Diskuse k článku

Zažíváme romský teror, chceme si zřídit domobranu, zní z Dřevnovic

Když starosta Vsetína Jiří Čunek před šesti lety vystěhoval dvě romské rodiny do Dřevnovic na Prostějovsku, začaly zde problémy. Nyní už je situace dokonce natolik vyhrocená, že místní lidé mluví o zřízení domobrany. Například do posledního konfliktu se zapojilo na třicet lidí, a přivolaná policejní hlídka tak byla bezmocná.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

kocourek25

Tohle by mělo být ....

ošetřeno zákonem. Hlavně v těch lokalitách kde se vyskytuje zvýšená kriminalita , nepořádek, hlučnost ve dne a pod.  Vzhledem ke stále zvyšujicí se počtu těchto případů to pro budoucnost vidím černě. Přepadávání a okrádání starých lidí za bíleho dne a o nočních čórkách ani nemluvě. Za chvíli se nebudem tu cítit bezpečně ani doma za zavřenými dveřmi. Státní orgány jen mlčky přihlíží a jen doufají , že se stane zázrak. Drábek s Kalouskem stále

jen nám slušným lidem utahují opasky a na druhou stranu štědře rozdávají prašule  rozrústajicím se Dáfkařům.

+1/0
2.8.2012 6:47

D.A..I..

"o)

Dnešní demokratické právo vyjádřit svůj názor k danému problému mě stalo zatím rovné čtyři stovky. Neviním z toho cenzora, protože ten dělá, za co je placený. Pokud však lidem zabraňujete vyjádřit názory písemnou formou v diskusi, kam si myslíte, že to spěje? A TO je právě základ budoucího průseru - furt se cosi retušuje, tutlá, okecává, nebo v zájmu "přizpůsobování" rovnou maže. Zřejmě někdo nepochopil, že daný problém se tímto nijak nevyřeší, spíš naopak.

0/0
31.7.2012 12:41

kandaharista

Re: ..

Já tě chápu a genocidu samozřejmě nechci. Ale neprotiřečíš si ein bischen? Pokud jim na ty dávky sáhneš, tak je přece právě donutíš pro to přežití něco udělat, ne? Oni musí vědět, že dávky jsou možné, ale jen při splnění určitých podmínek - např. řádné chování. Pokud si budou myslet, že jsme je povinni živit, pak je to skutečně špatně. A s veřejně prospěšnými pracemi naprosto souhlasím, jen mě trošku zarazilo to tvoje "zavřít na nucené práce". Pojmem "zavřít" se snad obvykle označuje odnětí svobody, nicht war?

Donutit někoho legálně pracovat v demokracii nejde, ale pokud mu platíš dávky, můžeš ho velice jednoduše k práci motivovat...

+1/0
31.7.2012 12:37

D.A..I..

Re: ..

Pokud jim sáhne někdo na dávky, tak to dopadne akorát zase průserem. Oni opravdu jsou od mala vedeni k tomu, že "bílí jsou povinni je živit" a v tomto žijou. To znamená - pohrdají bílými. Jsme jim pro smích a protože dobře vědí, jak úřady řeší jejich přestupky a průsery, tak o to víc si dovolují. Nemají respekt před ničím. Nějaké sebrání dávek je bude motivovat jenom k větším násilnostem. To nepíšu proto, že bych tady něco chtěl vyhrocovat, ale proto, že v rodině máme Cikány (naštěsti zaplaťpánbůh ty opravdu dobré a příkladné) a právě tito vysvětlovali, jak to chodí v této komunitě. Bílý je povinen je živit. Bílý si k nim nesmí nic dovolit. Bílý je povinen strpět jakýkoliv ústrk z jejich strany, protože jinak bude rasista a zavřou ho. Toto je jim vtloukáno do hlavy od malička. Pak se nediv, že nemají respekt. Navíc když vidí naše policajty a úřady, jak dělají, že nic nedělají.. tak to je v tom ještě utvrzuje. Tak CO s takovým stavem chceš dělat?

