Středa 8. prosince 2021, svátek má Květoslava
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  • Středa 8. prosince 2021 Květoslava

Zeman: Kdyby tu přistáli zelení mužíci, pošlu je dodělat tunel Blanka

  7:00
Získání Krymu Ruskem je podle prezidenta Miloše Zemana epizoda, z níž nelze odvozovat, že by Rusko mělo šanci napadnout jakoukoli členskou zemi NATO, včetně Česka. Ruský prezident Vladimir Putin to podle něj neudělá. „Kdyby v Praze přistáli zelení mužíci, tak bych je poslal dodělat tunel Blanka,“ vtipkoval v rozhovoru pro iDNES.cz Zeman.

Před pár dny byl v Libyi zřejmě tamní odnoží takzvaného Islámského státu unesen český občan. Máte nějaké informace o tom, že by se někdo přihlásil se žádostí o výkupné za toho člověka?
Nemám a kdybych měl, tak vám to neřeknu. Ale opravdu nemám.

V případě, že by taková žádost zazněla, domníváte se, že by česká strana měla s islamisty jednat?
Víte, bohužel bojovníci Islámského státu podle dosavadních zkušeností nevyjednávají. Pokud jde o záležitost jiných únosců, tak víte, že k vyjednávání občas došlo, ale to nebyli fanatičtí muslimové, to byli spíš obchodníci.

Vy jste opakovaně v minulých týdnech mluvil o tom, že by země Západu, včetně dalších členů Rady bezpečnosti OSN, měly podniknout koordinovanou vojenskou akci proti Islámskému státu. Váš návrh nevzbudil řekněme takovou pozornost, že by o tom někdo začal uvažovat. Nenapadlo vás, že by váš návrh byl i v České republice brán vážněji, kdybyste se podobně vyslovoval k tomu, jak se Rusko chová k Ukrajině?
Pane redaktore, nepodceňuji informovanost novinářů, ale také ji nepřeceňuji. Kdybyste byl informován, věděl byste, že tomu návrhu tleskalo vestoje šestnáct tisíc Američanů, když jsem byl na kongresu AIPAC (Americko-izraelského výboru pro veřejné záležitosti - pozn. red. (více o kongresu najdete zde)) a asi byste také věděl, že plánuji takový návrh také předložit při svém vystoupení na Valném shromáždění OSN, tuším v září. Považuji za nesouměřitelné srovnávat situaci na východní Ukrajině s Islámským státem. Jak jste si možná všiml, na východní Ukrajině je příměří, které se po dohodě Minsk II v zásadě dodržuje. Můžete mi uvést jediný případ příměří, které dodržuje Islámský stát?

Fotogalerie

V sobotu byla akce k druhému výročí vaší inaugurace...
Takže jste mi neodpověděl na moji otázku...

... jestli dovolíte, tak já budu klást otázky.
A já taky, u nás je rovnoprávnost, pane redaktore.

Na té akci byl předseda komunistů Vojtěch Filip a Tomio Okamura z Úsvitu a ten vás uvedl jako příklad jednoho z mála evropských politiků, kteří našli odvahu neustupovat zájmům americké lobby v souvislosti s Ukrajinou. Myslíte si, že jsou to slova, kterých by si měl vážit prezident členské země NATO?
Zaprvé já jsem tuto akci, jak víte, neorganizoval. Organizoval ji senátor Veleba. Já jsem do poslední chvíle ani nevěděl, kdo bude vystupovat. Nemám proti tomu žádných námitek. Každý má právo vystoupit. Nicméně, pane redaktore, jak se na vás dívám, nejste příliš mlád, a jako člověk v mírně pokročilém věku byste měl vědět, že existuje americká lobby, ruská lobby, německá lobby... Kéž by existovala i česká lobby, ale o její existenci mám výrazné pochybnosti. Snad jsem výrazným představitelem české lobby já, protože si myslím, že prezident má hájit národní zájmy České republiky.

