Cyril Höschl, přednosta Psychiatrické kliniky 3. lF UK v Praze a bývalý ředitel Národního ústavu duševního zdraví v Klecanech | foto: Michal Sváček, MAFRA

Závist je do určité míry pozitivní, vede k vylepšování světa, říká Höschl

Celý článek jen pro členy

Chcete číst prémiové texty bez omezení?

Předplatit
Už více než půl roku ovládá veškeré dění koronavirus. Jenže přílišné zaměření na nemoc covid-19 vede k řetězci procesů, které zvyšují riziko rozvoje deprese. „Restriktivní opatření, jež u starších lidí vedou k izolaci, představují riziko pro její rozvoj. Stres, deprese a izolace jsou podhoubím vyšší spotřeby alkoholu a zvýšené sebevražednosti,“ říká známý psychiatr a ředitel Národního ústavu duševního zdraví Cyril Höschl.
České špičky

Na začátku epidemie se lidé semkli a stanovená pravidla dodržovali, teď vidíme často revoltu a únavu lidí z koronaviru. Co vy a únava?
Byl jsem k tomu částečně kritický od počátku. Říkám částečně, protože řada opatření zpomalila průběh epidemie. Nejde proto ani tak o únavu jako o odlišný názor. Domnívám se, že spousta opatření nemá logiku, ale chápu, že kdyby se veřejnosti představovala v celé složitosti, nemohla by fungovat. 

Dočtěte tento exkluzivní článek s předplatným iDNES Premium

Měsíční

89
Předplatit
Můžete kdykoliv zrušit

Roční

890
Předplatit
Ušetříte 178 Kč oproti měsíčnímu předplatnému

Dvouleté

1 690
Předplatit
Ušetříte 446 Kč oproti měsíčnímu předplatnému

Připojte se ještě dnes a získejte:

  • Neomezený přístup k obsahu iDNES.cz, Lidovky.cz a Expres.cz
  • Více než 50 000 prémiových článků od renomovaných autorů
  • Přístup k našim novinám a časopisům online a zdarma ve čtečce
Více o iDNES Premium
Máte už předplatné? Přihlásit se

Eurovolby 2024

Volby do Evropského parlamentu se v Česku uskuteční v pátek 7. a v sobotu 8. června 2024. Čeští voliči budou vybírat 21 poslanců Evropského parlamentu. Voliči v celé Evropské unii budou rozhodovat o obsazení celkem 720 křesel

České špičky

Nejlepší videa na Revue