+2/0
31.7.2012 12:50

Vladimír Škopek

Re: ..

Přesně tak, formou dávek můžeš toho člověka prostě donutit k určitému začlenění. Dávky jenom za slušné chování a za obecně prospěšnou práci. Stejně by to šlo i za děti, kdy by dostali dávky navázané na mzdu a při slušném chování dětí a prokazatelné výchově směrem ke vdělání. Pokud se to aplikuje na celou společnost, ani Brusel nemusí brečet nad diškreditací a ani se člověk nemusí bát, že když podpoří vyšší porodnost, tak jim tim zařídí živnost. Ovšem muselo by se to dělat důsledně a tresty za porušení musí být rázné. Exekutor a sociálka.

0/0
31.7.2012 12:51

enrique

Proč nezřídí obecní policii?

Stačí,aby se obce domluvily,najaly pár "střelců" a za chvíli by cikory měly strach jak za komárů.Ti totiž na ně platili.Komanči a VB. A cikory hned přisr.valy.

0/0
31.7.2012 7:58

Ludek1

Žádná Sibiř není potřeba - stačí mít pořádné zákony

Udělat zákony jako v Americe - tak abychom mohli v případě napadení použít zbraň bez obav a nestrávili hodiny na policii dokazováním, že šlo o nutnou sebeobranu. Proboha kdo to jen mohl vymyslet, že zbraň lze použít jen při nutné sebeobraně. V Americe stačí, když Vám zloděj přeleze Váš plot či vleze do Vašeho auta, apod. a už ho můžete okamžitě - beztrestně zastřelit. A ono by to všechny zloděje a násilníky rychle přešlo.

+7/0
31.7.2012 7:54

MNPV

Re: Žádná Sibiř není potřeba - stačí mít pořádné zákony

Tak jednak v některých státech, a druhak, fakt si myslíte, že to všechny zloděje a násilníky přešlo?  Zkuste si poslechnout někdy zprávy ze světa. :-P

+1/0
31.7.2012 8:39

juniorms

Re: Žádná Sibiř není potřeba - stačí mít pořádné zákony

ale  alespoň má člověk možnost obrany, tady bohužel ne

+1/0
31.7.2012 10:20

kandaharista

Re: Žádná Sibiř není potřeba - stačí mít pořádné zákony

No já nevím, jako kluci jsme k sousedům na jabka občas zašli (jen tak do pusy a do kapsy, žádné trhání po košících). Nemyslím si, že je úplně správné za to hned střílet.

0/0
31.7.2012 12:15

kpt.3

Re: Žádná Sibiř není potřeba - stačí mít pořádné zákony

Já bych byl s těma zbraněma opatrný,oni by je měli dřív a všichni a navíc by neměli zábrany je použít.Není k tomu tady tradice jako v americe.Amerika se svou velkou kriminalitou by nám neměla být příkladem,čím míň zbraní na ulici bude tím lépe.Slušný člověk ma většinou zábrany použít zbraň,tato chvíle by rozhodovala v jejich prospěch.Spíše je potřeba aby znovu získali respekt před zákonem a hlavně před policií.Nyní je policajt přijede řešit a má někdy co dělat aby stačil vypadnout,nebo ho řeší oni,vyhrožují mu,chtějí jeho číslo aby ho mohli udat jako rasistu.Radikalizovali se,slízíme prostě plody pseudohumanitárních organizací které si vydržujeme.

0/0
31.7.2012 22:04

Amoniak II

Re: Žádná Sibiř není potřeba - stačí mít pořádné zákony

Nejde o množství zbraní. Jde o to, abych se mohl vždy bez obav bránit libovolnou zbraní a nehrozilo mi, že někdo bude zkoumat nějakou přiměřenost.

