Diskuse k článku

Češi jsou přeborníci v recyklaci, zachránili přírodu od stovek tun freonů

Češi jsou v recyklaci chladících zařízení přeborníci. Ukázalo to evropské srovnání, kde skončili na pátém místě. Ročně pošle každý Čech do druhého kola 1,8 kilogramu lednic či mrazniček. Kdyby se u nás lednice nerecyklovaly, zabraly by přitom 140 fotbalových hřišť. Takhle jsme přírodu ušetřili od stovek tun freonů.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

pavel.61.

prý freony ničí ozonovou vrstvu !!

jak dlouho budeme muset číst stále dokola ty nesmysly všeznalých  "ekologů"

0/0
21.2.2011 16:04

buranumdopamatniku

aha, ha ha

Papir toto snese, ale ma mysl  tezce trpi  pri takovych zvastech v zemi, kde je vse  jinac, vse vylhane, vymyslene   a pokroucene.

0/0
21.2.2011 9:28

ondrej01

Pokrok

Nová lednička z NDR? No to znamená, že jsme zase o krok před nimi;-D

0/0
21.2.2011 7:44

Thyronx1

Ano soudruzi jsme na Vas hrdi

Co na tom ze Amici nepouzivaji freon v lednicich uz 15 let? Takze je mohou hazet rovnou do srotu?

Cesta do Cech je vetsinou cestou do praveku.

0/0
21.2.2011 2:43

Cislo 2

Re: Ano soudruzi jsme na Vas hrdi

No vidíš jak málo stačí pro zvednutí sebevědomí ....

0/0
21.2.2011 5:31

PKB2008

Re: Ano soudruzi jsme na Vas hrdi

Cesta opačným směrem není o mnoho růžovější. Nastudujte si jaký rozdíl je mezi recyklací a hozením do šrotu. Pokud si myslíte, že se v Čechách lednice bez freonů neprodávají 15 let, tak je mi Vás líto a to, že má každý amík novou lednici CFC free, tak o tom silně pochybuji. Počítám, že i ta skončí na šrotišti. Zkuste popsat způsob recyklace odpadů v USA namísto kydání hnoje na čechy v diskusích na iDnes. Možná by bylo lepší se místo toho něco naučit, třeba jak se dělá pořádně web, nebo už máte něco lepšího než retro stránky z 80.let?Rv

0/0
21.2.2011 6:26

yanda

Re: Ano soudruzi jsme na Vas hrdi

když si přečtu všechny tvoje příspěvky,tak nabývám dojmu,že jsi v usa minimálně poradcem prezidenta,jak všechno víš. a nebo spíš pěknej tlučhuba,co ví prd,ale do všeho se sere a ničemu nerozumí ;-D

0/0
21.2.2011 6:57

Trnitý Sirup

Celý svět připil vám rudým vínem, lidé vám ze zdola mávali

Celý svět se už desetiletí obdivně obrací k hrdým, pracovitým a vzdělaným Čechům, k národu, kolem nejž se točí celosvětová věda i politika, jehož sportovci dominují všem disciplínám od plivání do dálky až po synchronizované mrkání.

-----------

Tak zbytečný, sebestředný a namyšlený národ aby člověk pohledal, bohužel to je záležitost dlouhodobě pěstovaná médii ....

0/0
21.2.2011 1:40

Cislo 2

Re: Celý svět připil vám rudým vínem, lidé vám ze zdola mávali

Nevím, kde bereš info, ale zase můj subjektivní pocit je, že tady existuje určitá skupina Čechů, která má pocit, že je výjimečně nadaná nad zbytkem národa, s aristokratickým vychováním a životním přehledem starousedlíka Londýna a Paříže dohromady, což jich naplňuje pocitem a nutností o zbytku spoluobčanů pejorativně kdykoliv poreferovat nejen na diskuzích, ale i při prvním kontaktu s cizincem pocházejícím na západ od hranic.

---

No nic, svým příspěvkem se řadíš mezi stejné pit/omce jako jsou členové rudého bratrstva, kteří trpí podobným syndromem, akorát s opačným nábojem. Nevím, zda si žil někde trvaleji v zahraničí, ale tento článek se nevymyká podobným kdekoliv jinde, ani myšlení průměrného Čecha, sic je tady trochu více rudo, není v dnešní době více buranské než kdekoliv jinde.

