Diskuse k článku

Příběhy 20. století: Agent chodec Rys uprchl z lágru hlavní branou

Psal se rok 1955 a jihlavská StB byla v pohotovosti. Měla udání, že se v jednom místním bytě objevil uprchlý vězeň, bývalý agent chodec Jaromír Rys, a hledal svoji bývalou dívku Věru. Byla to ale pouze rafinovaná léčka. Rys se v Jihlavě objevil jen proto, aby zmátl a zdržel pronásledovatele.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

janzlatousty

Fascinuje mne , jak zdejší bolševická klaka

kritizuje odbojáře za to, že  bolševik  zcela iracionálně sankcionoval po jeho zadržení  rodinu odbojáře...

;-D;-D;-DBolševik zůstane bolševikem a bolševické myšlení je stejné i po 60 letech..;-D;-D

0/0
4.12.2011 18:20

viveka

Re: Fascinuje mne , jak zdejší bolševická klaka

Jo, to mě taky bavilo. R^

0/0
4.12.2011 18:54

janzlatousty

Opinien, hezký pokus ale jsou to pouze plané

tlachy, pokud  děláš  rozdíl mezi komunistou a bolševikem, budeš nejspíš právě z této skupiny.

Komunista a bolševik je jedno a totéž, odsouzeníhodná lůza, hodná stejného postavení mimo slušnou společnost, jako nacisté.

Bolševici (= komouši) bohužel patřili mezi spojence, kteří vyhráli válku a tak jim bylo senilitou zlomeným Rooseweltem  parazitovat na  okupované Evropě a vyhnout se stejnému trestu, jaký potkal nacisty.

Jakýkoli odpor proti bolševikům=komoušům byl naprosto legitimní. Kdo vstoupil do KSČ, nezasloužil si jako člen této zločinecké organizace žádné slitování, a kdo tak učinil v padesátých letech, byl odpad společnosti.

+2/0
4.12.2011 18:18

eltanin

Re: Opinien, hezký pokus ale jsou to pouze plané

No, nejvíc zla v dějinách napáchali lidé na lidech a hodně z toho vzešlo ze zjednodušeného vidění světa, aplikování principu kolektivní viny a dělení na "my" (míněno "my dobří") a "oni" (čili "oni špatní"). Bohužel se obávám, že Váš příspěvek Vás řadí mezi ohroženou většinu lidstva, která má ty správné předpoklady se za správných podmínek stát vykonavateli těch nejhorších hrůz, případně vytvořit nějakou novou pověstnou ohavnost - nad kterou se budou lidé otřásat hrůzou a trnout strachem, samozřejmě že jen do doby, než se objeví nová, větší, která tu starou mnohonásobně převýší. Měli jsme Bartolomějskou noc, zničení Magdeburku, nacistické koncentráky... člověk se ani neodváží přemýšlet, co přijde v budouctnosti.

Jenže dokud bude vina vždy jen na "nich" a nikdy na "nás," tak to tak asi bude pokračovat, dokud se nezničíme. ;-)

0/0
4.12.2011 21:29

opinen

Pro Jar-47 a ernesta

Nepoučujte mě,kde mám shánět informace,nemám jen ty od komunistů.Pokud si myslíte,že lidé nevěděli,co jsou komunisté zač než začal tzv.odboj Mašínů,tak nemáte pravdu.To,že jim nahráli,myslím vážně,nepopírám,že teror bolševiků tady probíhal již před tím než začli Mašínové svůj rádoby hrdinský boj.Je smutné,že Vám nedošlo,že Mašíny mají své odpůrce i mezi antikomunisty.Já jsem nikdy komunista nebyl,ani nikdo z mé rodiny.Je však rozdíl mezi komunismem a bolševismem,nepředpokládám,že Vám to dojde.Z názorů některých antikomunistů ten bolševismus přímo čouhá,každého,kdo s nimi nesouhlasí,označí za sockomouše a podobnými invektivami.Jsem zvyklý brát info z obou stran,ale informace od fanatiků z té či oné strany mě nezajímají. Radím Vám erneste dobře,nevnucujte mě Váš názor o Churchillovi.Nelze srovnávat tohoto politika s Mašíny.Že ve válce je hodně obětí na obou stranách,je jasné.Když byly bombardovány Drážďany,tak ještě probíhala válka.