Prezident Miloš Zeman při rozhovoru pro iDNES.cz

Připomínáte mi Gottwalda, pane redaktore

Nicméně, k mé otázce, kdy vás Okamura pochválil, že jste neustupoval americké lobby v souvislosti s Ukrajinou.
Milý pane redaktore, vy mi připomínáte Klementa Gottwalda. Víte proč? Klement Gottwald pronesl památnou větu - chválí-li tě nepřítel, uvažuj, co jsi udělal špatně. Já pana Okamuru sice nepovažuji za nepřítele, nicméně je třeba hodnotit, co lidé říkají, a ne kdo to říká. A já doporučuji, abyste se nevracel do Gottwaldových dob.

Ruský prezident Putin prohlásil, že Rusko nikdy nepřijme situaci, jaká vznikla po rozpadu Sovětského svazu a nesmíří se s tím, že někteří tu situaci chtějí zakonzervovat. Jako bývalého a možná i současného prognostika se vás zeptám, co je Putinovým cílem? A mají se bát jen bývalé země SSSR, nebo všechny dřívější sovětské satelity, včetně České republiky?
Vyvolávat atmosféru strachu může být v některých případech účinné. Já si třeba myslím, že strach před expanzí Islámského státu je velice odůvodnitelný. Na druhé straně, zeptal bych se, kde je možná expanze Ruska. Pokud jde o země NATO, včetně pobaltských zemí, platí článek 5 Severoatlantické smlouvy a já jsem v několika rozhovorech řekl, že útok na baltské země by pro Rusko byla politická i vojenská sebevražda a prezidentu Putinovi můžeme vytýkat mnohé, ale rozhodně ne nedostatek inteligence.

Ta ztráta velké části prostoru, který ovládal Sovětský svaz, v ruském obyvatelstvu vyvolává negativní emoce. Právě proto Michail Gorbačov teď v prezidentských volbách dostal jen dvě procenta, ale to je totéž, jako když Maďaři litují Trianonského míru, kdy ztratili dvě třetiny území, a tak bych mohl pokračovat. Získání Krymu a všimněte si, že v dohodě z Minsku se o něm vůbec nemluví, je jistá epizoda, ze které ale nelze odvozovat, že by Rusko mělo šanci napadnout jakoukoli členskou zemi NATO, včetně České republiky.

V aktualizované verzi Bezpečnostní strategie České republiky je zmíněno nebezpečí tzv. hybridních válek, jaká probíhá třeba právě na východě Ukrajiny, kde byli neoznačení „zelení mužíci“. Byl byste nakloněn tomu, aby se navýšila americká vojenská přítomnost v Evropě, v bývalých socialistických státech, které teď jsou v NATO?
Kdyby v Praze přistáli zelení mužíci, tak bych je poslal dodělat tunel Blanka. Ale to berte jako standardní prezidentský bonmot. Nevylučuji, že když jakákoli členská země NATO požádá o stálé americké vojenské základny a USA s tím budou souhlasit, tak je to bilaterální záležitost těchto dvou zemí. Já sám jsem zastáncem jednotné evropské armády, protože v rámci integrace Evropské unie jsem pro společnou zahraniční, obrannou a další politiky Evropské unie, takže jsem uvítal, že to řekl i Jean-Claude Juncker. Evropa by neměla opakovat ostudu z bosenské krize, kde nebyla schopna zasáhnout vlastními silami. Měla by si společnou evropskou armádu vybudovat.

Česká vláda připravuje novelu branného zákona a chce obnovit povinné odvody. Když tu věc prosadí v parlamentu, budete to taky podporovat?
Pokud jde o povinné odvody, my často nerozlišujeme brannou povinnost a povinnou vojenskou službu. Branná povinnost nikdy nebyla zrušena. Byla zrušena pouze povinná vojenská služba. Byl jsem to já, kdo dal podnět k vytvoření profesionální armády jako předseda vlády a samozřejmě, že to i dnes pokládám za správné z důvodů, které dokáže pochopit i ten, kdo se ve vojenské problematice příliš nevyzná.

