Podle České televize je Ransdorfova kauza podobná jednomu staršímu případu. Dříve odsouzený podvodník Vladimír Huněk sliboval lidem peníze, když mu pomůžou získat dědictví po příbuzné ve Švýcarsku, uvedla ČT. S Huňkem prý spojují Ransdorfovu kauzu také údaje, které europoslanec uvádí ve vyjádření pro média - iniciály V.H. nebo rok úmrtí údajné bohaté emigrantky.
Dokumenty, na které podvodník Vladimír Huněk podle ČT lákal své oběti, mezi nimiž mohl být i Miloslav Ransdorf.
Ransdorf ČT odmítl potvrdit, zda zastupoval právě Huňka. Ten ČT na dotaz rovněž neodpověděl.
Huněk podle ČT disponoval dokumenty po ženě, která zemřela v roce 2005, a účtem v Kantonalbank Zürcher. To vše sedí i na Ransdorfův případ.
Verboval i bodyguardy do Iráku?
Kauza RansdorfZADRŽENÍ: Ransdorfa zatkla švýcarská policie IMUNITA: Ve Švýcarsku má Ransdorf smůlu ASISTENTKA: Ransdorf účet v Curychu nemá RANSDORF: Chtěl jsem navázat komunikaci mezi bankou a klientem DOKUMENT: Prohlášení Ransdorfa k zadržení |
Stejného muže stíhala už v roce 2005 kvůli podvodům zlínská policie. Vladimír Huněk tehdy hledal podle policie po celé zemi prostřednictví inzerátů uchazeče na práci bodyguardů do Iráku. Lákal je na plat 80 dolarů za hodinu. Vybíral od nich zálohu kolem sta eur, a dokonce s nimi zahájil i výcvik.
Ve skutečnosti však Vladimír Huněk žádný kontakt na Irák neměl. Případ je známý i tím, že matka jednoho ze zájemců si stěžovala na pochybný nábor přímo u tehdejšího premiéra Jiřího Paroubka (více čtete zde).
Podle policie citované v reportáži pořadu Na stopě má Huněk za sebou výkon trestu kvůli trestným činům hospodářského charakteru, včetně úvěrových podvodů a čelí i exekucím.