0/0
21.2.2011 5:21

Cislo 2

Re: Celý svět připil vám rudým vínem, lidé vám ze zdola mávali

PS. Proč reaguji, protože zrovna systém recyklace čehokoliv nás řadí na úroveň Skandinávských zemí a pokud mi jsou mi ukradeny jakékoliv jiné "úspěchy" národa, je mi velmi sympatický přístup lidí, co se týká ekologie a zejména recyklace odpadů. Není nic horšího a buranského než poházené plasty po lesích, příkopech vedle hezkých domů, o plážích nemluvě, což se týká vekého počtu vyspělých zemí.   

0/0
21.2.2011 5:25

Trnitý Sirup

Re: Celý svět připil vám rudým vínem, lidé vám ze zdola mávali

".. poházené plasty ..."  Jo, ale tohle zrovna funguje docela zajímavě, některé ty vypělé země jsou to schopny docela rychle uklízet. Mě příjde komické (a docela mi to i vadí), že média dlouhodobě vytváří obraz, že Češi jsou pupek světa. A jinde co jsem viděl jsem si toho ve zprávách opravdu nevšiml. Teda asi kromě US, který jsou taky pěkně namyšlený.

Google: "Češi vynalezli" -Češi vynalezli proteinové nudle. Češi vynalezli unikátní vyhledávač osob. Češi vynalezli unikátní detektor výbušnin. Je někdo za zdí? Češi vynalezli radar, který to zjistí. Češi vynalezli pneumatiku, která se sama dofukuje. Češi vynalezli přístroj pro ovládání počítače. Češi vynalezli lék proti rakovině. Češi vynalezli lék proti AIDS.

Co by si svět bez slavných Čechů počal ? Ve skutečnosti jsme naprosto malá nezajímavá a zaostalá (nejen ekonomicky) země, jejíž jedinou historickou devizou je zajímavá poloha. ;-)

0/0
21.2.2011 5:53

Cislo 2

Re: Celý svět připil vám rudým vínem, lidé vám ze zdola mávali

Holt ne všichni unesou otevřenou informační společnost, i s tendencí bulvarizace u klasických médií, protože ... čtenáři. Stejné titulky se objevují i v německých médiiích, právě, že jsem se setkal s podobným kdekoliv, dej si do googlu "Deutschen erfunden" a máš více stran než Češi vynalezli... Význam země odpovídá její velikosti a chápu, že nemůžeme být lídrem světa, ovšem zhazovat za každou cenu i to málo, co se zde vytvoří, chce také svou náturu ... nic ve zlém ;-)  

0/0
21.2.2011 6:11

buranumdopamatniku

Re: Celý svět připil vám rudým vínem, lidé vám ze zdola mávali

Cesi zacinaji tem zvastum kolem Jary Cimrmana vazne verit !!!!!!   Ten narod potrebuje  psychiatra.  Zacit by mohl u pana presidenta.

0/0
21.2.2011 9:35

Slepá Křišťálová Lupa

V Číně to svinstvo rádi vypustí do vzduchu za nás ...

8-o

0/0
21.2.2011 0:40

Pavel Brno po smazání

Re: V Číně to svinstvo rádi vypustí do vzduchu za nás ...

A doufejme, že zůstane na jejich území - jinak si neumím představit, že by nás čínský pracovitý kapitalismus nevyvedl z existenčního omylu zvaného sociální stát. :-/ Dobrou noc ;-)

0/0
21.2.2011 1:00

adam72

nadpis je zajímavý

A ví autor to, že právě češi freonů vyrobili opravdu hodně? Je to jedna z věcí, ve které se bývalá ČSSR proslavila...ale né v dobrém. Množství vyrobené u nás se dá řádově porovnávat s množstvím, které se vyrobilo na celém světě... ale konkr. čísla už si teda nepamatuju.