Podívejte se, dnešní armáda je budována na sofistikovaných technologiích a zařízeních a naučit se s nimi zacházet vyžaduje zhruba ty dva roky. Takže byste odešel do civilu a vaše výuka by byla znehodnocena. Čili jsem pro to, aby profesionální armáda pracovala s těmito technologiemi, a v tomto smyslu ji nikdy nemůže nahradit armáda založená na všeobecné branné povinnosti.

Na druhé straně vítám návrh, aby bylo dejme tomu tříměsíční cvičení, které by samozřejmě ty brance neseznamovalo s radary a dalšími složitými zařízeními, ale s puškami, samopaly, kulomety, granáty a tak dále. Viděl bych tady analogii s Home Guard v Americe, možná trochu s milicemi ve Švýcarsku a v zásadě bych nebyl proti tomu, ale byl bych pro to, aby to bylo na bázi dobrovolnosti.

Melčák a Pohanka? To ne já, ale Šlouf

V pátek a v sobotu se koná volební sjezd sociální demokracie. Nemrzí vás, že vás tam předseda Sobotka nepozval?
Upřímně řečeno slovo mrzí je špatné slovo, protože já si díky tomu budu moci konečně odpočinout v Lánech. A věřte mi, že ty chvíle odpočinku jsou spíš vzácné, než časté. Na druhé straně já jsem tak trochu špatné svědomí pana předsedy Sobotky a to z toho důvodu, že jak jsem sledoval jeho zprávu, on místo toho, aby přemýšlel, proč dostal 20 procent v minulých parlamentních volbách, tak se vrací do roku 2003 a mluví o provazu v domě oběšencově.

Ale on mluví také o letech 2007 a 2008, kdy jste podle něj poškodil ČSSD. Píše ve své zprávě pro sjezd, že jste v roce 2007 podporoval přeběhlíky Melčáka a Pohanku, aby podpořili pravicovou vládu Mirka Topolánka a že v roce 2008 jste podporoval pravicového kandidáta na prezidenta Václava Klause proti kandidátovi ČSSD. To nemůžete popřít.
Můžu to popřít v prvním případě, protože tady byl iniciátorem Miroslav Šlouf a nikoli já. Ale můžu to potvrdit ve druhém případě, protože se skutečně domnívám, že Václav Klaus byl lepším prezidentským kandidátem než Jan Švejnar, který sem občas zajíždí z Ameriky a rozdává nám tady svoje moudra. Myslím, že prezident by měl trvale žít na území České republiky a měl by s ní obrazně řečeno dýchat.

Pane prezidente, považujete se za sociálního demokrata?
Ano.

Já vám tedy přečtu jeden výrok. „Když se podíváte třeba na jeho názory, které se týkají ochrany životního prostředí, nebo které se týkají situace na Blízkém východě, jsou to spíše názory blízké konzervativním směrům než moderní evropské levici.“ To o vás řekl premiér Bohuslav Sobotka. Jak vnímáte toto jeho vyjádření?
Tak zaprvé. Nikdo nepopírá, že potřebujeme čistou vodu, nikdo nepopírá, že potřebujeme čistý vzduch, ale potřebujeme také pracovní místa, a proto jsem pro prolomení limitů. To, že jsem několikrát odsoudil zelený fanatismus, na tom není nic konzervativního. Podívejte se někdy do šumavského národního parku a uvidíte, co všechno může zelený fanatismus napáchat.

Pokud jde o druhou otázku Blízkého východu. Panebože, co je konzervativního na názoru, že je potřeba bojovat proti Islámskému státu? Duševně normální politik by řekl, že je to jedno z mála témat, které spojuje pravici i levici. A protože Blízký východ je z velké části ovládán Islámským státem, tak já svůj názor, že je potřeba bojovat proti mezinárodnímu terorismu, budu hlásat všude a budu považovat za politického amatéra kohokoli, kdo tento názor přiřadí k politické levici nebo politické pravici. Vezměte si ukrajinskou krizi. Tam bych byl patrně považován za levicového, na Středním východě za pravicového, ale ve skutečnosti vždy říkám názor, o němž jsem přesvědčen, že je správný.

