Neděle 25. července 2021, svátek má Jakub
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  • Neděle 25. července 2021 Jakub

Chtějí vyrábět další homosexuály, říká kritik pochodu sexuálních menšin

  16:46
Pořadatelé pochodu homosexuálů Prague Pride chtějí podle šéfa ultrakonzervativního sdružení Akce D.O.S.T. Michala Semína propagací homosexuálního životního stylu vyrábět homosexuály tím, že znejisťují mladé chlapce a dívky. Semín v rozhovoru pro iDNES.cz řekl, že na veřejnost podle něj nepatří ani homosexuální, ani některé heterosexuální projevy.

Michal Semín, šéf ultrakonzervativní Akce D.O.S.T., vyčetl organizátorům Prague Pride, že chtějí vyrábět další homosexuály. | foto: ČTK

Protestujete proti akci Prague Pride, včetně průvodu homosexuálů. Předali jste protest ambasádám, které festival podpořily, a vy sám jste dokonce v textu publikovaném v Lidových novinách napsal, že Prague Pride může přispět k šíření pohlavních chorob. Jak jste na tohle přišel?
Tak když se podíváte na ten program, tak to nejsou jen nějaké výstavy a diskuse. V té programové brožurce je na každé druhé stránce nějaký gay klub, kde se pořádají nějaké akce, které nekončí jen polibkem, jak je tam častokrát zmíněno. To znamená volnější sexuální život po celý týden a předpokládám, že je známo, že v té homosexuální komunitě se určité pohlavní choroby přenášejí častěji.

Vy dáváte rovnítko mezi pohlavní nemoci a homosexualitu?
Ne. Promiskuita mezi heterosexuály také pomáhá šíření pohlavních nemocí, ale mezi homosexuály je ta promiskuita ještě výraznější. Vztah mezi mužem a mužem nebo ženou a ženou, zvláště mezi mužem a mužem, protože tam dochází k přenosu těch pohlavních chorob, je promiskuitnější než u heterosexuálů.

Nepatřičné jsou i veřejné projevy heterosexuálního chování

Jak se vás osobně může dotýkat, když jde po ulici průvod lidí a demonstrují za svá sexuální práva, když nijak nezasahují do vašeho osobního života a nekrátí nijak vaše občanská práva?
To není pravda, že nezasahují. Co se ve veřejném prostoru odehrává, tak prostě lidem není lhostejné. Ale víte co, to se netýká jen homosexuálů. Je nepatřičné i určité projevy heterosexuálního chování veřejně prezentovat.

Takže byste třeba zakázal líbání na veřejnosti?
Nejde o zákazy. To nejsou věci, které jde řešit legislativně nebo nějakým potlačováním, represí. Já jen poukazuji na to, že je to určitý symptom úpadku té naší společnosti, že to, co patří do soukromí, se ukazuje na veřejnosti. A tím se to i stává součástí politického boje. To je velmi nešťastné.

Co vás tolik irituje na tom, že jedenáct západních ambasád podpořilo Prague Pride, aby daly najevo, že nesouhlasí s diskriminací sexuálních menšin, a na tom, že záštitu té akci dal liberálně orientovaný pražský primátor?
Homosexuálové u nás diskriminováni nejsou. Já bych přivítal, kdyby se ambasády vyjadřovaly k otázkám řekněme ohrožených lidských práv nebo nějaké občanské války, něco podobného... Homosexuálové mají stejná práva jako heterosexuálové v těch oblastech, které k občanskému životu patří.

Pouze z manželství může vzniknout potomstvo, tvrdí Semín

Teď asi nemluvíte o omezení dárcovství krve.
Tak to zrovna nevím, že by nemohli darovat krev, ale určitě pro to existuje lékařský důvod. Oni většinou upozorňují na to, že ta diskriminace podle nich spočívá v tom, že nemohou žít životem heterosexuálních párů, uzavírat manželství a vychovávat děti v rodině. A my na to namítáme, že taková práva homosexuálové nemají, protože manželství a rodina jsou založeny na vztahu muž, žena a děti. A tahle redefinice manželství a rodiny by vedla k tomu, že se pak může redefinovat cokoli. To, že stát preferuje manželství, je dáno tím, že pouze z manželství může vzniknout potomstvo.

