Zeman: Kdyby tu přistáli zelení mužíci, pošlu je dodělat tunel Blanka

  7:00aktualizováno  7:00
Získání Krymu Ruskem je podle prezidenta Miloše Zemana epizoda, z níž nelze odvozovat, že by Rusko mělo šanci napadnout jakoukoli členskou zemi NATO, včetně Česka. Ruský prezident Vladimir Putin to podle něj neudělá. „Kdyby v Praze přistáli zelení mužíci, tak bych je poslal dodělat tunel Blanka,“ vtipkoval v rozhovoru pro iDNES.cz Zeman.

Před pár dny byl v Libyi zřejmě tamní odnoží takzvaného Islámského státu unesen český občan. Máte nějaké informace o tom, že by se někdo přihlásil se žádostí o výkupné za toho člověka?
Nemám a kdybych měl, tak vám to neřeknu. Ale opravdu nemám.

V případě, že by taková žádost zazněla, domníváte se, že by česká strana měla s islamisty jednat?
Víte, bohužel bojovníci Islámského státu podle dosavadních zkušeností nevyjednávají. Pokud jde o záležitost jiných únosců, tak víte, že k vyjednávání občas došlo, ale to nebyli fanatičtí muslimové, to byli spíš obchodníci.

Vy jste opakovaně v minulých týdnech mluvil o tom, že by země Západu, včetně dalších členů Rady bezpečnosti OSN, měly podniknout koordinovanou vojenskou akci proti Islámskému státu. Váš návrh nevzbudil řekněme takovou pozornost, že by o tom někdo začal uvažovat. Nenapadlo vás, že by váš návrh byl i v České republice brán vážněji, kdybyste se podobně vyslovoval k tomu, jak se Rusko chová k Ukrajině?
Pane redaktore, nepodceňuji informovanost novinářů, ale také ji nepřeceňuji. Kdybyste byl informován, věděl byste, že tomu návrhu tleskalo vestoje šestnáct tisíc Američanů, když jsem byl na kongresu AIPAC (Americko-izraelského výboru pro veřejné záležitosti - pozn. red. (více o kongresu najdete zde)) a asi byste také věděl, že plánuji takový návrh také předložit při svém vystoupení na Valném shromáždění OSN, tuším v září. Považuji za nesouměřitelné srovnávat situaci na východní Ukrajině s Islámským státem. Jak jste si možná všiml, na východní Ukrajině je příměří, které se po dohodě Minsk II v zásadě dodržuje. Můžete mi uvést jediný případ příměří, které dodržuje Islámský stát?

Fotogalerie

V sobotu byla akce k druhému výročí vaší inaugurace...
Takže jste mi neodpověděl na moji otázku...

... jestli dovolíte, tak já budu klást otázky.
A já taky, u nás je rovnoprávnost, pane redaktore.

Na té akci byl předseda komunistů Vojtěch Filip a Tomio Okamura z Úsvitu a ten vás uvedl jako příklad jednoho z mála evropských politiků, kteří našli odvahu neustupovat zájmům americké lobby v souvislosti s Ukrajinou. Myslíte si, že jsou to slova, kterých by si měl vážit prezident členské země NATO?
Zaprvé já jsem tuto akci, jak víte, neorganizoval. Organizoval ji senátor Veleba. Já jsem do poslední chvíle ani nevěděl, kdo bude vystupovat. Nemám proti tomu žádných námitek. Každý má právo vystoupit. Nicméně, pane redaktore, jak se na vás dívám, nejste příliš mlád, a jako člověk v mírně pokročilém věku byste měl vědět, že existuje americká lobby, ruská lobby, německá lobby... Kéž by existovala i česká lobby, ale o její existenci mám výrazné pochybnosti. Snad jsem výrazným představitelem české lobby já, protože si myslím, že prezident má hájit národní zájmy České republiky.

Prezident Miloš Zeman při rozhovoru pro iDNES.cz

Připomínáte mi Gottwalda, pane redaktore

Nicméně, k mé otázce, kdy vás Okamura pochválil, že jste neustupoval americké lobby v souvislosti s Ukrajinou.
Milý pane redaktore, vy mi připomínáte Klementa Gottwalda. Víte proč? Klement Gottwald pronesl památnou větu - chválí-li tě nepřítel, uvažuj, co jsi udělal špatně. Já pana Okamuru sice nepovažuji za nepřítele, nicméně je třeba hodnotit, co lidé říkají, a ne kdo to říká. A já doporučuji, abyste se nevracel do Gottwaldových dob.