0/0
3.12.2011 21:16

ernest

Re: Pro Jar-47 a ernesta

fanatici a házení všech do jednoho pytle mi také vadí, diskuze na internetu jsou ale všeobecně na strašné úrovni. Náhled na Mašíny díky těmhle zběsilostem už pouze ve dvou rovinách - hrdina, vrah. Jakoby nebylo nic mezi, spousta lidí to tak krajně nevidí. Komunismus možná nebyla špatná myšlenka, ale v praxi nemůže fungovat a navěky si sebou ponese stigma zvěrstev a desítek miliónů obětí. Je proto v rovině s nacismem (i všechny komoušské odnože).Trvám na tom že jejich boj měl smysl, zastrašil oportunisty a třeba i nasral minulé, dnešní a všechny budoucí komunisty, tím že se jim dokázal někdo takhle postavil..Ohledně válek a obětí - tady si jde opět vzít příklad z protektorátu. Hácha podepsal okupaci s tím že vkládá osud národa do Německa, takže ani tehdy jsme nebyli ve válečném stavu, oficiální vláda válku nikdy nevyhlásila (exil spojenci uznali až v roce1942). Přesto už začátkem r. 1939 tu byl rozsáhlí odboj. Začátkem padesátých let se válka všeobecně čekala, taková tu byla atmosféra..

0/0
4.12.2011 10:05

eltanin

Re: Pro Jar-47 a ernesta

Tak já Vás vezmu za slovo, že je správné bojovat proti sice hezkým, ale ve skutečnosti nerealizovatelným myšlenkám, díky jejichž nepovedeným pokusům o realizaci lidé jen trpěli a stále trpí. Takže se seberu a půjdu podříznout našeho faráře a pak taky faráře ze sousední vesnice a z další a z další, třeba dojdu až do Prahy. Je přece potřeba je zastrašit, když šíří takové bludy, že? Jen Vás pěkně prosím, přijdete mě pak podpořit k soudu a nějakým pěkným transparentem? ;-)

0/0
4.12.2011 12:13

ernest

Re: Pro Jar-47 a ernesta

Tak teď jste se shodil tímhle přirovnáním.. Ateismus Vám nikdo nebere, klidně si založte hnutí, že chcete zakázat církev. A zjistěte si prosím něco o padesátých letech, kdy KSČ zabíjela vlastní občany, zavírala je do koncentráků, zabavovala majetek jen pro odlišný názor nebo příslušnost ke skupině kterou ideologicky nenáviděla. A bohužel naučila další generace ohýbat páteře, nevyčuhovat a bez zábran si hrabat hlavně na vlastní hromádku na což dnes doplácíme tímhle morálním marastem a bordelem..

0/0
4.12.2011 13:12

eltanin

Re: Pro Jar-47 a ernesta

No, těžko mi někdo může sebrat ateismus, když nejsem ateista. ;-) Ale právě jako křesťan vím, že je mým úkolem zasvětit celý život snaze o dosažení ideálu, kterého nikdy nemohu dosáhnout. Protože nejde o to, dosáhnout toho nedosažitelného ideálu, ale o to, jak blízko se dostanu. No a z pohledu křesťana to, co komunisté chtějí, je nahrazení společnosti, která stojí na porušování prvního přikázání, společností, která to první přikázání bude porušovat jiným způsobem, a navíc ta změna musí být nutně doprovázena křivdami a utrpením. Ale to je u změny společenského systému vždycky. Každopádně to nic nemění na tom, že tahle společnost je postavena na porušování prvního přikázání a že tedy své členy více méně tlačí, aby se dopouštěli téhož.

