"V minulých dnech uzavřel dohodu o ukončení pracovního poměru," potvrdil Fuksův odchod mluvčí ministerstva financí Ondřej Jakob. Fuksa působil na ministerstvu v letech 2007 až 2010 na postu 1. náměstka, pak se stal poslancem.
Mandát složil spolu s Petrem Tluchořem a Markem Šnajdrem začátkem listopadu a na jejich posty ve Sněmovně nastoupili náhradníci. Pomohli tak vládě Petra Nečase prosadit vyšší daně (o rozhodnutí rebelů složit mandát čtěte zde).
Dohodou skončil v zaměstnání i Marek Šnajdr. Nyní je na nucené dovolené kvůli "překážkám na straně zaměstnavatele", kterým bylo ministerstvo zdravotnictví. "S panem Šnajdrem je domluveno, že se jeho pracovněprávní vztah k ministerstvu zdravotnictví zruší dohodou, buď ke konci prosince, nebo ledna," potvrdil iDNES.cz ministr zdravotnictví Leoš Heger v textové zprávě.
Mohli dostat dva zlaté padáky, odešli však sami
"Hned po složení mandátu jsem se začal zajímat o to, jak je to s placením pojištění. Zjistil jsem, že bych se měl dostavit na ministerstvo se svačinou, žádat kancelář a práci, protože jsem znovu kolega pana ministra," usmíval se Šnajdr po automatickém obnovení pozastavené smlouvy na ministerstvu (více čtěte zde).
Pokud by smlouvy se dvěma rebely zrušila sama ministerstva, Šnajdr i Fuksa by dostali odstupné. Po složení poslaneckého mandátu by si tak mohli přijít rovnou na dva zlaté padáky. Více než 200 tisíc korun ze Sněmovny už mají oba jistých.
Šnajdr však o své příjmy zcela nepřijde. Spolu s faktickým vůdcem skupiny rebelů uvnitř ODS Petrem Tluchořem totiž i nadále zůstává ve správní radě Všeobecné zdravotní pojišťovny. Jsou v ní jmenováni za Sněmovnu, proto se jich středeční rošáda části rady, kterou jmenuje vláda, nedotkla (o změnách ve VZP čtěte zde).