Ruský prezident Putin prohlásil, že Rusko nikdy nepřijme situaci, jaká vznikla po rozpadu Sovětského svazu a nesmíří se s tím, že někteří tu situaci chtějí zakonzervovat. Jako bývalého a možná i současného prognostika se vás zeptám, co je Putinovým cílem? A mají se bát jen bývalé země SSSR, nebo všechny dřívější sovětské satelity, včetně České republiky?
Vyvolávat atmosféru strachu může být v některých případech účinné. Já si třeba myslím, že strach před expanzí Islámského státu je velice odůvodnitelný. Na druhé straně, zeptal bych se, kde je možná expanze Ruska. Pokud jde o země NATO, včetně pobaltských zemí, platí článek 5 Severoatlantické smlouvy a já jsem v několika rozhovorech řekl, že útok na baltské země by pro Rusko byla politická i vojenská sebevražda a prezidentu Putinovi můžeme vytýkat mnohé, ale rozhodně ne nedostatek inteligence.

Ta ztráta velké části prostoru, který ovládal Sovětský svaz, v ruském obyvatelstvu vyvolává negativní emoce. Právě proto Michail Gorbačov teď v prezidentských volbách dostal jen dvě procenta, ale to je totéž, jako když Maďaři litují Trianonského míru, kdy ztratili dvě třetiny území, a tak bych mohl pokračovat. Získání Krymu a všimněte si, že v dohodě z Minsku se o něm vůbec nemluví, je jistá epizoda, ze které ale nelze odvozovat, že by Rusko mělo šanci napadnout jakoukoli členskou zemi NATO, včetně České republiky.

V aktualizované verzi Bezpečnostní strategie České republiky je zmíněno nebezpečí tzv. hybridních válek, jaká probíhá třeba právě na východě Ukrajiny, kde byli neoznačení „zelení mužíci“. Byl byste nakloněn tomu, aby se navýšila americká vojenská přítomnost v Evropě, v bývalých socialistických státech, které teď jsou v NATO?
Kdyby v Praze přistáli zelení mužíci, tak bych je poslal dodělat tunel Blanka. Ale to berte jako standardní prezidentský bonmot. Nevylučuji, že když jakákoli členská země NATO požádá o stálé americké vojenské základny a USA s tím budou souhlasit, tak je to bilaterální záležitost těchto dvou zemí. Já sám jsem zastáncem jednotné evropské armády, protože v rámci integrace Evropské unie jsem pro společnou zahraniční, obrannou a další politiky Evropské unie, takže jsem uvítal, že to řekl i Jean-Claude Juncker. Evropa by neměla opakovat ostudu z bosenské krize, kde nebyla schopna zasáhnout vlastními silami. Měla by si společnou evropskou armádu vybudovat.

Česká vláda připravuje novelu branného zákona a chce obnovit povinné odvody. Když tu věc prosadí v parlamentu, budete to taky podporovat?
Pokud jde o povinné odvody, my často nerozlišujeme brannou povinnost a povinnou vojenskou službu. Branná povinnost nikdy nebyla zrušena. Byla zrušena pouze povinná vojenská služba. Byl jsem to já, kdo dal podnět k vytvoření profesionální armády jako předseda vlády a samozřejmě, že to i dnes pokládám za správné z důvodů, které dokáže pochopit i ten, kdo se ve vojenské problematice příliš nevyzná.

Podívejte se, dnešní armáda je budována na sofistikovaných technologiích a zařízeních a naučit se s nimi zacházet vyžaduje zhruba ty dva roky. Takže byste odešel do civilu a vaše výuka by byla znehodnocena. Čili jsem pro to, aby profesionální armáda pracovala s těmito technologiemi, a v tomto smyslu ji nikdy nemůže nahradit armáda založená na všeobecné branné povinnosti.

Na druhé straně vítám návrh, aby bylo dejme tomu tříměsíční cvičení, které by samozřejmě ty brance neseznamovalo s radary a dalšími složitými zařízeními, ale s puškami, samopaly, kulomety, granáty a tak dále. Viděl bych tady analogii s Home Guard v Americe, možná trochu s milicemi ve Švýcarsku a v zásadě bych nebyl proti tomu, ale byl bych pro to, aby to bylo na bázi dobrovolnosti.

