Prostitutky lákají na sex za stravenky, velký ohlas prý nemají

  13:13aktualizováno  13:13
Lehké dívky v Praze nabídly klientům další možnost, jak platit. Kromě bankovek a platebních karet lze za erotické služby položit na stůl bloček stravenek. Odborníci se s podobnou nabídkou dosud nesetkali. Erotické priváty ji inzerují asi druhý měsíc, klienti se ale zatím s poukázkami nehrnou.

Ilustrační snímek | foto: Profimedia.cz

"Hmmm..., zatím tak nikdo neplatil. Ale v nabídce to máme," řekla nejmenovaná pracovnice erotického privátu, který sídlí podle informací na webu na pražském Pankráci.

Podle vedoucí společnosti Rozkoš bez rizika Hany Malinové, která v Česku monitoruje prostituci a zajišťuje komunitě zdravotnický servis, je vidět, že jídlo je důležitější než sex.

Byt na Pankráci inzerující na internetu není jediný, kde se dají stravenky uplatnit, dalším je například vinohradská obdoba amsterodamských "uliček červených světel", tzv. red lights, kde si klienti vybírají podle aktuální nabídky u jednotlivých pokojů nebo výloh na ulici.

Jak stravenkový nápad vznikl, není zcela zřejmé. Dívka z privátu uvedla, že je to záležitost majitele provozovny, kterého se ale nepodařilo zastihnout.

Milovníci sexu za úplatu mají dnes poslední možnost utratit benefity s letošní platností. Už několik týdnů se sice vyplácejí stravenky na příští rok, dosluhující jsou ale stále v oběhu. Jejich platnosti končí silvestrovskou půlnocí.

Vydavatel stravenek má s obchody smlouvu, s veřejným domem ne

Jisté je, že stravenky patří k nejoblíbenějším zaměstnaneckým výhodám. Průzkumy ukázaly, že takto přispívá na stravu kolem devadesáti procent soukromých firem stejně jako státních institucí.

Lucie Rolná z marketingu společnosti SodexoPass, která patří k největším vydavatelům stravenek v Česku, uvedla, že každá provozovna, která chce přijímat stravenky, musí s jejich vydavatelem uzavřít smlouvu. Žádný erotický privát o ni prý zatím nepožádal.

Stravenka prošlá vykřičeným domem tak s největší pravděpodobností stejně skončí v obchodě s potravinami nebo restauraci.

"Co se za stravenky nedá pořídit, je samozřejmě alkohol, s výjimkou například piva k obědu. Obecně lze říci, že za stravenku lze pořídit potraviny a nealkoholické nápoje," upřesnila Rolná poslání stravenek, která mají sloužit k odběru jednoho hlavního jídla denně.

Předpisy nicméně neurčují, co je míněno hlavním jídlem. "Jelikož výklad tohoto pojmu je dost široký - myslí se tím nejen klasický oběd v restauraci, ale i třeba zeleninový salát, plněná bageta apod., má Sodexo smlouvy s velkým počtem různých provozoven," dodala Rolná.

erotické priváty

Pouliční prostitutky se stávají postupně minulostí, v současnosti se provozují především tzv. erotické priváty. Tyto sexuální provozovny ve formě soukromých bytů inzerují na internetu i v tištěných médiích a nabízí služby jednotlivých žen nebo výběr z vícečlenné skupiny. Mnohdy se označují jako "amatérky", protože si touto prací přivydělávají například při studiu. Podle odborníků jsou v Česku tisíce takových privátů, ve kterých se prodávají desítky tisíc žen. Jejich přesný počet ale nelze určit.

Autor:

Volby do Evropského parlamentu proběhnou v České republice 24. - 25. 5.
Volební místnosti budou otevřeny v pátek od 14:00 do 22:00 a v sobotu od 8:00 do 14:00.


Hlavní zprávy

Nejčtenější

Šesťačka vrazila učiteli facku, spolužáci útok podporovali a bavili se

ZŠ Za Chlumem Bílina

Fyzický útok proti jednomu z učitelů řeší od pátku vedení základní školy Za Chlumem v Bílině. Žákyně šesté třídy dala...

Česku hrozí povodně. Některé kraje zasáhne vydatný déšť

Obec Janská u České Kamenice

Česku hrozí povodně. Některé kraje zasáhne velmi vytrvalý déšť. Český hydrometeorologický ústav vydal v úterý dopoledne...

Ženy v ponorce. Námořníci si o nich vedli seznam plný sexuálních oplzlostí

Americká ponorka USS Hawaii na manévrech RIMPAC 2018 u Havajských ostrovů

Pouhé čtyři měsíce trvalo, než došlo na první problémy integrace žen do amerického námořnictva. Na palubě ponorky USS...

Vláda schválila zvýšení rodičovského příspěvku na 300 tisíc korun

Premiér Andrej Babiš na tiskové konferenci s ministryní financí za ANO Alenou...

Zvýšení rodičovského příspěvku z 220 tisíc korun na 300 tisíc korun od roku 2020 schválila v pondělí vláda. „Dospěli...

Zemřel Niki Lauda, trojnásobný šampion formule 1 a idol generací

Rakouský jezdec Niki Lauda (vpravo) a britský závodník James Hunt na velké ceně...

Trojnásobný vítěz mistrovství světa formule 1 Niki Lauda zemřel ve svých 70 letech. Rakouská tisková kancelář citovala...

Další z rubriky

Turistů je už moc. Česká města a obce je dříve lákaly, teď se jich bojí

Mezi turisty vyhledávané atrakce patří i pojízdné pivní bary.

Turnikety omezují vstup do centra Benátek. V Barceloně se dokonce proti turistům demonstruje. Strach z přílišného...

Při nárazu auta do stromu zahynul na Písecku dvacetiletý řidič

U Mirovic řidič narazil do stromu, utrpěl smrtelná zranění. (26. 5. 2019)

Smrtelná dopravní nehoda se stala brzy ráno na Písecku. Mladý řidič osobního auta tam narazil do stromu a utrpěl...

VIDEO: Do Brna přiletěl legendární americký vrtulník Black Hawk

V Brně přistál slavný vrtulník Black Hawk. Lidé ho mohou prohlédnout v rámci...

Black Hawk nebo též Černý jestřáb známý také ze slavného filmu Ridleyho Scotta přistál v neděli na brněnském...

Najdete na iDNES.cz