Fotogalerie |
„Zhruba před měsícem si tady byl společně s několika lidmi přebrat celou vilu,“ popisují budoucí sousedé Krejčíře mladšího. Druhá půlka luxusní rezidence podle katastru nemovitostí patří Petrovi a Xénii Gremlicovým. Petr Gremlica přitom dříve působil společně s Radovanem Krejčířem ve firmě Corimex.
„Navzdory tomu, že Radovan už v republice není bezmála dvanáct let, pořád tady má dost lidí, kteří jsou ochotní pomoci jeho rodině,“ prozradil MF DNES jeden z bývalých spolupracovníků uprchlého mafiána.
Denis Krejčíř zaplatil předem podle smlouvy jen tři miliony korun, zbylých bezmála čtrnáct milionů vyřešil půjčkou se splátkami na tři roky. On ani jeho matka Kateřina přitom nemají v Česku oficiálně žádné podniklatelské aktivity. Na dotazy redakce MF DNES ani jeden z nich neodpověděl.
Rodina Radovana Krejčíře se v České republice objevila po jeho odsouzení v Jihoafrické republice, kde dostal 35letý trest odnětí svobody za únos a mučení. Po odsouzení Krejčíře se země stala pro jeho blízké neobyvatelnou. Přišli o tamní majetek a zároveň podle zasvěcených při každé možné příležitosti na ně lidé pokřikovali, že jsou to „ti od bílého vraha.“
Český soud zároveň Krejčíře staršího v nepřítomnosti odsoudil na patnáct let za přípravu vraždy, více než půlmiliardový daňový únik a snahu vytunelovat státní podnik Čepro (psali jsme zde).
Podívejte se na developerský projekt, kde koupila rodina Krejčíře vilu:
Česká republika požádala o vydání Krejčíře před mnoha lety, jihoafrické soudy se žádostí začaly zabývat teprve nedávno.