Melčák a Pohanka? To ne já, ale Šlouf

V pátek a v sobotu se koná volební sjezd sociální demokracie. Nemrzí vás, že vás tam předseda Sobotka nepozval?
Upřímně řečeno slovo mrzí je špatné slovo, protože já si díky tomu budu moci konečně odpočinout v Lánech. A věřte mi, že ty chvíle odpočinku jsou spíš vzácné, než časté. Na druhé straně já jsem tak trochu špatné svědomí pana předsedy Sobotky a to z toho důvodu, že jak jsem sledoval jeho zprávu, on místo toho, aby přemýšlel, proč dostal 20 procent v minulých parlamentních volbách, tak se vrací do roku 2003 a mluví o provazu v domě oběšencově.

Ale on mluví také o letech 2007 a 2008, kdy jste podle něj poškodil ČSSD. Píše ve své zprávě pro sjezd, že jste v roce 2007 podporoval přeběhlíky Melčáka a Pohanku, aby podpořili pravicovou vládu Mirka Topolánka a že v roce 2008 jste podporoval pravicového kandidáta na prezidenta Václava Klause proti kandidátovi ČSSD. To nemůžete popřít.
Můžu to popřít v prvním případě, protože tady byl iniciátorem Miroslav Šlouf a nikoli já. Ale můžu to potvrdit ve druhém případě, protože se skutečně domnívám, že Václav Klaus byl lepším prezidentským kandidátem než Jan Švejnar, který sem občas zajíždí z Ameriky a rozdává nám tady svoje moudra. Myslím, že prezident by měl trvale žít na území České republiky a měl by s ní obrazně řečeno dýchat.

Pane prezidente, považujete se za sociálního demokrata?
Ano.

Já vám tedy přečtu jeden výrok. „Když se podíváte třeba na jeho názory, které se týkají ochrany životního prostředí, nebo které se týkají situace na Blízkém východě, jsou to spíše názory blízké konzervativním směrům než moderní evropské levici.“ To o vás řekl premiér Bohuslav Sobotka. Jak vnímáte toto jeho vyjádření?
Tak zaprvé. Nikdo nepopírá, že potřebujeme čistou vodu, nikdo nepopírá, že potřebujeme čistý vzduch, ale potřebujeme také pracovní místa, a proto jsem pro prolomení limitů. To, že jsem několikrát odsoudil zelený fanatismus, na tom není nic konzervativního. Podívejte se někdy do šumavského národního parku a uvidíte, co všechno může zelený fanatismus napáchat.

Pokud jde o druhou otázku Blízkého východu. Panebože, co je konzervativního na názoru, že je potřeba bojovat proti Islámskému státu? Duševně normální politik by řekl, že je to jedno z mála témat, které spojuje pravici i levici. A protože Blízký východ je z velké části ovládán Islámským státem, tak já svůj názor, že je potřeba bojovat proti mezinárodnímu terorismu, budu hlásat všude a budu považovat za politického amatéra kohokoli, kdo tento názor přiřadí k politické levici nebo politické pravici. Vezměte si ukrajinskou krizi. Tam bych byl patrně považován za levicového, na Středním východě za pravicového, ale ve skutečnosti vždy říkám názor, o němž jsem přesvědčen, že je správný.

Je vám líto, jak dopadli lidé, kteří se s vámi v den vyhlášení volebních výsledků šli radit o tom, jak se zbavit svého předsedy? Pan Hašek, pan Škromach, pan Tejc...
Vy jste u toho nebyl a já obdivuji vaši informovanost. Pokud jste byl zlatou muškou na stěně lánského zámku...

...to jsem skutečně nebyl.
Michal Hašek požádal o standardní setkání, jakých byla řada před tím a několik potom, jako první místopředseda ČSSD tři dny před volbami. Z toho logicky vyplývá, že v té době nemohl vědět, jak volby dopadnou. Nehledě na to, že výsledek voleb byl překvapením prakticky pro všechny, včetně vás. Neradili jsme se o tom, jak se zbavit předsedy, ale proč došlo k druhému nejhoršímu výsledku sociální demokracie od roku 1992. To i ten Paroubek měl o dvě procenta víc a zachoval se jako chlap, protože rezignoval.

Když jsme se sešli, tak jsme všichni - a to jsem říkal panu předsedovi Sobotkovi - všichni jsme na vás nadávali. A protože znáte starořímské heslo, které já mírně modifikuji - Úspěch má mnoho otců, neúspěch je sirotek, to já modifikuji na Úspěch má mnoho otců, neúspěch má jednoho. A tím je předseda. Sám jsem to jako předseda sociální demokracie zažil. Nikoli na úrovni parlamentních, ale senátních voleb.