0/0
31.7.2012 22:26

Benzin Petrolejovič Naftěnko

Nezbývá než poděkovat;

Pánům - Havlovi, Uhlovi, Kocábovi.............................dámám Abbásové, Šabatové...................................za výsledek jejich práce.

+11/0
31.7.2012 5:58

krajtaXL

Cikáni mi vykradli zahradní domek.

0/0
30.7.2012 23:43

krajtaXL

Re: Cikáni mi vykradli zahradní domek.

Ukradli: křoviňák, vrtačku, pilku, dva hrnky na kafe, staletý vařič a zanechali lopatu(HLINÍKOVOU) a vidle. Z toho usuzuji-vše co má násadu a nusí se stím pracovat, neberou. Nasadím násadu na všechno co se dá ukrást;-D;-D

+15/0
30.7.2012 23:47

medved.m

Re: Cikáni mi vykradli zahradní domek.

No to je nápad R^

0/0
30.7.2012 23:50

HCR 29

Re: Cikáni mi vykradli zahradní domek.

;-D;-D;-D;-D;-DR^R^.Škoda, že kradou jen lidem a neukradnou LIDEM a další politiky.To by najednou měli vylepšený renomé.;-D

0/0
31.7.2012 12:44

karel-smíchov1

Re: Cikáni mi vykradli zahradní domek.

Oni mají své heslo : Co slunéčko ukáže to měsíček dá !!8-o

+1/0
31.7.2012 13:52

petr_leicester

Nadhera

https://www.youtube.com/watch?feature=endscreen&NR=1&v=Ab-iCZdbiXQ

+1/0
30.7.2012 21:54

1000101111010100

Re: Nadhera

Tak to je skutečně nádherná ukázka obranného prostředku pro důchodce, který potká "hodné hochy, šli jen navštívit babičku", co mají nože, ve své garáži.

.

Problém je, že současná EUroMultiKulti civilizace je tlačena do pozice, kde bude věřit, že bránit se je špatné.

+2/0
30.7.2012 22:30

petr_leicester

Re: Nadhera

;-)

0/0
30.7.2012 23:16

petr_leicester

Re: Nadhera

Ne verit, oni uz se to uci od predskolniho veku!!! Ziji v UK a kdyz prisel syn ze skolky s tim ze ho Mohammed kousnul a ze mu rekl ze by ho chtel zabit (ano ctete dobre v 5ti letech mu to zmetek rekl), ptal jsem se ho proc mu nevrazil jednu do zubu. Syn odvetil ze se to nesmi, ze to neni hezke. On to rekne ucitelce a to to vyridi. Na moji otazku co udela az ho Mohammed kousne kdyz tam nebude ucitelka, rekl ze ji to rekne potom! Hruza a des! Uz od malicka je detem vtoukano do hlavy, ze branit se je spatne! Se vsim se musi obracet na nejakou autoritu! Svet se riti na maximum do pekne prdele!

+12/0
30.7.2012 23:21

Qíteček na zábradlí 7. patra

Re: Nadhera

:-/

0/0
30.7.2012 23:45

vezu maso pro doktora Jacksona

Re: Nadhera

Jake moznosti maji v UK rodice pri vyberu skol/ skolek a pri pripadne zmene? Je caste a podporovane kdyz rodice daji ohrozene dite jinam?

0/0
30.7.2012 23:49

petr_leicester

Re: Nadhera

No ted zrovna vyplnujeme formular do skoly kam by jsme ho chteli umistit - ale po pravde uz to nebude moc potreba, nebot jeste letos se stehujeme pryc z Evropy- ohrozene dite...to zni hruzostrasne a hlavne tady "nemuzete byt ohrozen"! Bydlime ve stredni Anglii (to jen pro ilustraci), co neni k necemu zamceno tak vam ukradnou i treba ze zahrady, neni vyjimkou ze se vam dobivaji v noci do loznice ze zahrady...minuly tyden jsme byli na par dni v Severnim Walesu.....to byl balsam na dusi...auta se skoro nezamykaji...kola vubec (mestecko Barmouth)...a hlavne!! kam oko dohledlo jen bili!!! Takze neco na tom bude. To nejsem zadnej rasista - mam zenu misenku z J.Ameriky- ale ten ksindl z Afriky a stredniho vychodu nema rad snad nikdo koho tady znam.

