Při setkání s oběma aktivisty přislíbil šéf ČSSD Jiří Paroubek, že by se do řetězové hladovky mohli symbolicky zapojit i jeho straníci. Zájemců je už několik desítek. Každý den by si jeden z nich symbolicky odepřel jídlo, v hladovce by tak mohli vydržet až do léta či podzimu, kdy se bude o americkém radaru hlasovat ve Sněmovně.
Jako první se hlásí šéfka senátorů ČSSD Alena Gajdůšková. Ke stejnému kroku jsou připraveny i někdejší federální ministryně Květoslava Kořínková či předsedkyně odborového svazu státních orgánů a organizací Alena Vondrová, prozradila Gajdůšková ČTK.
Jan Tamáš řekl iDNES.cz, že myšlenku na řetězovou hladovku měl od počátku protestu. "Zúčastní se lidé z kulturně-společenského života a také politici," vysvětlil. Konkrétní jména ale uvést nechtěl. Vše prý prozradí až na zítřejší tiskové konferenci. Tam také aktivisté řeknou, kdy sami začnou jíst.
K ukončení hladovky by podle Tamáše stačilo například prohlášení některé z televizí, že o radaru uspořádá sérii debat mezi politiky a občany. Stačilo by prý také prohlášení 101 poslanců, kteří by se zavázali hlasovat proti radaru.
Jiří Paroubek se s oběma odpůrci americké základny setkal před několika dny. "Jak jsem oba pány hladovkáře viděl, tak byli hodně vyhladovělí. Mám o jejich zdraví velké obavy," řekl Paroubek v televizní debatě Otázky Václava Moravce. - o Paroubkově návštěvě čtěte zde
"Bylo by dobré, kdyby té hladovky už zanechali a nechali to na někom jiném. Když jsem viděl jejich až přehnanou snahu vydržet až do konce, tak jsem jim to nabídl. Jsem rád, že mne to napadlo," dodal Paroubek.
Kromě funkcionářů ČSSD navštívil hladovkáře v minulých dnech i ministr zahraničí Karel Schwarzenberg. Tamáš se také písemně dožaduje schůzky s prezidentem Václavem Klausem kvůli některým jeho výrokům, které pronesl při návštěvě Spojených států. - čtěte Hladovkář Tamáš se dožaduje schůzky s Klausem