Diskuze

Lichva by se měla trestat jako za první republiky, řekl šéf exekutorů

O novele insolvenčního zákona schváleného ve Sněmovně v Rozstřelu promluvili čtyři hosté, senátor Marek Hilšer, poslanec Patrik Nacher, expert na dluhovou problematiku Daniel Hůle a šéf Exekutorské komory Vladimír Plášil. Největší obavy pramení z neschopnosti dlužníků splácet a následného přehlcení soudů.
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

první, kdo by měl začít dluhy odpouštět a nevymáhat by měl být stát... ale kdepak, po invalidním bezdomovci bude donekonečna vymáhat 2000 Kč za trestní řízení...

0 0
možnosti

ten Hůle snad musí dělat reklamní kampaň Bushmannovi... toho chlapa jsem neviděl v jiné košili, ten by šel jako zálesák snad i do Rudolfina...

0 0
možnosti

K48a92r96e54l 59M67a66z50a89č

28. 1. 2019 19:24

Může být, že se člověk dostane do spirály dluhů, protože má těžké období v životě, ale většina lidí kteří berou půjčky od lichvářů typu Provident a podobně, si půjčuje na blbosti. Navíc jsou to hlupáci, kteří si ani neumí spočítat, že vrátí dvakrát tolik.

Jestliže mé tvrzení někoho pobuřuje, tak vězte, že znám několik desítek lidí (pracovně), kteří takto přišli o byt nebo barák - půjčovali si na hlouposti a jsou to hlupáci, bohužel. Pak chodí a brečí, ať ji někdo pomůže.

4 0
možnosti

Lichva začíná už u samotných exekutorů,kdy se dlužná částka násobí poplatkem exekutora plus soudní výlohy a pokud dlužník majetek má tak se začne na částce 1/3 částky tržní a jelikož na dražbu přišla pouze tchýně a jedna kšeftařka,tak přišla o barák za 32% tržní ceny a přitom dluh měl její exmanžel který měl nárok na polovinu domu.Kocourkov?Ne realita

9 0
možnosti

Dražit se nemovitý majetek začíná na 2/3 odhadní ceny a všechny dražby jsou zveřejňované na portálu dražeb, ke kterému mj. mají notifikace všechny realitky, asi ten dům nebyl takové terno

2 0
možnosti

Neměl jsem čas to sledovat, ale jestlipak unie vymahačů dluhů řekla, že "správu" oddlužení dlužníka bere tento správce 1000kč měsíčně do oddlužení a je to mnohdy více než desetina celé čásky na ondlužení... Přitom by to bylo krásný 12.000 pro věřitele... a to mi přijde jako zlodějina.

3 0
možnosti

Je to ještě lepší, dlužník může zaplatit celé náklady insolvence, tj. 60 x 900 Kč + DPH, a k věřitelům se nedostane ani koruna.

1 0
možnosti

Takže potrestáme finančák že ti vyměří penále přes 300 procent dlužné častky ? jsem pro

6 0
možnosti

Dluhy se platit mají, ale riziko, že už své peníze nedostane holt musí nést i věřitel a proto si má dobře prověřit, komu půjčuje. Na západě proto existuje institut tzv. creditscore, které si každý hlídá. Jednou nezaplatíš a už ti nepůjčí ani knížku v knihovně. Jak jednoduché.

5 0
možnosti

V případě nebankovních půjček a úvěrů (obchodních i spotřebitelských) by ovšem musel mít možnost každý, kdo jej chce poskytnout, zjistit příslušné údaje z databáze, nejlépe na nějakém (třeba zpoplatněném) serveru. Ale obávám se, že toto je u nás utopií. Zveřejněním takové databáze by přece byl porušen zákon na ochranu osobních údajů...

1 0
možnosti

V34í59t 41K33o15u73b70a

28. 1. 2019 16:38

Všichni plkají - stačí zákon o jedné větě. Lichva je každý úrok nad 9,9% p.a. a je hotovo. že je lichva trestná již v zákonech je. Ale to by se pan Kelner jemu podobní zbláznil, že mu stát boří výnosný kšeft s chudobou. Za první republiky byl tento úrok jasně stanoven. Stačí Zaplo a jim podobné s úroky okolo 1500% až 10.000% p.a. - to by mělo být postaveno zcela mimo zákon.

A nezapomeňme na PSSZ, FU, kteří sami mají pořád úrok na hranici 17%, pořád ale lépe než 37% co bylo dříve.

6 0
možnosti

Není rozhodující ani tak úroková sazba, jako celková RPSN.

4 0
možnosti

K49a88r43e53l 70H30a17g55e75r

28. 1. 2019 16:21

Lichva trestat? Ale ano, ale kdo je největším lichvářem? Stát. Sociální správa, Zdravotní pojišťovna. Nezaplatíte a už se z toho nevyhrabete....

9 2
možnosti

jakoze by vam mel stat dluhy na zdravotnim a socialnim pojisteni odpoustet ? jsem uprimne rad, ze tak necini ...

4 1
možnosti

Dnes může půjčovat kdokoliv komukoliv na jakýkoliv úrok. pokud se toto zamezí, bude minimum dlužníků- nebudou mít kde si půjčit a tudíž dlužit několika věřitelům.!!

0 0
možnosti

Půjčování peněz je podnikání, jako každé jiné. A jako každé jiné podnikání, má i toto svá rizika - konkrétně u tohoto druhu podnikání riziko nesplácení. A aby toto riziko bylo minimální, platí si banky odborníky z oblasti tzv. "řízení rizik", jejichž doporučení je rozhodující pro přiznání bankovního úvěru. Jinak si samozřejmě banky vytvářejí pro případ nesplácení rezervy, a to z části svých výnosů. Jinak bych dodal, že samotné úroky z bankovních úvěrů nejsou až zas tak dramatické a pro řádně splácející dlužníky likvidační. Co je lichvářským úrokem, jsou sankční úroky za opomenutí včasného splácení. Třeba v případě kreditních karet, kdy je to, tuším, běžně kolem 35% p.a.

1 0
možnosti