+5/0
31.7.2012 0:43

vezu maso pro doktora Jacksona

Re: Nadhera

Jo jo, az budete v Ekvadoru nekdy napiste, jak to vypada tam.

0/0
31.7.2012 0:55

petr_leicester

Re: Nadhera

Tam prave ze uz vim do ceho jdu, neskutecni mili a prijemni lide, jen trosku ulhani (ale to je tam narodni sport-neco jako v CR hospodske pribehy) Vylozene nebezpecna je treba jen mala oblast Guayaquilu a Quita ale to treba je v Manchesteru take (nekdy mistni rikaji Gunchester). Fantasticka priroda a hlavne to nejdulezitejsi- stat se vam do niceho nesere, vubec do niceho! Treba zebraka jsem tam nikdy nevidel (tady kdykoliv jdu do mesta), je pravda ze tam jsou (z naseho pohledu) chudi lide, ale oni jsou stastni....to se tezko popisuje. Vim ze to zni neverohodne byt chudy a stastny, ale oni maji jine zivotni hodnoty a priority. Je to proste jiny svet!

0/0
31.7.2012 1:02

petr_leicester

Re: Nadhera

http://leicester.rajce.idnes.cz/

pokud se chcete mrknout

0/0
31.7.2012 1:09

karelka3

Re: Nadhera

mrkal jsem a líbí se mi to.R^;-)

0/0
31.7.2012 1:41

sonika

Re: Nadhera

pekne fotky, preji mnoho stesti!

0/0
31.7.2012 8:38

D.A..I..

Re: Nadhera

Hlavně naučte svého syna, aby se na ten svět okolo sebe díval realisticky a nenechal si srát na hlavu. Když Mohamed kousne, tak za to dostane pořádnou přes držku s vysvětlením, že je v této zemi tak maximálně na návštěvě a pokud nebude rozumný, tak by měl mazat zavčas domů, nejlépe do nejbližší muslimské země. Pokud se toto váš syn a jiné děti nenaučí, dopadne to v Evropě sakramentsky zle. Nejhorší zlo pro evropany je právě to slavné multikulti -uhýbání všem a všemu. Naopak - je načase si dupnout a začít vzpomnět na to, že Evropa měla kdysi svoje zásady, zákonitosti a jakési to dlouhodobě pobývající obyvatelstvo s určitými zvyky a kulturou, kde ostatní obyvatelstvo z jiných zemí je tam maximálně na návštěvě a mělo by se podle toho chovat. Svůj ke svému. Pokud mají jistí lidé pocit, že jsou "bozi vesmíru", pak ať si tyto své choutky řeší opravdu ve své pravověrné vlasti, k jejímuž náboženství tolik inklinují. Zkrátka bez debat-nechováš se, nepřízpůsobíš se? Tak deportace domů a hotovo!

0/0
31.7.2012 8:29

MNPV

Re: Nadhera

Dcera bydlí kousek od Londýna, lokalitu vybírali podle toho, kde je nejnižší kriminalita, děti má v soukromých školách, kde je poněkud jiná společnost jako ve státních.  Zatím bez problémů, a žije tam 17 roků.