Je vám líto, jak dopadli lidé, kteří se s vámi v den vyhlášení volebních výsledků šli radit o tom, jak se zbavit svého předsedy? Pan Hašek, pan Škromach, pan Tejc...
Vy jste u toho nebyl a já obdivuji vaši informovanost. Pokud jste byl zlatou muškou na stěně lánského zámku...

...to jsem skutečně nebyl.
Michal Hašek požádal o standardní setkání, jakých byla řada před tím a několik potom, jako první místopředseda ČSSD tři dny před volbami. Z toho logicky vyplývá, že v té době nemohl vědět, jak volby dopadnou. Nehledě na to, že výsledek voleb byl překvapením prakticky pro všechny, včetně vás. Neradili jsme se o tom, jak se zbavit předsedy, ale proč došlo k druhému nejhoršímu výsledku sociální demokracie od roku 1992. To i ten Paroubek měl o dvě procenta víc a zachoval se jako chlap, protože rezignoval.

Když jsme se sešli, tak jsme všichni - a to jsem říkal panu předsedovi Sobotkovi - všichni jsme na vás nadávali. A protože znáte starořímské heslo, které já mírně modifikuji - Úspěch má mnoho otců, neúspěch je sirotek, to já modifikuji na Úspěch má mnoho otců, neúspěch má jednoho. A tím je předseda. Sám jsem to jako předseda sociální demokracie zažil. Nikoli na úrovni parlamentních, ale senátních voleb.

Vydrží podle vás koaliční vláda Bohuslava Sobotky až do řádného termínu voleb v roce 2017?
Já si myslím, že pravděpodobnost osm ku dvěma, možná sedm ku třem, to nedokážu přesně odhadnout, je, že vydrží. Na druhé straně je naprosto jasné, že bude narůstat koaliční napětí, a to především v souvislosti s krajskými volbami.

Čistý většinový systém je možný tam, kde jsou jen dvě strany

Volební sněm má za sebou hnutí ANO. Andrej Babiš na něm mluvil o tom, že by bylo správné zavést většinový volební systém. Domníváte se, že se mu může podařit něco, co se nepodařilo vám s Václavem Klausem?
Jak jste správně uvedl, já jsem spoluautorem jedné z verzí - a tady bych vás opravil - ne zavedení většinového systému, ale posílení většinových prvků uvnitř proporcionálního systému, což konkrétně znamená zvýšení počtu volebních krajů ze 14 na 35 a kromě toho bych to doplnil i principem panašování, který se používá v komunálních volbách. Krok tímto směrem pokládám za správný. Na druhou stranu čistý většinový volební systém je možný pouze v zemi, kde reálně existují pouze dvě politické strany. Pokud jste si všiml, tak v České republice se do voleb přihlásilo asi 80 politických stran a z toho plus mínus dvacet bylo relativně úspěšných.

Ministr financí Babiš připravil návrh zákona, který koalice považuje za jeden z nejdůležitějších pro zlepšení výběru daní - zákon o elektronické evidenci tržeb. Jsou podle vás očekávání vlády, že se díky němu podaří vybrat až o devět miliard korun více, reálná?
Uvážíme-li, že propad státního rozpočtu, relativní propad, přebytek 22 miliard za dva měsíce proti 50 miliardám za dva měsíce v loňském roce, těžko může být kompenzován jenom zhruba desetimiliardovým ziskem. Já za mnohem důležitější považuju snahu pana Babiše o takzvaný reverse charge, zrušení karuselových obchodů. Tam bych viděl přínos ve výši několika desítek miliard korun ročně a to už je zajímavé. Samozřejmě s velkým napětím čekám, zda se panu Babišovi podaří předložit takový zákon o prokázání původu příjmů a majetku, který by postihl i největší tuneláře z minulosti.

Považujete za rozumné, že v zákonu o elektronické evidenci tržeb je napsáno, že by si lidé měli povinně brát účtenky a že tam zároveň není uvedena sankce, kteří to neudělají?
Zákon bez sankcí je deklaratorní. Myslím, že lidi musíte motivovat, aby si ty účtenky brali. A jediný způsob je účtenková loterie.

