týden s prezidentem, není to tedy prý Ovčáčkovo autonomní rozhodnutí. „Je to nový formát a já rád zkouším nové věci,“ vysvětlil mluvčí.

„Jaromír Soukup si zřejmě odzkoušel reakce diváctva televize Barrandov na některé mé občasné účasti, třeba v pořadu Moje zprávy,“ doplnil Ovčáček. Ve své talk show ale nebude mluvčí nic komentovat, naopak se bude ptát jiných.

Ovčáček údajně také vůbec nezvažoval, jestli do projektu „jít“, protože má rád neobvyklé věci, za což lze považovat právě talk show tiskového mluvčího prezidenta republiky. Pořad podle něj může být i kvůli tomu zajímavý.

Záležet prý bude ale také na tom, jak mu to půjde a jak bude pořad bavit diváky. „Ještě nebyl odvysílán ani jeden díl pořadu a už byl krutě odsouzen jako neideový a špatný,“ posteskl si mluvčí na adresu některých komentátorů.

Ovčáček nemá žádný moderátorský vzor a bude se prý snažit vytvořit něco unikátního. „Aby to bylo takové ovčáčkovské, ale v jiném stylu, než jsou lidé zvyklí,“ dodal mluvčí s tím, že se bude snažit vytvořit „laskavý“ pořad. „Ovčáčkovské“ přitom podle něj znamená překvapivé, kontrastní. Diváci ho tak uvidí v jiné úloze, kde se bude snažit jim představovat zajímavé lidi, a to odlehčenou a laskavou formou. „Budu si s těmi lidmi povídat o nich a jejich životě,“ vysvětlil Ovčáček.

Díly pořadu budou předtáčené, mluvčí prý ale trému mít bude. „Budu tam vystupovat jako Jiří Ovčáček, ale lidé mě budou stále vnímat jako tiskového mluvčího pana prezidenta,“ říká Ovčáček.

První hosté talk show budou podle Ovčáčka kontroverzní

Hosté prý budou lidé z různých oborů, tedy nejen politici, ale i umělci nebo například novináři. „Chci vytvořit takový společný obývací pokoj, já s hosty a diváci na druhé straně,“ upřesnil mluvčí. „Nebude to styl moderace Jaromíra Soukupa, bude to můj styl, který ještě nikdo neviděl,“ doplnil Ovčáček.

Mezi prvními hosty budou spíše kontroverzní osoby, a to svými názory či prací, sdělil mluvčí, přičemž některé hosty si už dopředu sám „zajistil“. Celá pořad vzniká pod rukama menšího týmu, na jménech hostů se Ovčáček domlouvá s produkční.

„Nechci, aby z toho byl pořad, ve kterém se budu hostů ptát, co říkají na okupaci Krymu, to přenechám některým jiným televizím a televizním pořadům,“ vysvětlil mluvčí. „Co tam bude to takzvaně ovčáčkovské, nechci předem prozradit, musíte se na ten pořad podívat,“ dodal.

Ovčáček: Na peníze jsem se vůbec neptal a smlouvu zatím nemám

Jiří Ovčáček se údajně na honorář za moderování pořadu zatím neptal a ještě nemá ani smlouvu. „Já tyhle věci neřeším, nedělám to přece kvůli penězům,“ vysvětlil mluvčí. Zajímalo ho prý pouze, jak bude pořad vypadat, jestli budou naplněny některé jeho představy a jaký typ hostů si může zvát.

Zeman ČSSD radí moudře. Když ho nevyslyší, je s ní konec, říká Ovčáček

Obdobný typ pořadu by Ovčáčkovi prý nenabídla veřejnoprávní Česká televize. Kdyby ale taková nabídka přišla, tak by ji vzal.

„Nezkoumal jsem, jestli je na světě ještě nějaký jiný tiskový mluvčí nějakého prezidenta, který má svou vlastní talkshow. Možná jsme průkopníky,“ míní Ovčáček. Všem kritikům vzkazuje, aby si na pořad počkali, až bude vysílán. „Pak ať mě třeba strhají,“ říká mluvčí. Hosty prý nebude poučovat o tom, co si mají myslet. „V pořadu bude hodně improvizace, ale jsem připraven na cokoliv, i na ostrou kritiku“ popisuje Ovčáček.

„Snažím se rozlišovat politické názory a rozlišovat lidi,“ svěřil se mluvčí. S některými opozičními politiky se prý proto normálně baví, když ale řeknou něco „přes čáru“, tak na to reaguje. Ovčáček užívá taky určitý druh sarkasmu. „Když na něco upozorním sarkasmem, lidé si toho více všimnou,“ vysvětluje.

Příspěvky na sociální sítě jako Twitter a Facebook si mluvčí nejprve napíše, potom několikrát přečte a až pak zveřejní. Při moderování pořadu sice tento postup využít nepůjde, Ovčáček se ale nebojí, že by své emoce v takové situaci nezvládl.

