Prvním dítětem nového roku je Tomáš, narodil se minutu po půlnoci v Písku

  10:49aktualizováno  12:29
První dítě nového roku se narodilo minutu po půlnoci. Je jím Tomáš, který přišel na svět v nemocnici v Písku. Váží 3,7 kilogramu a měří 51 centimetrů, prozradila mluvčí holdingu Jihočeské nemocnice Iva Nováková.

Prvním letošním novorozencem v Česku je jihočeský chlapeček Tomáš. Narodil se minutu po půlnoci na 1. ledna 2019 v písecké nemocnici. (1. ledna 2019) | foto: ČTK

Novoroční porod byl podle zdravotníků bez komplikací. „Miminko je zdravé a má se čile k světu. Rodičům gratulujeme a přejeme vše nejlepší,“ uvedl předseda představenstva Nemocnice Písek Jiří Holan.

Prvním miminkem letošního roku v Královéhradeckém kraji je děvče narozené 48 minut po půlnoci ve Fakultní nemocnici v Hradci Králové. Druhým dítětem je chlapec Jiří, který se narodil hodinu po půlnoci v krajské Oblastní nemocnici v Náchodě. V pořadí třetím dítětem narozeným v kraji je chlapec narozený v 5:17 v hradecké fakultní nemocnici. Chlapec je z Hradce Králové.

Naopak v Jihomoravském kraji se narodil první v roce 2019 chlapec Jiří. Na svět přišel v břeclavské porodnici v 0:26. Maminka je z Rohatce, řekla Nikola Lupínková z odboru vnějších vztahů krajského úřadu.

Chlapec Jiří váží 4,2 kilogramu, měří 54 centimetrů. První letošní dítě narozené v Brně je chlapec Ladislav, který přišel na svět 40 minut po půlnoci ve fakultní nemocnici v Bohunicích, maminka je ale z Hodonína. První „Brňák“ se narodil v 3:25. Holčička Terezka váží 3,7 kilogramu a měří 50 centimetrů.

První letošní Středočech se narodil v hořovické porodnici na Berounsku. Jmenuje se Heliodor a na svět přišel v 1:23. 

Heliodor po porodu měřil 49 centimetrů a vážil 3,76 kilogramu. Jakub měřil 50 centimetrů a vážil 3,4 kilogramu. První Středočeškou je zřejmě holčička narozená v mladoboleslavské porodnici ve 3:29. Podle mluvčí nemocnice Hany Kopalové se jmenuje Natálie, vážila 2,16 kilogramu a měřila 46 centimetrů.

V příbramské porodnici mají letos raritu, první letošní děti jsou dvě, narodily ve stejný čas, a to v 6:48. Nejedná se ale o sourozence. Chlapec Tadeáš vážil 3,23 kilogramu a dívka Vanessa vážila 3,45 kilogramu.

Libereckém kraji se na Nový rok narodilo první dítě v České Lípě. Malá Nina přišla na svět 1:42 po půlnoci. Drobná holčička váží 1,85 kilogramu a měří 41 cm. Ona i její maminka z nedalekého Nového Boru jsou zdravé, řekla mluvčí Nemocnice s poliklinikou Česká Lípa Kateřina Amrichová. První chlapeček roku 2019 v Libereckém kraji se narodil až v 4:19 v Jilemnici a jmenuje se Jakub. 

Zlínský kraj jako první dítě v roce 2019 přivítal chlapce Štěpána. Na svět přišel v porodnici Krajské nemocnice T. Bati ve Zlíně v 4:40, uvedla mluvčí nemocnice Dana Lipovská. V ostatních porodnicích v kraji se zatím žádné dítě na Nový rok ještě nenarodilo. „Chlapec Štěpán vážil 2970 gramů,“ uvedla Lipovská. 

První dítě roku 2019 v Karlovarském kraji je chlapec Ondřej. Narodil se v 5:46 v porodnici krajské nemocnice v Karlových Varech s porodní váhou 2,3 kilogramu a délkou 50 centimetrů. Jeho rodiče pochází z Ostrova, informoval mluvčí nemocnice Vladislav Podracký.

Prvním dítětem narozeným v Moravskoslezském kraji v roce 2019 je Jonáš, přišel na svět v 1:20 ve frýdecko-místecké nemocnici. V Ostravě-Vítkovicích se v 1:38 narodil Matteo, sdělili mluvčí nemocnic v kraji a zdravotníci z porodních oddělení.

Mluvčí nemocnice ve Frýdku-Místku Jolana Filipová uvedla, že Jonáš po narození vážil 3810 gramů a měřil 52 centimetrů.

Prvním dítětem narozeným v Plzeňském kraji byla v roce 2019 dívka Laura. Přišla na svět 24 minut po půlnoci v porodnici ve Stodu, měřila 50 cm a vážila 3,31 kilogramu, řekl mluvčí nemocnic Plzeňského kraje Jiří Kokoška. Holčička i její matka jsou zcela v pořádku, doplnil.