Myslíte si, že pro dítě, které nemá rodiče, je lepší, aby vyrůstalo v nějakém sociálním ústavu, nebo spíše jako osvojené párem stejného pohlaví, kdy oba nebo obě mají práci a nejsou to narkomani, závisláci na alkoholu, hracích automatech a to dítě jsou oba schopni vychovávat s láskou?
Homosexuál si už dnes může adoptovat dítě. Protože si dítě může adoptovat jednotlivá žena nebo jednotlivý muž. Čili nic jim nebrání ani v případě, že žije muž s mužem nebo žena se ženou, aby dítě vychovávali. Jestli já si myslím, co je horší a co je lepší, k tomu se těžko můžu vyjádřit. To by člověk musel ten případ znát. Ale k manželskému soužití patří, že je tam tatínek i maminka. Podobně jako sociální zařízení není pro dítě nejvhodnější, homosexuální vztah také pro to dítě není dobré prostředí.

Kromě sobotního pochodu Prague Pride pořádá vaše sdružení Akce D.O.S.T. kontraakci nazvanou Ochrana zájmů normálních lidí. Nemůže dojít k nějakému střetu mezi účastníky obou akcí?
To si nemyslím. My máme vlastní program od půl jedenácté do dvanácti. My se pak přesouváme podpořit Mladé křesťanské demokraty a kardinála Duku. To jsou naše plány na ten sobotní protest. Máme vlastní program - hudbu, řečníky a tak dále. Doufám, že žádný střet nenastane. Ale vyloučit to nemohu, protože mohou být provokatéři.

Pořadatelé festivalu Prague Pride oznámili, že konzultují situaci s policií a počítají s tím, že v případě potřeby je policie ochrání.
No, to doufám, že nás také policie ochrání, protože na straně aktivistů Prague Pride jsou také organizace jako Antifa, ProAlt nebo některé radikálně levicové skupiny, takže nelze vyloučit z jejich řad nějakou provokaci.

Oni by rádi si ty homosexuály v rodinách vyráběli...

Czeslaw Walek, šéf festivalu Prague Pride, řekl, že každá širší rodina má nějakého homosexuála, i když to třeba neví, nebo se tváří, že to neví (více o tom najdete zde). Co tomu říkáte?
Vnímám to jako nehoráznou pitomost. Copak mají nějaký statistický průzkum? Oni sami mluví o tom, že jsou čtyřprocentní komunita, ve skutečnosti jsou to možná dvě procenta, už z toho plyne, že ne každá rodina má nějakého homosexuála. Oni by rádi si ty homosexuály v rodinách vyráběli tím, že propagují tento životní styl a znejisťují orientaci mladých chlapců a děvčat. Je to jejich cíl, ale rozhodně to není realita. Já pár homosexuálů znám, ale rozhodně většina rodin, které znám, tak v jejich řadách homosexuálové nejsou.

Moderátor Jan Musil na tiskové konferenci Prague Pride řekl, že je rád, že už Václav Klaus nebude prezidentem a že snad bude mít země lepšího. Nepřispívají výroky prezidenta Klause a jeho lidí k vyhrocování nálad vůči homosexuálům? Není ta rétorika příliš agresivní?
Rétorika z Hradu je naprosto přirozená, pochopitelná a já s ní jednoznačně souhlasím. Co pan prezident řekl? Že podporuje občanský protest proti veřejné propagaci homosexuálního životního stylu.

Nejde jen o prezidenta, dost ostře se vyjadřuje jeho spolupracovník Petr Hájek.
Jistě. Pan Hájek vyjadřuje svůj názor stejně ostře jako homosexualisté, protože tady je dobré si připomenout rozdíl mezi homosexualitou a homosexualismem, což je prezidentův vynález. Ne každý homosexuál je homosexualista. Naopak mezi homosexualisty je řada heterosexuálů. Víme, že Strana zelených hodlá oficiálně podpořit Prague Pride a předpokládám, že jsou to většinou heterosexuálové. Oni se prostě snaží prosadit širší společenskou změnu, velmi radikální, ve vnímání manželství, rodiny a vůbec základů lidského společenství a ustálených přirozených vazeb. To, že se ozve hlas, který říká - ne, my si přejeme, aby společnost zůstala v kontinuitě s předchozími generacemi a z homosexuálních vztahů žádné potomstvo nevzejde, tak když se ozve tento hlas, tak okamžitě je obviněn z netolerance, z bigotnosti, z nenávisti, ale já to vnímám přesně naopak. Z homosexualistického prostředí je to útok na samotné základy svobodné společnosti.

Koronavirus

Volby do Poslanecké sněmovny 2021

Parlamentní volby v roce 2021 se konají ve dvou dnech, v pátek 8. října od 14 do 22 hodin a v sobotu 9. října od 8 do 14 hodin. Ve volbách vybíráme dvě stovky poslanců Sněmovny ve 14 volebních krajích.

