První dítě roku se narodilo minutu po půlnoci v Havířově, holky „vyhrály“

  10:41aktualizováno  10:41
První dítě roku 2016 v Česku se narodilo minutu po půlnoci v Havířově na Karvinsku. Holčička Alice vážila 2 940 gramů a měřila 48 centimetrů. O minutu později přišla na svět v třebíčské nemocnici Sofie. Holky byly rychlejší ve většině krajů.

Prvním dítětem Moravskoslezského kraje a zároveň celé republiky narozeným v roce 2016 je Alice Kašná, která se narodila v havířovské nemocnici. | foto: ČTK

Alice se narodila jako první dítě Moravskoslezského kraje i celého Česka. Její narození iDNES.cz potvrdila vedoucí správy úseku ředitele havířovské nemocnice Radmila Fleischerová. Matka prvorodička do porodnice přijela z Žermanic.

Prvním chlapcem v Kraji byl Leon s mírami 49 centimetrů a 2 950 gramů, který přišel na svět 00:48 ve Vítkovické nemocnici v Ostravě.

Na Vysočině se jako první narodila zmíněná Sofie v porodnici třebíčské nemocnice. „Miminko přišlo na svět císařským řezem, váží 3,1 kilogramu a měří 50 centimetrů,“ uvedl mluvčí nemocnice Petr Palovčík. Další holčičku přivítali porodníci půl hodiny po půlnoci v Novém Městě na Moravě, dostala jméno Adriana. V Havlíčkově Brodě se v půl páté ráno narodil chlapec Šimon.

Zhruba šest minut po půlnoci se pak narodily první děti v Královéhradeckém a Plzeňském kraji a v Praze. „Chlapec Kristián měří 47 centimetrů a váží 2 800 gramů,“ řekl Lukáš Matýsek, mluvčí Fakultní nemocnice Královské Vinohrady.

V Pardubickém kraji se narodilo první dítě v Chrudimi

Deset minut po půlnoci se narodilo první dítě letošního roku v Pardubickém kraji. Chlapce Alexe přivítali v chrudimské nemocnici, po narození vážil 3,11 kilogramu. Ve Středočeském kraji čekali na první dítě 29 minut. Podle mluvčího benešovské nemocnice Petra Balleka se Šimon narodil spontánním porodem, váží 3 250 gramů a měří 49 centimetrů.

První narozené dítě roku 2016 v Karlovarském kraji Hanka Dušková s maminkou...

První narozené dítě roku 2016 v Karlovarském kraji Hanka Dušková s maminkou Janou

V Karlovarském kraji se jako první narodila holčička ve 4:32 s váhou 3 850 gramů a 53 centimetry. „Rodička je z Nejdku,“ uvedl mluvčí Karlovarské krajské nemocnice Vladislav Podracký.

První dítě roku 2016 se v Jihočeském kraji narodilo v porodnici písecké nemocnice 39 minut po půlnoci. Holčička se jmenuje Terezka Tomšovicová, váží 4,15 kilogramu. Doma ji kromě rodičů čeká i čtyřletý bratr.

Ještě déle museli vydržet v Ústeckém kraji. Chlapec Rudolf přišel na svět v 1:14 v nemocnici v Děčíně. Měřil 50 centimetrů a vážil 2,86 kilogramu, maminkou je Eva Hoření z Horního Podluží. Miminko i maminka jsou v pořádku.

Ve Zlínském kraji se na první dítě čekalo přes šest hodin

Ještě o šest minut později se narodilo první letošní dítě v Olomouckém kraji, konkrétně v Prostějově. Holčička Natálie přišla na svět v 1:20. Po narození vážila 3 300 gramů a měřila 49 centimetrů, maminka do prostějovské porodnice přijela rodit až ze Zlína.

Eliška Orsavová - první narozené dítě roku 2016 ve Zlínském kraji

Eliška Orsavová - první narozené dítě roku 2016 ve Zlínském kraji

Nejdéle čekali na první dítě roku ve Zlínském kraji. Prvním miminkem regionu v novém roce se stala Eliška, která na svět přišla v 06:37 v porodnici Krajské nemocnice T. Bati ve Zlíně. Vážila 3 020 gramů a měřila 49 centimetrů.

Loni byly počty chlapců a dívek mezi prvními dětmi jednotlivých regionů země vyrovnané (více čtěte zde). Letos si ale více pospíšila děvčata. Chlapci byli prvními dětmi roku 2016 v pěti krajích a holčičky v devíti.

Autoři: ,

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Vraha své dcery potkala v metru, sedl si přímo proti ní. Zhroutila se

Roberta Kučerová s fotografií své zavražděné dcery Reginy

Před dvaceti lety přišla Roberta Kučerová o jediné dítě. Její sedmadvacetiletou dceru Reginu nechal zavraždit Zdeněk...

Hašek titul JUDr. neměl získat. Jeho práce by propadla i jako seminárka

MF DNES získala rigorózní práci Michala Haška

Rigorózní práci, díky které Michal Hašek získal titul JUDr. ve slovenském Sládkovičově, exhejtman 7 let tají. MF DNES...

Liberecký podnikatel vystřelil po mladé rodině, teď mu hrozí osm let

Jiří Vařil na snímku z července 2009

Policie prověřuje incident z poloviny ledna v liberecké části Harcov. Devětatřicetiletý muž tam tehdy vyběhl z honosné...

Hmyz rychle vymírá, podle vědců do 100 let zmizí. Přírodu čeká kolaps

SOSÁNÍ. Hmyz saje nektar z květu pampelišky v lese nedaleko běloruského...

Katastroficky rychle neumírají pouze včely. Každý rok ze světa zmizí 2,5 procenta z celkového objemu veškerého hmyzu....

Imigranti chtějí ve školách místo angličtiny turečtinu, Němci se bouří

Výuka islámské věrouky v německém Offenburgu.

Učme na základních školách místo angličtiny turečtinu, polštinu či ruštinu. S tímto návrhem přišla Rada pro integraci v...

Další z rubriky

Pět let dělal opak, rozzlobil Babiš opozici slovy o malém, levném státu

Předseda strany a premiér Andrej Babiš (17. únor 2019)

Slova premiéra Andreje Babiše na sněmu ANO o malém, levném státu, který nikoho neotravuje, nastartovala opoziční...

VIDEA TÝDNE: Pokousaná modelka, identická dvojčata a šokovaní záchranáři

K modelce se při focení na pláži rozběhlo prase a kouslo ji do zadku

Nejsledovanější videa tohoto týdne jsou z celého světa. Diváky iDNES.tv zaujala nešťastná modelka, naprosto identická...

Autobus v Mělníku spadl ze srázu, zraněni jsou řidič a dvě cestující

Autobus v Mělníku prorazil svodidla a spadl ze srázu do několikametrové hloubky...

Nehoda autobusu ráno omezila provoz na silnici číslo 16 v Mělníku. Autobus prorazil svodidla u kruhového objezdu a...

BMW Řada 5 3,0...
BMW Řada 5 3,0...

r.v. 2012, naj. 55 000 km, diesel
950 000 Kč (s DPH)

Najdete na iDNES.cz