0/0
31.7.2012 9:08

petr_leicester

Re: Nadhera

my jsme si vybirali lokalitu podle toho kdo tam bydli.....zacinali jsme s uplne normalnimi sousedy, vetsinou duchodci. Za posl 5 let uz jich dost odeslo navzdy a par do domova duchodcu....hadejte co se nam sem stehuje ted?? Vsichni kdo jsme tu zbyli puvodni jsme si museli namontovat dopredu na zahradu i dozadu halogen na senzory...a stejne jsou nekdy tak ruzna individau voprskli, ze klidne prejdou od plotu az k domu (a to mam na mistni pomery opravdu velkou zahradu) a smejdi co zustalo venku. Branit se nema cenu, ne.i to dlouho co jednoho farmare (ti maji brokovnice) prepadli doma primo v loznici dva zmetci..jeden uz nezije a farmar je na "dovolene".....

0/0
31.7.2012 16:40

asijetotak

Re: Nadhera

Kdybych si to mohl objednat, okamžitě to udělám. Baterka má asi  krátký dosvit, ale dostřel bude určitě lepší. :-)

0/0
31.7.2012 9:09

fair play

Neumí si vážit multikulturního obohacení.

Moravané by měli být rádi, že mohou poznávat nové kultury a zvyklosti.

0/0
30.7.2012 21:27

hanáček

Re: Neumí si vážit multikulturního obohacení.

Jací Moravané? Romy český šovinismus z úředních statistik národnostního složení dosud nevymazal. Moravany a Slezany ano.

+3/0
30.7.2012 22:14

D.A..I..

Re: Neumí si vážit multikulturního obohacení.

Se*ru na takové "kultury" a "zvyklosti".. Tihle lidé potřebují mít svůj vlastní stát a žít si po svém. Tak proč jim to neumožnit? Odvézt, vyexportovat, ať si žijou po svém a začnou se konečně starat a budovat. A to myslím v dobrém, protože TOTO je situace před průserem jako hrom. Copak naše vláda asi tak udělá, až někdo neudrží nervy a začne se to tu opravdu vyhrocovat? Mám pocit, že být vyexpedovaný někde a žít si po svém, je rozhodně lepší alternativa, než být zabitý v jakési občanské válce jen kvůli tomu, že nějaký bastard to nechal dojít tak daleko.. Zdá se vám to ujeté? Tak se pořádně podívejte, JAKÁ je situace - NIKDO kompetentní s tím nehodlá nic dělat, policajti zdrhají, protože nemají pravomoce a lidi ze zoufalství nakonec opravdu přejdou k zoufalým činům. PROČ to někdo takhle chce? PROČ to někdo takto potřebuje a toto podporuje?? Je mi u pr*dele, jestli je někdo černý, nebo fialový ale nelze si nechávat beztrestně sr*át na hlavu od nikoho!

0/0
31.7.2012 8:42

kacinecka

Kristepane!!!

Furt romové, romové, romové, romové, romové! Kdyby ten náš slavnej národ stál na rasismu, šlo by se i po vietnamcích, indiánech, číňanech, černoších a já nevim, po kom ještě! Doprdelepráceuž, seru na dukáty! ;-€

+35/0
30.7.2012 20:50

barbarosa1942

jee, tady je jeste otevreno?

:-P

0/0
30.7.2012 20:20

arnie_rimmer

Re: jee, tady je jeste otevreno?

tady se totiž monitoruje :-)

0/0
30.7.2012 20:39

shaggy5

Re: jee, tady je jeste otevreno?

Monitorují, že 99% přispívajících jsou hnusní rasisté, kteří odmítají mít rádi naši elitní menšinu. :-)

+3/0
30.7.2012 21:19

no_comment

Re: jee, tady je jeste otevreno?

no on i cenzor si musi obcas odskocit na zachod... a asi si tam s sebou vzal mobil s nejakou hrou ;-D

0/0
30.7.2012 20:41

medved.m

Re: jee, tady je jeste otevreno?

už nějak dlouho... asi je na něho moc složitá :-/

+1/0
30.7.2012 22:07

MNPV

Pokud bude majorita na stejné úrovni

jak Romové, tak se vůbec nedivím, že se nedokáží dohodnout. A fakt je, že nálada v tomto státě je silně protiromská a někteří  ji rádi hrotí.