Kandidátky stran a koalicí:

Klimatolog varuje: Stoupne hladina oceánů a smrtící horko způsobí migraci

  • Nejčtenější

Sever Čech trápí extrémní deště, voda v ulicích. Srážky se přesunou na Moravu

Do Česka se vrátily bouřky, pro okolí Děčína, Rumburku a Varnsdorfu platí extrémní stupeň nebezpečí. V Mikulášovicích...

Ze sbírky na pohřeb Roma pozůstalí nedostali nic. Byl to podvod

Premium Měl mít velkolepý pohřeb. Balzamování, bíle lakovaná rakev z Ameriky, kočár tažený vraníky... Rodina Roma, který zemřel...

Čestné prohlášení ani samotest už nestačí. Ministerstvo změnilo pravidla

Ministerstvo zdravotnictví zrušilo možnost prokazovat se na kulturních či sportovních akcích nebo v restauracích...

Slovák se zasekl o výtah na televizním vysílači, zemřel ve výšce 250 metrů

Vysokohorští záchranáři se pokoušeli zachránit život šestapadesátiletému muži, jemuž se při práci na vysílači Suchá...

{NADPIS reklamního článku dlouhý přes dva řádky}

{POPISEK reklamního článku, také dlouhý přes dva a možná dokonce až tři řádky, končící na tři tečky...}

Česko zasáhnou silné bouřky s krupobitím. Vítr na jihu dosáhne síly vichřice

V bouřkách na jihu Česka může odpoledne a v noci na pondělí spadnout až 80 milimetrů srážek a vítr dosáhne síly...

Ze sbírky na pohřeb Roma pozůstalí nedostali nic. Byl to podvod

Premium Měl mít velkolepý pohřeb. Balzamování, bíle lakovaná rakev z Ameriky, kočár tažený vraníky... Rodina Roma, který zemřel...

Klaus: Volby nic nepřinesou. Kolem covidismu a genderismu se bude chodit po špičkách

Premium Každý z nás by se měl sám rozhodnout, jakou míru opatrnosti vůči nákaze covidem chce zvolit, říká přesvědčeně bývalý...

Česko formuje domobranu. Výcvik může podstoupit každý, kdo má zbrojní průkaz

Premium Stát zakázal ozbrojené skupiny a lidem nabídl alternativu: absolvujte speciální kurz a můžete Česku pomáhat se zbraní....

  • Další z rubriky

Na povinné očkování proti covidu stačí vyhláška. Zatím se ale nechystá

V Česku je momentálně devět pravidelných očkování, které podstupují děti podle očkovacího kalendáře. V posledních...

Komplikovaná demolice na D11: Není jasné, kdy se dálnice u Prahy otevře

Dálnice D11 u Prahy bude oproti předpokladu zcela uzavřená zřejmě až do pondělního rána. Původně naplánovala Pražská...

VIDEA TÝDNE: Bezos na hranici kosmu, cyklista vybržďovač a pád do propasti

Miliardář Jeff Bezos strávil v úterý spolu s dalšími vesmírnými turisty několik minut na hranici mezi Zemí a vesmírem....

Nastává horká fáze boje měst se suchem. Nasazují vysoké trávníky i mlžítka

Se stoupajícími teplotami přechází města do horké fáze boje se suchem. Zbraně pro boj s horkem využívají různé....

LETNÍ SOUTĚŽ: Už jste navštívili Archeopark Chotěbuz?
LETNÍ SOUTĚŽ: Už jste navštívili Archeopark Chotěbuz?

Vkládejte svoje tipy na výlety s dětmi a vyhrávejte hodnotné ceny po celé léto. Kam vyrazit tento týden? Navštivte třeba Archeopark Chotěbuz.

Zemřel slovenský herec Milan Lasica, zkolaboval přímo na jevišti

Ve věku 81 let zemřel slovenský herec Milan Lasica. Web sme.sk uvedl, že vystupoval se skupinou Bratislava Hot...

Petr Rajchert si změnil příjmení a potřetí se oženil, manželka je těhotná

Zakládající člen kapely Chinaski Petr Hradil (rodným příjmením Rajchert) se v třiapadesáti letech potřetí oženil. Po...

Holanová: Rozvod s Šípem? Do vztahu se nám vloudila mlaďounká chybička

Rozhovor s Marcelou Holanovou vznikal v Chateau Šanov na soustředění s finalisty soutěže Muž roku 2021. Zpěvačka, která...

Zemřel František Nedvěd. Folkové legendě se vrátila rakovina plic

V třiasedmdesáti letech zemřel v neděli folkový muzikant František Nedvěd. Prohrál boj s rakovinou plic. Úmrtí na...

Královská rodina znovu pohromadě. Palác ukázal společné foto

Členové švédské královské rodiny se po delší době opět setkali. Snímek, na kterém je král Carl XVI. Gustaf (75) s...