Vydrží podle vás koaliční vláda Bohuslava Sobotky až do řádného termínu voleb v roce 2017?
Já si myslím, že pravděpodobnost osm ku dvěma, možná sedm ku třem, to nedokážu přesně odhadnout, je, že vydrží. Na druhé straně je naprosto jasné, že bude narůstat koaliční napětí, a to především v souvislosti s krajskými volbami.

Čistý většinový systém je možný tam, kde jsou jen dvě strany

Volební sněm má za sebou hnutí ANO. Andrej Babiš na něm mluvil o tom, že by bylo správné zavést většinový volební systém. Domníváte se, že se mu může podařit něco, co se nepodařilo vám s Václavem Klausem?
Jak jste správně uvedl, já jsem spoluautorem jedné z verzí - a tady bych vás opravil - ne zavedení většinového systému, ale posílení většinových prvků uvnitř proporcionálního systému, což konkrétně znamená zvýšení počtu volebních krajů ze 14 na 35 a kromě toho bych to doplnil i principem panašování, který se používá v komunálních volbách. Krok tímto směrem pokládám za správný. Na druhou stranu čistý většinový volební systém je možný pouze v zemi, kde reálně existují pouze dvě politické strany. Pokud jste si všiml, tak v České republice se do voleb přihlásilo asi 80 politických stran a z toho plus mínus dvacet bylo relativně úspěšných.

Ministr financí Babiš připravil návrh zákona, který koalice považuje za jeden z nejdůležitějších pro zlepšení výběru daní - zákon o elektronické evidenci tržeb. Jsou podle vás očekávání vlády, že se díky němu podaří vybrat až o devět miliard korun více, reálná?
Uvážíme-li, že propad státního rozpočtu, relativní propad, přebytek 22 miliard za dva měsíce proti 50 miliardám za dva měsíce v loňském roce, těžko může být kompenzován jenom zhruba desetimiliardovým ziskem. Já za mnohem důležitější považuju snahu pana Babiše o takzvaný reverse charge, zrušení karuselových obchodů. Tam bych viděl přínos ve výši několika desítek miliard korun ročně a to už je zajímavé. Samozřejmě s velkým napětím čekám, zda se panu Babišovi podaří předložit takový zákon o prokázání původu příjmů a majetku, který by postihl i největší tuneláře z minulosti.

Považujete za rozumné, že v zákonu o elektronické evidenci tržeb je napsáno, že by si lidé měli povinně brát účtenky a že tam zároveň není uvedena sankce, kteří to neudělají?
Zákon bez sankcí je deklaratorní. Myslím, že lidi musíte motivovat, aby si ty účtenky brali. A jediný způsob je účtenková loterie.

Jako guvernéra ČNB navrhnu Rusnoka

Strany ve Sněmovně vyjednávají o možných změnách ústavy. Jedna z nich se týká vaší významné pravomoci, obsazování bankovní rady ČNB. Zkoušíte lobbovat mezi politiky, aby neprošla změna, která by udělala s bankovní radou totéž, co s ústavními soudci, kde je zapojen Senát a není to jen vaše rozhodnutí?
Já si myslím, že si nikdo nemůže stěžovat, že bych nedoplňoval Ústavní soud vysoce kvalifikovanými právníky a ve většině případů jsem se dokázal se Senátem shodnout. Na druhé straně, uvědomte si, že tento krok, kromě toho, že by zužoval pravomoci prezidenta zvoleného přímou volbou, oproti pravomocem prezidenta zvoleného parlamentní volbou, by vedl k ohrožení nezávislosti centrální banky a totéž se týká jmenování soudců.

Senát je primárně politický orgán a samozřejmě by chtěl do bankovní rady vybrat lidi, kteří by byli spíše politickou, než odbornou reprezentací. V mém případě, protože jsem bývalý ekonom a nemíním jmenovat do bankovní rady diletanty, byť by byli kamarády nejrůznějších politiků, bych to považoval za ohrožení nezávislosti centrální banky.

Už víte, kým budete chtít nahradit Miroslava Singera na pozici guvernéra České národní banky?
Předpokládám to u Jiřího Rusnoka.

Když se podíváte na průzkumy veřejného mínění, nemohl jste si nevšimnout, že loni na podzim na přelomu října a listopadu vaše popularita výrazně klesla. Dalo by se to datovat vaším vystoupením v Hovorech z Lán, kde jste použil několik vulgárních výrazů. Jaké jste si z toho vzal ponaučení?
Žádné, pane redaktore. Na rozdíl od vás vím, že průzkumy veřejného mínění se dramaticky rozcházejí s volebními výsledky a to prakticky ve všech případech, kdy takové srovnání bylo provedeno.