Jako guvernéra ČNB navrhnu Rusnoka

Strany ve Sněmovně vyjednávají o možných změnách ústavy. Jedna z nich se týká vaší významné pravomoci, obsazování bankovní rady ČNB. Zkoušíte lobbovat mezi politiky, aby neprošla změna, která by udělala s bankovní radou totéž, co s ústavními soudci, kde je zapojen Senát a není to jen vaše rozhodnutí?
Já si myslím, že si nikdo nemůže stěžovat, že bych nedoplňoval Ústavní soud vysoce kvalifikovanými právníky a ve většině případů jsem se dokázal se Senátem shodnout. Na druhé straně, uvědomte si, že tento krok, kromě toho, že by zužoval pravomoci prezidenta zvoleného přímou volbou, oproti pravomocem prezidenta zvoleného parlamentní volbou, by vedl k ohrožení nezávislosti centrální banky a totéž se týká jmenování soudců.

Senát je primárně politický orgán a samozřejmě by chtěl do bankovní rady vybrat lidi, kteří by byli spíše politickou, než odbornou reprezentací. V mém případě, protože jsem bývalý ekonom a nemíním jmenovat do bankovní rady diletanty, byť by byli kamarády nejrůznějších politiků, bych to považoval za ohrožení nezávislosti centrální banky.

Už víte, kým budete chtít nahradit Miroslava Singera na pozici guvernéra České národní banky?
Předpokládám to u Jiřího Rusnoka.

Když se podíváte na průzkumy veřejného mínění, nemohl jste si nevšimnout, že loni na podzim na přelomu října a listopadu vaše popularita výrazně klesla. Dalo by se to datovat vaším vystoupením v Hovorech z Lán, kde jste použil několik vulgárních výrazů. Jaké jste si z toho vzal ponaučení?
Žádné, pane redaktore. Na rozdíl od vás vím, že průzkumy veřejného mínění se dramaticky rozcházejí s volebními výsledky a to prakticky ve všech případech, kdy takové srovnání bylo provedeno.

ČT by prezident místo poplatků umožnil vysílat reklamu

Proč jste vystoupil tak ostře proti České televizi a vyslovil se pro to, že by měla přijít o své koncesionářské poplatky? (více o tom najdete zde)
Jednak je to reakce na setkání s občany, kteří mluví o neobjektivitě České televize, ale takovou poslední kapkou pro mě bylo vyjádření generální ředitele Dvořáka o tom, že koncesionářské poplatky by měl platit i ten, kdo televizi nemá. Já to pokládám za stejný nesmysl, jako kdybyste splácel leasingovou půjčku na auto a přitom to auto neměl. Tímto svým nesmyslným vyjádřením pan Dvořák uvolnil jistou lavinu, ale chtěl bych vás při vašem vzdělání, jak říkal Vlasta Burian, upozornit, že koncesionářské poplatky se neplatí například v Polsku, Maďarsku, ve Španělsku, v Lucembursku. Takže koncesionářské poplatky nejsou samy o sobě garancí demokracie, jak tvrdí přebujelý moloch České televize, který nedokáže soutěžit v normálních, komerčních podmínkách kvalitou svých programů, ale pouze tím, že od každého člověka vybírá měsíčně 135 korun.

Normální komerční podmínky jsou, když má Česká televize omezené vysílání reklamy?
Ale já bych klidně České televizi povolil, aby měla stejné vysílání reklamy, jako mají komerční televize. To je naprosto v pořádku.

Už vaši spolupracovníci našli ten neexistující článek Ferdinanda Peroutky Hitler je gentleman?
Neustále se na to ptáte. Zde máte Jiřího Ovčáčka, kterému děkuji, že ve volných chvílích, kterých moc nemá, článek hledá, začal v roce 1939. Protože jsem ten článek četl, tak vím, že se najde. Ale protože výrok Hitler je gentleman mohl Ferdinand Peroutka pronést v době, kdy někteří politici i novináři o Hitlerovi měli jisté iluze, tak je velmi pravděpodobné, že na něj narazí někde začátkem třicátých let.