Takže já v žádném případě nemohu vyčítat komunistům, že si zvolili nedosažitelný cíl, já jim vyčítám to, že ten cíl je už v principu špatný. Ale pro jejich dobro uznávám, že to, proti čemu nejvíc brojí, je špatné taky. ;-)

0/0
4.12.2011 13:58

eltanin

Re: Pro Jar-47 a ernesta

Jo, jenom ještě dovysvětlení k tomu prvnímu přikázání, ať ze mě neuděláte nějakého fanatického křižáka. Tady jde o to, že tahle společnost se celá klaní jednomu bohu - penězům, resp. majetku - a kromě toho jsou jednotlivcům dovoleny ještě druhotné osobní víry. No a komunisté by nejraději všechny tyhle víry poslali do kytek a nahradili je jedinou vírou v nějaký ten jejich pamflet, který určuje, co je správné a dobré. Jenže tady je problém v tom, co je to dobro. Pokud popřeme existenci univerzálního dobra jako něčeho pocházejícího od Boha, zbyde nám, že pojem dobra definuje nejdokonalejší stvoření, které známe, tedy člověk. Ale který? Můžeme mít víc těch dober? A nebo prohlásíme jednoho člověka za boha? A nebo prohlásíme dobro za sice existující, ale přesně nedefinovatelné a budeme prostě postupně zlepšovat definici - chvíli žít podle jedné definice, pak ji podle potřeb vylepšíme a jedeme dál?

Tohle je to, co chci říct tím předchozím příspěvkem, to jen pro přesnost. ;-)

0/0
4.12.2011 14:22

viveka

Statečnej kluk

jeden z těch, co se nedali zlomit. Patří mu čest a díky R^[>-]

0/0
3.12.2011 21:16

Seniorintelektualka

Zdá se., že rodina musela mítbz chodce radost..

Sestra se chtěla  vdát, čekala rodinu a do  toho vyšetřovací  vazba.....

   Rodiče několik měsíců  kriminálu.....

  Třeba to byli slušní lidé a chtěli chodit do práce a mít klidLL

0/0
3.12.2011 19:00

viveka

Re: Zdá se., že rodina musela mítbz chodce radost..

A čímže se to vlastně provinili, že šli do toho kriminálu?

0/0
3.12.2011 19:31

sorgedoktor

Re: Zdá se., že rodina musela mítbz chodce

My tady nejsme soudci...

  No, asi ho špatně vychovali..

0/0
3.12.2011 20:03

viveka

Re: Zdá se., že rodina musela mítbz chodce

Za výchovu kriminál?

0/0
3.12.2011 21:08

viveka

Re: Zdá se., že rodina musela mítbz chodce radost..

TAK PROČ KOMUNISTI ZAVÍRALI SLUŠNÉ LIDI?? ;-O odpověď ani nečekám.

0/0
3.12.2011 21:09

huh

Re: Zdá se., že rodina musela mítbz chodce radost..

Ano, takové byly metody komunistických dozorců nad národem. Zastrašit lid, aby nic nepodnikal, jinak se  moc nebude štítit pomsty na příbuzných.

+1/0
4.12.2011 7:36

Orign

To je zase modrej blábol. Mám z toho slzu v pravém oku.

Skoro by ale bylo lepší se těmito zásadními skutečnostmi a obdobnýni zvěrstvy z prvobytně pospolné společnosti, případně i ranným feudalismem zbývat až po úspěšném vyřešení  problémů  současné morální devastace a likvidace životní úrovně většiny obyvatel tohohle zlodějstánu

+2/0
3.12.2011 18:15

da_rd_a

Re: To je zase modrej blábol. Mám z toho slzu v pravém oku.

Jenom vy v cesku jste posilali stalinovi vlaky darecku ;-D;-D

+2/0
3.12.2011 19:14

Policejni vyslech

Re: To je zase modrej blábol. Mám z toho slzu v pravém oku.

Za svou zivotni uroven je odpovedny kazdy jedinec pouze a pouze on sam, komouskej troubo...;-D

+2/0
3.12.2011 19:43

Orign

Re: To je zase modrej blábol. Mám z toho slzu v pravém oku.

Je vidět, že máš v palici exkrement, modrý blbe. Za svou životní úroveň možná  může být odpovědný každý sám za sebe, ale pouze v právním státě a ne v tomhe mafiánském bordelu.