A pokud zase nějaký brumla bude chtít zdroj, není problém. J. Pašek: Uhlíkaté suroviny, skriptum, vydavatelství VŠCHT, Praha 1996 (1999-dotisk). cca před 5 lety jsem z toho dělal zkoušku :-)))

0/0
21.2.2011 0:14

rasta_vesta

Re: nadpis je zajímavý

;-D doufej;-Dna nic jineho jste nevzmohli ;-D

0/0
21.2.2011 1:03

Dr.Onufrakova

Freóny v kvapalnom stave sú dobré odmasťovacie prostriedky

Zo strojno-traktorovej stanice nášho okresu odchádzali motory kombajnov do žatvy vždy čisté.

0/0
21.2.2011 6:50

lisie

článek z kterého se člověk nic nedozví

nechápu jak mlže redakce idnes dát takový článek na jejich zpravodajský server. z celého článku jsme se dozvěděli k titulku jen to, že češi jsou přeborníci v recyklování chladících zařízení a v průměru pošle každý čech ročně do recyklace 1.8 kg ledniček a mrazniček. chybí zdroj, kdo a jak byl průzkum prováděn. také není uvedeno spousta dalších zajímavostí, třeba důvody, proč češi tak dobře recyklují. Bude to nejspíš legislativou. Škoda, dobré téma, ale článek o ničem co bychom nevěděli.:-(

0/0
20.2.2011 23:53

rdm1

Re: článek z kterého se člověk nic nedozví

No v článku sice není přímo odkaz na onen průzkum, ale kdo jej dělal tam uvedeno je: "Elektrowin s dalšími kolektivními systémy Asekol a Ekolamp zkoumají recyklaci v domácnostech každý druhý rok."

0/0
21.2.2011 1:58

hromobití02

Třídim odpad a zajímám se o ekologii

Mám rád přírodu, miluju lesy a doslova mě štve (zde mělo být jiné slovo) decimování pralesů na naší planetě. Jsem člověk, který chápe, že příroda je nedělitelná součást naší planety a lidstvo se dosti často chová jako banda idiotů... A proto nesnáším současné "ekoaktivisty" a "klimatology", kteří svým zvráceným způsobem naší planetu ženou do totálního hajzlu.

0/0
20.2.2011 23:49

OskarPokorny

Re: Třídim odpad a zajímám se o ekologii

Kdyby nebylo některých aktivistů, tak pralesy v některých částech planety už zmizeli definitivně. A řekněte jakým způsobem ženou ekologičtí aktivisté planetu do hajzlu (někteří jsou pěkný paka, ale v žádném případě neubližují planetě)

0/0
20.2.2011 23:53

hromobití02

Re: Třídim odpad a zajímám se o ekologii

Tak dejme tomu svou neutuchající snahou pohnout vývoj lidstva "kupředu" a upředňostňovat obnovitelné zdroje, bez ohledu na to, jakou paseku tato aktivita páchá. Do dneška jsem nepochopil, proč mají tak velký problém s energií z jádra. Proč kácet lesy kvůli biopalivům, která stojí za h... (doplňte si sám), proč měnit úrodnou půdu na pole černých zrcadel a proč hyzdit krajinu obřími větrníky? O změně klimatu se radši ani bavit nebudu, po všech eskapádách a skandálech kolem IPCC je tato organizace spíše chápána jako spolek nenažraných klaunů, ovšem dosti nebezpečných klaunů.

0/0
21.2.2011 0:03

kajak v zakoně

Re: Třídim odpad a zajímám se o ekologii

mno kolega měl určitě na mysli aktivisty, díky kterým vznikl pojem ekoterorismus a díky kterým je jakoukoliv smysluplnou aktivitu možné smést ze stolu jako "zase nějaký výmysl zelenýho mozku.." ;-)

0/0
21.2.2011 0:06

Pavel Brno po smazání

Re: Třídim odpad a zajímám se o ekologii

Neprovokujte. Pokud to nechápete, tak je těžké Vám to vysvětlit.  Taky se zajímám od malička o ekologii, třídím odpady, sázím stromy atd. - a nesnáším ekologisty. Fotovoltaika je už profláknutá - ale co třeba vybudované a budující se další spalovny na pelety?!  Díky primitivům se vozí do "chlebárny" tepelných elektráren místo celých kmenů stromů rozsekané kmeny na šťepku, která se z těch kmenů vyrábí díky dotacím pomocí nafty a dalšího kvanta energie.  Kocourkov - kvůli lobbystům a ekologistům. ;-€Rv 

0/0
21.2.2011 0:07

Mumrli (perzekuovany za pravdu)

Re: Třídim odpad a zajímám se o ekologii

Ono i domaci topeni peletkama je uzasne eko - kdyz si vzpomenu co jsem po mesicnim pokusu se spalovanim peletek vyklepal z komina... A to byla spis ta mensi cast prachu ktery z toho svinstva vzniknul. Ale zas jsem nemusel tak casto s popelem, kdyz ho vetsina vyletela kominem.