Ale, a to jistě neuveřejníte, protože se vám to nebude hodit do krámu, Ferdinand Peroutka napsal v době druhé republiky článek, kde vyjádřil pochopení pro německý antisemitismus, doporučuji k nahlédnutí. V dubnu 1939, tedy po okupaci, napsal článek oslavující Adolfa Hitlera při příležitosti jeho narozenin, v březnu 1939 napsal článek, kde říká: nevěřte Benešovi, nevěřte tomu, že nás zachrání Moskva... Milý pane, přečtěte si tohle a až Jirka (tiskový mluvčí Ovčáček - pozn. red.) docouvá z toho roku 1939 až do začátku třicátých let, tak najednou zjistíme, že ten článek je mnohem nevinnější než to, co jsem vám teď citoval.

Až na neuropatii a mírnou cukrovku jsem v pořádku

Dovolte jednu osobnější otázku. Jak se v tuto chvíli vyvíjí váš zdravotní stav?
Vy nečtete Blesk. Uveřejnil výsledky mé komplexní zdravotní prohlídky, která zahrnovala i vyšetření na CT a s výjimkou nohou, kde mám bohužel neuropatii, a s výjimkou mírné cukrovky jsem, a dovolte mi, abych to zaklepal, v pořádku. A dokonce moje plíce neodpovídají plicím kuřáka.

Blížíte se polovině vašeho funkčního období. Už jste začal přemýšlet o tom, zda budete znovu kandidovat na prezidenta?
Tuto otázku dostávám po šedesáté. O tom, zda budu nebo nebudu kandidovat, se rozhodnu zhruba jeden rok před ukončením svého mandátu.

Před pár dny jste byl na svatbě svého kancléře Vratislava Mynáře. Mě by ovšem zajímala spíš jiná věc. Už vám dodal svou bezpečnostní prověrku?
Jak se může někdo tak pitomě ptát? Pan Mynář mi může dodat bezpečnostní prověrku až tehdy, jestliže mu výsledek prověrky dodá Národní bezpečnostní úřad. Snad alespoň tohle byste měl vědět. Kdybych to byl já, kdo si zavolá ředitele NBÚ Navrátila a bude ho jakkoli ovlivňovat, pokud jde o termín nebo výsledek prověrky, tak byste byl první, který by mě zcela právem napadl, že zasahuji do kompetence instituce, která má být nezávislá.

Je možné, že by po celou dobu vašeho funkčního období na Hradě zůstal pan Mynář bez té prověrky?
Termín bezpečnostní prověrky určuje NBÚ a ne já. A jestliže si pan Mynář zažádal o prověrku na stupeň přísně tajné, je logické, že tyto termíny jsou delší, než kdyby si zažádal o prověrku na stupeň tajné

Pusťte si celý rozhovor, jak ho zaznamenaly naše kamery:

Navržená vláda Petra Fialy

Předseda vlády: Petr Fiala, ministr vnitra: Vít Rakušan, ministr pro místní rozvoj a digitalizaci: Ivan Bartoš, ministr zemědělství: Zdeněk Nekula, ministr financí: Zbyněk Stanjura, ministr zdravotnictví: Vlastimil Válek, ministr školství: Petr Gazdík, ministr práce a sociálních věcí: Marian Jurečka, ministryně obrany: Jana Černochová, ministr spravedlnosti: Pavel Blažek, ministr průmyslu a obchodu: Jozef Síkela, ministr dopravy: Martin Kupka, ministr zahraničí: Jan Lipavský, ministryně životního prostředí: Anna Hubáčková, ministr kultury: Martin Baxa, ministr pro evropské záležitosti: Mikuláš Bek, ministr pro legislativu: Michal Šalomoun, ministryně pro vědu a výzkum: Helena Langšádlová.

  • Nejčtenější

KOMENTÁŘ: Sorry, ten váš diskutér exnul. Sbalte si jeho věci a odneste si je

Premium Ve středu po zasedání krajského krizového štábu Ústeckého kraje zazněla prosba od hejtmana Jana Schillera, aby novináři...