Prvním letošním dítětem narozeným v nemocnicích na Vysočině je Adam. Narodil se v nemocnici v Novém Městě na Moravě v 6:46. Váží 2,84 kilogramů, měří 48 centimetrů, uvedla mluvčí nemocnice Tamara Pecková Homolová. „Mluvila jsem s panem doktorem, (dítě) je úplně v pohodě, byl to nekomplikovaný porod,“ řekla Pecková Homolová. Rodička pochází z vesnice.

První letošní dítě Olomouckého kraje se narodilo ve Šternberku na Olomoucku. Chlapec Filip na svět přišel v Nemocnici Šternberk dnes v 1:38 s porodní váhou 2,95 kilogramu a mírou 50 centimetrů. Jeho maminka přijela do šternberské porodnice rodit z Uničova, uvedla Lucie Drahošová ze skupiny Agel, která provozuje nemocnice ve Šternberku, Jeseníku, Prostějově a Přerově.

Čtrnáct minut po půlnoci se v Ústeckém kraji narodil Jakub z Ústí nad Labem. Měří 51 cm a váží 3,9 kilogramu, informovala Krajská zdravotní, pod kterou spadá pět krajských nemocnic.

Prvním dítětem letošního roku v Pardubickém kraji je děvče Verunka z Městečka Trnávka. Narodila se 14 minut po půlnoci v nemocnici ve Svitavách. Po porodu vážila 3,45 kilogramu a měřila 50 centimetrů, sdělil mluvčí Nemocnice Pardubického kraje Dušan Korel.

Na peněžitý dar se může těšit maminka prvního dítěte narozeného v Praze. Na svět přišlo 11 minut po půlnoci v porodnici U Apolináře. Chlapec měří 49 centimetrů a váží 3,39 kilogramu, sdělil profesor Antonín Pařízek, vedoucí lékař perinatologického centra Gynekologicko-porodnické kliniky 1. lékařské fakulty UK a VFN v Praze. Jeho jméno nemocnice nesdělila. 

Dar 15 tisíc korun od hlavního města dostane také holčička, která se narodila 13 minut po půlnoci v porodnici Nemocnice Na Bulovce. Její matka si nepřála zveřejnit podrobnosti, řekla porodní asistentka.

Autoři: ,

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Hasiči zachránili Notre-Dame. Chrám ztratil dvě třetiny střechy, skelet drží

Požár katedrály Notre-Dame v Paříži (15. 4. 2019)

Pařížskou katedrálu Notre-Dame vážně poškodil rozsáhlý požár. Slavná stavba přišla o dvě třetiny střechy, zřítila se...

Žena odešla na jógu a už se nevrátila, v Šáreckém údolí ji našli mrtvou

V Šáreckém údolí v Praze našli mrtvolu ženy ze Žižkova

V Šáreckém údolí v Praze našli odpoledne policisté mrtvolu ženy ze Žižkova, která byla od neděle pohřešovaná. Odjela...

Hotely a kostely na Srí Lance zasáhly výbuchy. Vyžádaly si přes 200 obětí

Srílanští vojáci hlídají kostel svatého Antonína v Kolombu poté, co na něj...

Nedělní útoky na Srí Lance si podle nové policejní bilance vyžádaly 207 obětí, dalších 450 lidí utrpělo zranění....

Učitelka ze školky popletla adresáta, nevhodný mobilní text se šíří webem

Mobilní aplikaci si stáhlo do svých chytrých telefonů již téměř 600 lidí

Učitelka z bratislavské mateřské školky poslala omylem přes mobilní telefon nevhodnou zprávu matce dítěte, které učí. V...

Pětiletou Sofii vypátrali policisté na vídeňském letišti, únosce zadrželi

Ilustrační snímek

Pětiletou dívku, kterou v úterý unesli v Praze, policisté vypátrali. Dívka je zdravá a v pořádku. Policisté ji našli s...

Další z rubriky

Mohlo by se to stát komukoliv, říká Feri. Za napadením vidí politické důvody

Dominik Feri na konferenci k 20 letům Česka v NATO. (12. března 2019)

Poslanec TOP 09 Dominik Feri se po víkendovém incidentu, kdy ho napadli dva muži, objevil na půdě Poslanecké sněmovny....

Nejsem spokojen, investujte v Česku víc, řekl Zeman v čínské televizi

Prezident Miloš Zeman při návštěvě Milhostova(21. března 2019)

Miloš Zeman ve středu odletí už popáté do Číny na summit, který se týká takzvané nové Hedvábné stezky. Minulý týden...

Před třiceti lety vyšel v samizdatu nejslavnější rozhovor s Havlem

Václav Havel během Sametové revoluce

Televizi, rádio i noviny měl za totality komunistický režim pevně v rukou. Pokud někdo chtěl slyšet nebo číst něco...

PŘÍBĚH ALKOHOLIČKY: Už nemůžu, dnes přestávám pít
PŘÍBĚH ALKOHOLIČKY: Už nemůžu, dnes přestávám pít

Rozhodla jsem se, že přestanu pít. Dnešku budu říkat Den Nula. Den, kdy jsem si načetla spoustu informací o tom, jak na to. Den, kdy jsem zlikvidovala všechny lahve. Ani nevím, kolikátého je, protože takové to: od pondělka, od prvního, od ledna přestanu, nefunguje.

Najdete na iDNES.cz