Radní držel ve funkci neoblíbenou ředitelku gymnázia, teď ji zaměstnal

  8:19aktualizováno  8:19
Krajský úřad Ústeckého kraje se postaral o bývalou ředitelku litoměřického gymnázia Evu Bulasovou, která ze školy odešla ke konci září kvůli tlaku učitelů, rodičů, žáků a představitelů města. Náměstek hejtmanky Pavel Kouda ji od října zaměstnal na Odboru strategie přípravy a realizace projektů, který pod něj spadá.

Bývalá ředitelka Gymnázia Josefa Jungmanna v Litoměřicích Eva Bulasová našla nové místo na krajském úřadu. | foto: Karel PešekMF DNES

Bulasová odmítla prozradit, kdo ji na úřad přivedl. "Média z toho zase udělají jen spekulaci a to já nechci," řekla.

Případ Bulasová

Gymnázium Bulasová opustila po několikaměsíčním tlaku učitelů a studentů. Ti jí vytýkali špatné vedení školy, špatnou personální politiku a neprůhledné hospodaření s nadačním fondem školy. Podporu našli i u litoměřické radnice (více zde).

Bulasová se hájila tím, že kontroly školní inspekce vždy dopadly v její prospěch. „Závěry České školní inspekce z loňského dubna konstatovaly oproti roku 2008 pozitivní vývoj. Myslím si, že výsledky mé práce jsou hmatatelné a trvalé,“ řekla o své práci ředitelky, kterou byla od září 2009.

Nicméně Kouda (ČSSD) o tom nemá problém mluvit. "Vyskytlo se tam místo. Pozici pro paní Bulasovou jsem konzultoval s vedoucí odboru. Potřebujeme vzdělané a kvalitní lidi a paní Bulasová vzdělaná a kvalitní je," potvrdil své angažmá.

Rada kraje v čele s Koudou držela Bulasovou už na pozici ředitelky litoměřického gymnázia (více o tom zde). A to přesto, že proti ní mířily několikaměsíční protesty značné části studentů, učitelů, rodičů a politiků z kraje i litoměřické samosprávy kvůli jejímu způsobu vedení školy.

"Je to potvrzení klientelismu, který ji dostal i na pozici ředitelky. Pan Kouda dokazuje, že si může dělat, co chce," míní učitel Luboš Nergl, kterého Bulasová před svým odchodem propustila.

Bulasová už práci na kraji měla jistou v době, kdy věděla, že z gymnázia odchází. Školu opustila 30. září, údajně ze zdravotních důvodů (více zde). "Proto je logické, že o práci na úřadě jednala už v září," přisvědčil Kouda.

Krajský úřad jako rodinná firma

Bulasová má nyní na starost projekt, který se týká sociálních služeb. Na čem přesně dělá, však odmítla říct. Jisté je jen to, že projekt je financovaný z evropských peněz. Stejně jako mzda pro Bulasovou.

"Projekt je hrazený z Operačního programu Lidské zdroje a zaměstnanost," sdělila pouze mluvčí krajského úřadu Magdalena Hanáčková. Za projekt zodpovídá Ústecký kraj, který penězi fondu disponuje. Projekty za evropské peníze má tento odbor primárně na starosti.

Bývalá ředitelka není jediným člověkem, kvůli kterému Krajský úřad Ústeckého kraje připomíná personální agenturu pro známé a příbuzné politiků a vysokých úředníků. Na stejném odboru jako Bulasová pracuje i syn radního Koudy Ondřej. Na odboru informatiky a organizačních věcí prozměnu pracuje od října Dagmar Konopásková, manželka šéfa kanceláře hejtmana a bývalého estébáka Aleše Konopáska (o Konopáskovi více zde).

Autor:

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Vraha své dcery potkala v metru, sedl si přímo proti ní. Zhroutila se

Roberta Kučerová s fotografií své zavražděné dcery Reginy

Před dvaceti lety přišla Roberta Kučerová o jediné dítě. Její sedmadvacetiletou dceru Reginu nechal zavraždit Zdeněk...

Hašek titul JUDr. neměl získat. Jeho práce by propadla i jako seminárka

MF DNES získala rigorózní práci Michala Haška

Rigorózní práci, díky které Michal Hašek získal titul JUDr. ve slovenském Sládkovičově, exhejtman 7 let tají. MF DNES...

Liberecký podnikatel vystřelil po mladé rodině, teď mu hrozí osm let

Jiří Vařil na snímku z července 2009

Policie prověřuje incident z poloviny ledna v liberecké části Harcov. Devětatřicetiletý muž tam tehdy vyběhl z honosné...

Hmyz rychle vymírá, podle vědců do 100 let zmizí. Přírodu čeká kolaps

SOSÁNÍ. Hmyz saje nektar z květu pampelišky v lese nedaleko běloruského...

Katastroficky rychle neumírají pouze včely. Každý rok ze světa zmizí 2,5 procenta z celkového objemu veškerého hmyzu....

Imigranti chtějí ve školách místo angličtiny turečtinu, Němci se bouří

Výuka islámské věrouky v německém Offenburgu.

Učme na základních školách místo angličtiny turečtinu, polštinu či ruštinu. S tímto návrhem přišla Rada pro integraci v...

Další z rubriky

VIDEA TÝDNE: Pokousaná modelka, identická dvojčata a šokovaní záchranáři

K modelce se při focení na pláži rozběhlo prase a kouslo ji do zadku

Nejsledovanější videa tohoto týdne jsou z celého světa. Diváky iDNES.tv zaujala nešťastná modelka, naprosto identická...

Pět let dělal opak, rozzlobil Babiš opozici slovy o malém, levném státu

Předseda strany a premiér Andrej Babiš (17. únor 2019)

Slova premiéra Andreje Babiše na sněmu ANO o malém, levném státu, který nikoho neotravuje, nastartovala opoziční...

Smrt v protisměru. Nebezpečné české řidiče má zastavit nová značka

Auto náhle přejelo do protisměru, střetlo se s autobusem. (3. 1. 2019)

České dálnice již několik měsíců čekají na novou dopravní značku, která by řidiče před nájezdem varovala, že vjíždějí...

Kde doma tečou peníze? 5 tipů, které vám ušetří tisíce korun
Kde doma tečou peníze? 5 tipů, které vám ušetří tisíce korun

Proč u vás doma nefungují všechny univerzální rady, jak ušetřit? Protože každá rodina funguje jinak! Zaměřte se na to, co opravdu potřebujete, a podle toho postupně utáhněte kohoutek na správném místě. V rozpočtu se pak najde i pár stovek navíc.

Najdete na iDNES.cz