0/0
21.2.2011 0:10

kajak v zakoně

Re: Třídim odpad a zajímám se o ekologii

hm.. asis koupil kvalitní kamna určená pro spalování peletek..;-D

0/0
21.2.2011 0:11

Mumrli (perzekuovany za pravdu)

Re: Třídim odpad a zajímám se o ekologii

Normalni moderni kotel, predepsane palivo hnede uhli - orech, nahradni palivo peletky, drevo, brikety.

Zustal jsem u uhli, z komina 10 minut po zatopeni nejde nic co by bylo videt nebo citit a nemam problem.

0/0
21.2.2011 0:13

kajak v zakoně

Re: Třídim odpad a zajímám se o ekologii

a co bys jako dělal s pilinama, který tak nějak na pilách vznikaj...?

0/0
21.2.2011 0:10

Pavel Brno po smazání

Re: Třídim odpad a zajímám se o ekologii

Třeba brikety?  Ale proč dělat z polen piliny a z nich pak brikety ve tvaru polen? ;-)

0/0
21.2.2011 0:20

hromobití02

Re: Třídim odpad a zajímám se o ekologii

možná to samý, ale rozhodně bych to neprezentoval jako kdovíjakou pomoc pro záchranu planety.

0/0
21.2.2011 0:20

Pavel Brno po smazání

Re: Třídim odpad a zajímám se o ekologii

A jen tak mimochodem - díky dotacím socialistického EU se právě v tuto chvíli děje následující: balíkovaná sláma se vozí z okolí Brna do spalovny u Jindřichova Hradce (samozřejmě ne po řece nebo železnici, ale na kamionech, kam se vejde cca jen 11 tun).  Stačí ???

0/0
21.2.2011 0:31

brzy budu člověk v tísni

no soudruzi, možná mi uniká

o čem se bavíte. o tom, vdechnout trochu rtuti? no tak to jo;-D;-D;-D;-D

0/0
20.2.2011 23:38

GregorMartinPapuCzech 2

Re: no soudruzi, možná mi uniká

ale to se jen snaží nekteří staromilci zavrhovat zářivky před starejma žárovkama...;-D

0/0
20.2.2011 23:52

bechernik

Re: no soudruzi, možná mi uniká

rtut z prumerne usporky rozptylene v prumernem pokoji sotva prekroci hygienicky limit stanoveny pro pracovni prostredi, to je prekvapeni, co? ;-D

0/0
21.2.2011 0:38

Pavel Brno po smazání

Re: no soudruzi, možná mi uniká

Topím elektřinou (ale i kdyby ne...) a nějaký chytrák mi bude diktovat, jak se mám za svoje peníze chovat  - jestli ekonomicky - čili logicky a ekologicky, nebo neekonomicky???   Máte pocit, že mi má EU v příštím roce nadiktovat, že je pro mě lepší dívat se z okna na východ, místo na sever?!  Chápu, že někdo nechápe, že se nechci stát ani mravencem ani včelou, že nechci akceptovat výhody nastřeleného čipu pod kůži, ale dokud udržím v ruce hůl - marš od mého prahu!  Na svobodě jednotlivce, který si vybírá, s kým založit výhodný holport,  je založena celá podstata člověka.

0/0
21.2.2011 0:51

OskarPokorny

Světlo

Hele když tady koukám na tu diskuzi ( a další diskuze pod ekologickýma článkama) tak co všichni máte proti těm úsporným žárovkám? Já si snad před deseti lety koupil 2 někde v hypermarketu nejlevnější co ta měli (tehdy to bylo nový tak jsem to chtěl vyzkoušet) a dal jsem je do koupelny a na záchod a pořád fungují - zatímco obyčejný jsem měnil tak 2x do roka takže z finančního hlediska se mi to už vrátilo několikanásobně - spotřebu jsem sám neměřil, ale pokud budu věřit tomu co bylo napsáno na obalu tak je 10x menší (jestli si dobře pamatuji).

