Online reportáž

21:28

Vážení čtenáři, online přenos ukončujeme a děkujeme Vám za pozornost!

21:26

ShrnutíPrezident Miloš Zeman dnes na Pražském hradě jmenoval jednobarevnou vládu Andreje Babiše (ANO). Ze 14 ministrů pak Babiš během dnešního odpoledne uvedl do úřadu sedm, další čtyři uvede až v pondělí, protože se v příštích dnech účastní evropského summitu v Bruselu. Tři členové kabinetu - ministr životního prostředí Richard Brabec, ministr spravedlnosti Robert Pelikán a ministr dopravy Dan Ťok - zůstávají na stejných postech, které zastávali již ve vládě Bohuslava Sobotky (ČSSD).

21:22

ImageText

21:16

ImageText

21:05

Hlavní prioritou ministryně financí Schillerové bude zjednodušení daňového systému. U státního rozpočtu chce usilovat o vyrovnané hospodaření.

20:46

Nový ministr zdravotnictví Vojtěch se chce nejdřív věnovat problémům eReceptu a zákonu o úhradách zdravotnických prostředků, který zrušil soud.

20:55

ImageText

20:39

Nová ministryně financí Alena Schillerová převzala vedení úřadu od Ivana Pilného. Na ministerstvu byla dosud náměstkyní pro daně a cla.

20:34

Nová ministryně práce a sociálních věcí Němcová rázné personální změny na úřadě nechystá. Provede je případně podle efektivity ministerstva, když mu přibyly za poslední léta stovky pracovníků.

20:23
20:44

ImageText

20:07
20:03

Premiér Babiš uvedl do funkce nového ministra zdravotnictví Adama Vojtěcha (ANO), který převzal řízení ministerstva od Miloslava Ludvíka (ČSSD).

20:43

ImageText

19:54

ImageText

19:37

ImageText

19:30

Prioritami ministra průmyslu a obchodu Tomáše Hünera bude energetická politika, odstraňování ekologických škod a nakládání s nerostnými surovinami.

19:11

Německé servery zatím jmenování nové české vlády nekomentují. Oficiálním dopisem dosud českému premiérovi Andreji Babišovi negratulovala ani kancléřka Angela Merkelová, která tak například v úterý učinila u nového polského premiéra Mateusze Morawieckiho. Mluvčí kancléřky k tomu už dříve poznamenal, že Merkelová gratulaci zašle ve "vhodný čas". Babiš, který loni napsal, že za teroristický útok v Berlíně může právě politika Merkelové, minulý týden uvedl, že mu už kancléřka gratulovala telefonicky.

19:08

ImageText

19:01
Vláda Andreje Babiše: Předseda - Andrej Babiš, doprava - Dan Ťok, finance - Alena Schillerová, kultura - Ilja Šmíd, obrana - Karla Šlechtová, práce a sociální věci - Jaroslava Němcová, místní rozvoj - Klára Dostálová, průmysl a obchod - Tomáš Hüner, spravedlnost - Robert Pelikán, školství - Robert Plaga, vnitro - Lubomír Metnar, zahraničí - Martin Stropnický, zdravotnictví - Adam Vojtěch, zemědělství - Jiří Milek, životní prostředí - Richard Brabec.