S moderováním talk show však podle mluvčího nesouvisí rozšíření tiskového odboru Pražského hradu, kam na jaře nastoupil Vít Novák, bývalý mluvčí Prahy 10. Ovčáček odmítá, že by část své agendy přenechal právě jemu.

„Pokud Babiš skončí jako premiér, bude mou povinností jít do politiky“

„Mé budoucí politické angažmá se odvíjí od budoucí politické situace v České republice,“ sdělil mluvčí. Rozhodující podle něj bude letošní listopad, kdy má proběhnout další demonstrace spolku Milion chvilek pro demokracii.

Ovčáček po mohutném protestu na Letné zvažuje vstup do politiky

„Pokud připomínka listopadové revoluce bude o tom, že se tady bude ve své podstatě demonstrovat za zavedení cenzury a zákaz nekonformních názorů, tak to bude startovní výstřel pro Ovčáčka, aby šel do politiky,“ řekl mluvčí.

Případný politický směr, který by pak chtěl Ovčáček představovat, označil za „konzervativnější“. „A tam už je potom jedno, jestli levicově nebo pravicově, protože tam se ty názory docela sbíhají,“ dodal mluvčí. To všechno se ale prý může stát jen za předpokladu, že Andrej Babiš skončí coby premiér už před rokem 2021.

Mluvčí prezidenta republiky Jiří Ovčáček bude vystupovat jako moderátor zábavního pořadu na TV Barrandov. Pořad pojmenovaný Talkshow Jiřího Ovčáčka poběží každou středu večer, uvedla před několika dny TV Barrandov v tiskové zprávě k podzimnímu programovému schématu.

Ovčáček je ve funkci od roku 2013. Veřejně se vyjadřuje nejen jako tiskový mluvčí prezidenta Miloše Zemana, ale často na rozdíl od svých předchůdců poněkud nezdrženlivě hlásá i vlastní názory na aktuální politické dění.

Autoři: ,

Nejčtenější

Nalezen po 22 letech. Zmizelého muže objevil bývalý soused přes Google Maps

Potopené auto s tělem Williama Moldta se podařilo najít díky satelitním mapám...

Trvalo to 22 let, ale pozůstatky tak dlouho pohřešovaného muže se nakonec našly díky tomu, že někdejší obyvatel Floridy...

Lidé létali jeden přes druhého, líčil strojvedoucí havarovaného vlaku

Kabina vlaku po srážce s kamionem na přejezdu v Uhříněvsi (6. září 2019)

Jednal rychle a pohotově. Strojvedoucí Tomáš Kadlec minulý týden u Uhříněvsi zabránil neštěstí. „Od prvního momentu,...

Známe výherce soutěže, který se vydá na exkluzivní cestu kolem světa

Barevná Indie - Taj Mahal

Sedm her velké soutěže, kterou uspořádaly iDNES.cz a CK S.E.N u příležitosti třiceti let svobody, připomnělo v průběhu...

Drama v Děčíně. Sedmnáctiletý syn shodil svého otce z balkonu, muž zemřel

ilustrační snímek

Těžko uvěřitelné drama se minulý týden odehrálo v severočeském Děčíně. Sedmnáctiletý syn zde podle policie shodil z...

Jak obejít povinnost. Majitelé psů přemýšlejí, jak čip vyříznout z kůže

Strážníci kontrolují povinné očipování psů v Ostravě.

Do povinného čipování všech psů zbývají poslední tři měsíce. Na internetu už ovšem lidé vymýšlejí, jak nařízení obejít....

Další z rubriky

Lovci odtahů. Pojišťovny bojují proti předraženým asistenčním službám

Odtahový vůz 2

Jedna asistenční služba ocenila padesátikilometrový odtah z dálnice na 10 tisíc korun. „Na pojišťovnu“ by přitom stál...

Co dál s e-cigaretami? Ministerstvo zdravotnictví se zabývá varováním z USA

Elektronické cigarety mají lidi odnaučit kouřit. Ilustrační foto.

Varováním amerických expertů na rizika plynoucí z e-cigaret se podle ministra Adama Vojtěcha zabývá ministerstvo...

Na smíchovském břehu Vltavy se cvičně staví protipovodňové zábrany

Město čekají protipovodňové manévry.

Zejména na smíchovském břehu Vltavy se již od rána cvičí stavba protipovodňových zábran. Cvičení Voda 2019 se kromě...

Bratři Mašínové byli důsledkem krvavého režimu, říká Jiří Padevět

Historie se může opakovat, říká spisovatel Jiří Padevět. Na mysli má především...

Památník tří odbojů by měl vzniknout do tří let na Mašínově rodném statku. Předsedou spolku, který se přestavbě objektu...

Po operaci mandlí upadl chlapec do kómatu, začalo trestní řízení
Po operaci mandlí upadl chlapec do kómatu, začalo trestní řízení

Policisté na Královéhradecku zahájili trestní stíhání tří lidí a jedné firmy, kteří údajně nesou odpovědnost za tragédii. Ta se odehrála před dvěma lety, jejímž následkem osmiletý chlapec po operaci mandlí upadl do kómatu.

Najdete na iDNES.cz