0/0
20.2.2011 23:22

Chytracisko

Re: Světlo

Následky vdechnutí rtuti máš popsané v článku. ;-D

0/0
20.2.2011 23:25

OskarPokorny

Re: Světlo

Jo jenže já je nerozbíjím a nefetuju jako ty. Ty taky asi sešňupneš všechno co doma najdeš co?

0/0
20.2.2011 23:28

Chytracisko

Re: Světlo

To si povíme, až ji rozbiješ. ;-D

0/0
20.2.2011 23:29

GregorMartinPapuCzech 2

Re: Světlo

;-DR^..máš recht...já tu mám taky jednou koupenou někdy v 90 letech minulýho století..osramka..a furt jede...;-)

0/0
20.2.2011 23:31

OskarPokorny

Re: Světlo

Rtutě je mnohem víc  i v lékařských teploměrech a nikdy jsem ho nerozbil (ani jako dítě)

0/0
20.2.2011 23:31

Mumrli (perzekuovany za pravdu)

Re: Světlo

Dohromady nic, i kdyz svitim dal na zarovky.

Zato mam zatracene hodne proti tomu, aby mi nekdo diktoval cim si budu ve svym baraku svitit a v jakem zarizeni budu spotrebovavat elektrinu kterou si platim.

0/0
20.2.2011 23:25

brzy budu člověk v tísni

Re: Světlo

přesněR^

0/0
20.2.2011 23:27

GregorMartinPapuCzech 2

Re: Světlo

no ale ono vám už nic jinýho nezbejvá..takových "chytráků" jako vy je každej druhej, takže to bychom tu měli afriku, nebo divokej západ....díky bohu za EU socialismus;-D

0/0
20.2.2011 23:29

Mumrli (perzekuovany za pravdu)

Re: Světlo

Nezbejva? Hm, to vysvetlujte trhovcum, co vesele dal nabizi 100W, 150W a 200W zarovky :-)

A i kdyby ne, zasoby mam tak na 20 let ;-D

0/0
20.2.2011 23:30

GregorMartinPapuCzech 2

Re: Světlo

vy jste holt zakrněl v minulém století..;-D...a trhovci?...holt neviditelná ruka trhu, mě spíš vadí, že prodávají levný cigára :-P

0/0
20.2.2011 23:33

Mumrli (perzekuovany za pravdu)

Re: Světlo

To kazdopadne, jeste by mi mohli zakazat elektronkovy zesik, ten taky vic topi nez hraje - ale zas je na nej krasnej pohled.

Ne, fakt, verte mi, co si delam doma, do toho nikomu nic neni.

0/0
20.2.2011 23:35

Pavel Brno po smazání

Re: Světlo

Nechci se hádat ani urážet, ale reaguji pro Vaše dobro:  Logiku  Vašich příspěvků by dokázal  rozcupovat student prvního ročníku ekonomie, stejně jako skutečný ekolog. Zkuste nejdřív hloubat, pak něco číst, pak se vzdělávat. Nemůžete brát za bernou minci to, co říkala Vaše rozhořčená babička a podle toho jednat celý život. Maxim Gorkij už vyšel z módy. Hodně štěstí.

0/0
20.2.2011 23:48

GregorMartinPapuCzech 2

Re: Světlo

dobrý;-D

0/0
21.2.2011 0:01

Premium

Test kebabů: Hovězí maso, které nedávno ještě kdákalo, i nadměrné množství soli

Orientální kebab by mohl být zdravější alternativou smažených hamburgerů a hranolků. Jenže to by musel být připravován...

Premium

Tajemství zdraví je ukryto v mezilidských vztazích, tvrdí psycholog Ptáček

Jakým způsobem žijeme a přistupujeme ke svému okolí, máme vlastně z velké části předurčené. Ovlivnit nás může nejen...

Premium

Nikdo dodnes neví, kolik těch holek zůstalo zakopaných. Starosta Dubí vzpomíná

„Devadesátky“ a přelom tisíciletí byly v Dubí na Teplicku divoká léta. Řádili tu pasáci prostitutek a mafiáni. Město se...

Najdete na iDNES.cz