Ze Zemana si utahují dál. I z Schillerové v latexu. Flégr na ptáka odpověděl

Jmenování předsedy ODS Petra Fialy novým premiérem, při kterém byl nakažený prezident Miloš Zeman izolován ve skleněné...

Pekarová jela na Malou Fatru. Lockdown jsem neporušila, hájí se šéfka Sněmovny

Při návštěvě hor na Slovensku, kde platí kvůli závažné koronavirové situaci plošný lockdown, neporušila Markéta...

Rodina ho odvrhla, žil po nemocnicích. Teď se opuštěný Štístko dočkal mámy

Premium Chlapeček, ke kterému se nikdo nechtěl znát, stráví letošní Vánoce u pěstounky. Po roce zapomnění, po roce osamělého...

{NADPIS reklamního článku dlouhý přes dva řádky}

{POPISEK reklamního článku, také dlouhý přes dva a možná dokonce až tři řádky, končící na tři tečky...}

Objevili jsme příčinu tvorby krevních sraženin po AstraZenece, hlásí vědci

Krevní sraženiny, které se u lidí vzácně objevily po očkování vakcínou společnosti AstraZeneca, vyvolaly velké...

Blogera připravil lajdáctvím o nohu, další zranil. Za nehodu dostal podmínku

Premium S podmínkou na pět let odešel od soudu čtyřiačtyřicetiletý Moldavan. V červenci 2019 způsobil na obchvatu Chrudimi...

Přes víkend zemřou všichni z JIP. Sestra vypráví o práci v době covidu

Premium Markéta Svobodová, hlavní sestra z Masarykovy nemocnice v Ústí nad Labem, stojí spolu s dalšími šesti kolegyněmi z...

Android Auto a CarPlay v každém autě. Poradíme vám, jak na to

Premium Chcete používat oblíbenou navigační aplikaci na displeji v autě místo telefonu? Přečtěte si, jak to udělat a neutratit...

  • Další z rubriky

Ze sexy policistek v kalendáři není žádná v utajení, uklidňuje NCOZ

Národní centrála proti organizovanému zločinu (NCOZ) si pro letošní rok nechala vyrobit kalendář, ve kterém na...

Zeman doporučil Lipavskému, aby se vzdal kandidatury na ministra zahraničí

Prezident Miloš Zeman doporučil Pirátovi Janu Lipavskému, aby se vzdal kandidatury na post ministra zahraničí. Uvedla...

Jak se pandemie podepisuje na sboru, řekne v Rozstřelu šéf odborů policie

Rozstřel Policejní prezident nedávno vyvolal ohlas varováním, že při prosazení povinného očkování pro příslušníky policie by ze...

Rakušan se sešel s policejním prezidentem. Obsah schůzky nechce komentovat

Kandidát na ministra vnitra a šéf STAN Vít Rakušan se v úterý sešel ve Sněmovně s policejním prezidentem Janem...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Žilková: Byla jsem těhotná s Menzelem, potrat byl pro mě rozvodem s Bohem

Veronika Žilková překvapila informací o tom, že kdysi čekala dítě s Jiřím Menzelem. O nevěře manžela, vztahu s...

Moje tetování nad rozkrokem vyznívá vulgárně, stěžovala si paní

Nebylo tak úplně promyšleno, kvůli přemíře alkoholu vlastně nebylo ani zamýšleno. Tetování vyznívá explicitně sexuálně,...

Psychopati za volantem: pozor na dodávky, elektromobily a bouráky dvou značek

Beránci ve škodovkách a predátoři v bavorácích? Výběr auta o vás může prozradit víc, než byste možná chtěli. Ať už se...

Měli jsme zůstat točit v Sydney, říká Chris Hemsworth o práci v Praze

Australský herec Chris Hemsworth (38) v Praze natáčí pokračování akčního filmu Vyproštěn. V české metropoli by měl štáb...

Staré panelákové jádro nahradila skvělá koupelna a ještě lepší kuchyň

Robert se narodil v Německu, ale už řadu let žije v Brně. Nyní se s manželkou rozhodli, že se přestěhují z centra na...