ČT by prezident místo poplatků umožnil vysílat reklamu

Proč jste vystoupil tak ostře proti České televizi a vyslovil se pro to, že by měla přijít o své koncesionářské poplatky? (více o tom najdete zde)
Jednak je to reakce na setkání s občany, kteří mluví o neobjektivitě České televize, ale takovou poslední kapkou pro mě bylo vyjádření generální ředitele Dvořáka o tom, že koncesionářské poplatky by měl platit i ten, kdo televizi nemá. Já to pokládám za stejný nesmysl, jako kdybyste splácel leasingovou půjčku na auto a přitom to auto neměl. Tímto svým nesmyslným vyjádřením pan Dvořák uvolnil jistou lavinu, ale chtěl bych vás při vašem vzdělání, jak říkal Vlasta Burian, upozornit, že koncesionářské poplatky se neplatí například v Polsku, Maďarsku, ve Španělsku, v Lucembursku. Takže koncesionářské poplatky nejsou samy o sobě garancí demokracie, jak tvrdí přebujelý moloch České televize, který nedokáže soutěžit v normálních, komerčních podmínkách kvalitou svých programů, ale pouze tím, že od každého člověka vybírá měsíčně 135 korun.

Normální komerční podmínky jsou, když má Česká televize omezené vysílání reklamy?
Ale já bych klidně České televizi povolil, aby měla stejné vysílání reklamy, jako mají komerční televize. To je naprosto v pořádku.

Už vaši spolupracovníci našli ten neexistující článek Ferdinanda Peroutky Hitler je gentleman?
Neustále se na to ptáte. Zde máte Jiřího Ovčáčka, kterému děkuji, že ve volných chvílích, kterých moc nemá, článek hledá, začal v roce 1939. Protože jsem ten článek četl, tak vím, že se najde. Ale protože výrok Hitler je gentleman mohl Ferdinand Peroutka pronést v době, kdy někteří politici i novináři o Hitlerovi měli jisté iluze, tak je velmi pravděpodobné, že na něj narazí někde začátkem třicátých let.

Ale, a to jistě neuveřejníte, protože se vám to nebude hodit do krámu, Ferdinand Peroutka napsal v době druhé republiky článek, kde vyjádřil pochopení pro německý antisemitismus, doporučuji k nahlédnutí. V dubnu 1939, tedy po okupaci, napsal článek oslavující Adolfa Hitlera při příležitosti jeho narozenin, v březnu 1939 napsal článek, kde říká: nevěřte Benešovi, nevěřte tomu, že nás zachrání Moskva... Milý pane, přečtěte si tohle a až Jirka (tiskový mluvčí Ovčáček - pozn. red.) docouvá z toho roku 1939 až do začátku třicátých let, tak najednou zjistíme, že ten článek je mnohem nevinnější než to, co jsem vám teď citoval.

Až na neuropatii a mírnou cukrovku jsem v pořádku

Dovolte jednu osobnější otázku. Jak se v tuto chvíli vyvíjí váš zdravotní stav?
Vy nečtete Blesk. Uveřejnil výsledky mé komplexní zdravotní prohlídky, která zahrnovala i vyšetření na CT a s výjimkou nohou, kde mám bohužel neuropatii, a s výjimkou mírné cukrovky jsem, a dovolte mi, abych to zaklepal, v pořádku. A dokonce moje plíce neodpovídají plicím kuřáka.

Blížíte se polovině vašeho funkčního období. Už jste začal přemýšlet o tom, zda budete znovu kandidovat na prezidenta?
Tuto otázku dostávám po šedesáté. O tom, zda budu nebo nebudu kandidovat, se rozhodnu zhruba jeden rok před ukončením svého mandátu.

Před pár dny jste byl na svatbě svého kancléře Vratislava Mynáře. Mě by ovšem zajímala spíš jiná věc. Už vám dodal svou bezpečnostní prověrku?
Jak se může někdo tak pitomě ptát? Pan Mynář mi může dodat bezpečnostní prověrku až tehdy, jestliže mu výsledek prověrky dodá Národní bezpečnostní úřad. Snad alespoň tohle byste měl vědět. Kdybych to byl já, kdo si zavolá ředitele NBÚ Navrátila a bude ho jakkoli ovlivňovat, pokud jde o termín nebo výsledek prověrky, tak byste byl první, který by mě zcela právem napadl, že zasahuji do kompetence instituce, která má být nezávislá.