0/0
30.7.2012 20:09

Al Pajda 2.

Re: Pokud bude majorita na stejné úrovni

Hrotí ji především stát svojí pozitivní diskriminací cikánů.

+4/0
30.7.2012 20:13

vezu maso pro doktora Jacksona

Re: Pokud bude majorita na stejné úrovni

O cem se chcete dohadovat s nasilniky a parazity? Laskavym slovem je presvedcovat aby nechali na pokoji deti, duchodce a chromajzly? S cikany jsou problemy vsude ve svete, neni jedno jedine misto kde by se dokazali prozpusobit.

+4/0
30.7.2012 20:18

gter

Re: Pokud bude majorita na stejné úrovni

Tak, co tedy dělat, poraď....

Jenom nechtěj více peněz se státní kasy.....

+2/0
30.7.2012 20:22

1000101111010100

Re: Pokud bude majorita na stejné úrovni

Ono je to dost o tom, na co ty peníze vydáte.

.

Kolik by asi tak stálo, postavit vězeňský areál někde poblíž lomu, pro každého apartní železa, řetězy, samotku, spoustu náhradních dílů k bičům?

0/0
30.7.2012 22:33

MNPV

Re: Pokud bude majorita na stejné úrovni

Mě okradli vždycky bílí, parazity znám stejně bílé jako Romy. Dokonce mám Romy v baráku v nájmu a jsou vpohodě. Možná to bude tím, že paní vyrůstala  v Anglii, má anglické středoškolské vzdělání. Nelze házet všechny do jednoho pytle. Celá její i jeho rodina je vpořádku. Za to teď jdu vystěhovat jednoho bílého nájemníka, který dluží peníze , schovává se a dělá mrtvého brouka. :-P

+1/0
31.7.2012 8:37

D.A..I..

Re: Pokud bude majorita na stejné úrovni

Fajn. To je zhruba tak 1 procento z minority, které je naprosto v pohodě. A co ten zbytek, těch 99 procent, co dělá ten bordel? No schválně - JAK to řešit? Nechat si sr*át na hlavu a doufat, že snad jednoho dne se stane zázrak? Ještě jsem neviděl, aby bílé děcka jen tak svévolně napadala na veřejnosti dospělé lidi, nadávala jim nejsprostšími jmény, okrádala je a při sebemenším náznaku hned volala dalších sto připravených dospěláků, kteří dotyčného skoro umlátí. TOTO je možné vidět opravdu jen u jisté sorty lidí. Když už tady píšete cosi o jakémsi rozdmýchávání nálad, tak bych tedy moc rád viděl, JAK se má v takovém případě člověk zachovat. No schválně - když vás bude denně někdo urážet, srát vám před dveře, vyhrožovat vám, budete neustále obtěžováni hlukem až do rána a policajti vám řeknou, že s tím nemůžou nic dělat, tak JAK byste se k tomu postavil? S úsměvem takové sebrance předal klíče od bytu, poděkoval za obohacení a utekl pryč? Nebo CO byste dělal? Moc rád si počkám na odpvěď.

0/0
31.7.2012 8:54

Premium

Test kebabů: Hovězí maso, které nedávno ještě kdákalo, i nadměrné množství soli

Orientální kebab by mohl být zdravější alternativou smažených hamburgerů a hranolků. Jenže to by musel být připravován...

Premium

Tajemství zdraví je ukryto v mezilidských vztazích, tvrdí psycholog Ptáček

Jakým způsobem žijeme a přistupujeme ke svému okolí, máme vlastně z velké části předurčené. Ovlivnit nás může nejen...

Premium

Nikdo dodnes neví, kolik těch holek zůstalo zakopaných. Starosta Dubí vzpomíná

„Devadesátky“ a přelom tisíciletí byly v Dubí na Teplicku divoká léta. Řádili tu pasáci prostitutek a mafiáni. Město se...

Najdete na iDNES.cz