Je možné, že by po celou dobu vašeho funkčního období na Hradě zůstal pan Mynář bez té prověrky?
Termín bezpečnostní prověrky určuje NBÚ a ne já. A jestliže si pan Mynář zažádal o prověrku na stupeň přísně tajné, je logické, že tyto termíny jsou delší, než kdyby si zažádal o prověrku na stupeň tajné

Pusťte si celý rozhovor, jak ho zaznamenaly naše kamery:

Sametová revoluce

Připomeňte si události, klíčové osobnosti a atmosféru roku 1989 ve speciálu 30 let svobody.


  • Nejčtenější

Nehoda autobusu na Slovensku. Dvanáct mrtvých, zvažuje se státní smutek

Nejméně 12 lidí, z toho minimálně čtyři nezletilí, nepřežilo srážku nákladního vozu a autobusu u Nitry na jihu...

Je nás 300 tisíc, rezignujte, znělo z Letné. Máte právo na názor, vzkázal Babiš

Na Letenské pláni skončila krátce po čtvrté hodině demonstrace spolku Milion chvilek proti premiérovi Andreji Babišovi....

Skandinávie zažila vlastní Křišťálovou noc, neonacisté útočili koordinovaně

Ve Skandinávii se minulý víkend u příležitosti výročí Křišťálové noci odehrála řada koordinovaných útoků namířených...

Dnes už rozlišujeme přes 40 variant pohlaví, řekl v Rozstřelu genderový expert

Za totality se o problematice LGBT nemluvilo, což bylo paradoxně výhodné, že příslušníci sexuálních menšin nepodléhali...

{NADPIS reklamního článku dlouhý přes dva řádky}

{POPISEK reklamního článku, také dlouhý přes dva a možná dokonce až tři řádky, končící na tři tečky...}

Babiš: Proč mi vyčítají KSČ? Benešovou neodvolám, s Minářem se nesejdu

Ministryni Marii Benešovou neodvolám a s šéfem spolku Milion chvilek pro demokracii se nesejdu. Tak v rozhovoru pro...

Premium

Tajemství zdraví je ukryto v mezilidských vztazích, tvrdí psycholog Ptáček

Jakým způsobem žijeme a přistupujeme ke svému okolí, máme vlastně z velké části předurčené. Ovlivnit nás může nejen...

Premium

Nikdo dodnes neví, kolik těch holek zůstalo zakopaných. Starosta Dubí vzpomíná

„Devadesátky“ a přelom tisíciletí byly v Dubí na Teplicku divoká léta. Řádili tu pasáci prostitutek a mafiáni. Město se...

Premium

Vémoly je mi líto. Bez něj bychom O2 arenu nevyprodali, říká šéf Oktagonu

Karlos Vémola a Attila Végh. První jmenovaný po dvou minutách padá v Oktagonu k zemi a píše tím další část příběhu,...

  • Další z rubriky

Spacáková stávka skončila. Protestující studenti opustili vestibul Karolina

Dvacítka studentů, která od středy okupovala Karolinum, se po tříhodinovém jednání s vedením domluvila na okamžitém...

Do buněk nechceme, říkají v Chanově. Pokus stěhovat lidi z ghett selhává

Plány na přestěhování lidí z ghett selhávají. Obyvatelům z vyloučených lokalit se do nových montovaných bytů nechce....

Babiš je s byznysmeny na Ukrajině. Podpořil její integritu, včetně Krymu

Na Ukrajinu v pondělí večer přiletěl premiér a šéf ANO Andrej Babiš. „My určitě chceme naše ukrajinské partnery...

V Plzni se auto zřítilo z mostu na koleje, dva lidé jsou zranění

V Plzni havaroval v pondělí večer mladý řidič osobního vozu. Auto spadlo v Sušické ulici z mostu do kolejiště, skončilo...

TAMARA KLUSOVÁ: Porodní domy jsou pro mě zlatou střední cestou
TAMARA KLUSOVÁ: Porodní domy jsou pro mě zlatou střední cestou

Tamara Klusová – zpěvačka, autorka knížky, manželka oblíbeného muzikanta, ale hlavně trojnásobná maminka. Jaké bylo její vlastní dětství, kde dobíjí baterky a jaké porody se svými dětmi prožila? To se dozvíte v našem rozhovoru.

Najdete na iDNES.cz