0/0
3.12.2011 19:51

Policejni vyslech

Re: To je zase modrej blábol. Mám z toho slzu v pravém oku.

Komouskej troubo, znovu opakuji, za uroven jedince neni odpovedna ODS, CSSD, KSCM, TOP09, Paroubek, Necas, Filip, Langr ani kdokoliv jiny, ale pouze jedinec sam. Uslovi Kazdy sveho stesti strujcem ti zrejme nic nerika, rudy blbe ? ? ? ;-D

+1/0
3.12.2011 19:56

Orign

Re: To je zase modrej blábol. Mám z toho slzu v pravém oku.

Je vidět, že znáš jen naučená hesla tak asi z osmé nebo deváté třídy.  S pubescenty bez argumentů je téměř nemožné diskutovat.

0/0
3.12.2011 20:00

arné knobloch

Re: To je zase modrej blábol. Mám z toho slzu v pravém oku.

Proč je tu mafiánskej bordel? Protože komunisti po "revoluci" vyměnili knížky rudé za modré, oranžové.... Z Stbáků se stali "vážení" podnikatelé...

0/0
17.12.2011 11:32

huh

Re: To je zase modrej blábol. Mám z toho slzu v pravém oku.

V článku se píše o mnohem horší době,než je ta dnešní u nás.

+1/0
4.12.2011 7:38

Veska, kamarád od Boha

Rozdíl mezi komunismem a nacismem je jeden zásadní

Ideologie komunismu zabila mnohem více lidí než dokázali nasicti s fašismy dohromady za II. světovou.

+9/0
3.12.2011 17:30

karloss BS MC

Re: Rozdíl mezi komunismem a nacismem je jeden zásadní

ideologie eště nikoho nikdy nezabila

0/0
3.12.2011 17:36

kodlx

Re: Rozdíl mezi komunismem a nacismem je jeden zásadní

pak jeste druhej:

- nácka odsoudi za to ze ma doma obrazek hitlera, nosi hadry urcite znacky a na hokeji ma dres cislo 88.

- komouš může po namesti chodit s rudou vlajkou se srpem a kladivem, na triku mit lenina a hlasat revoluci a jak s nama zatoci (naprosto bezny program predvolebnich shromazdeni komoušů a na 1. maje). komouš může chodit k hrobu gottwalda a prohlasovat jak byl unor 48 nejlepsi v dejinach. a nic se mu nestane, dokonce muze i sedet v parlamentu! a stat jen mlčky prihlizi (protoze veskerej statni aparat nahore je komouš vedle komouše, to samý na soudech)

+4/0
3.12.2011 17:38

evzens

Re: Rozdíl mezi komunismem a nacismem je jeden zásadní

I kdyby si tam dal Stalina, největšího vraha v dějinách, tak ho také nikdo nezastaví....A na rozdíl od Hitlera, Stalin nechal povraždit miliony vlastních lidí.....

+2/0
3.12.2011 17:51

sorgedoktor

Re: Rozdíl mezi komunismem a nacismem je jeden zásadní

Ke to tedy smutné. Popud  k  zastřelení  Tuchačevského  a jiných  sbnad kvalitních lidí dalo československo. No a nastrčil to kdo??Němci!!!!

0/0
3.12.2011 20:05

tajny agent

Re: Rozdíl mezi komunismem a nacismem je jeden zásadní

Otazecka ... bylo to vic nez pri dobyvani kolonii civilizovanych zapadnich zemi v Africe, Asii,Americe ... ?

0/0
10.12.2011 20:12

Veska, kamarád od Boha

Samet byl největší chyba

0/0
3.12.2011 17:27

karloss BS MC

Re: Samet byl největší chyba

jj, stačilo jen zavelet a mohli jsme jít do těch rozvracečů střílet

0/0
3.12.2011 17:39

Veska, kamarád od Boha

Re: Samet byl největší chyba

Myšleno, že lidi ako Vy mněli shnít ve vězení.

+1/0
3.12.2011 17:55

karloss BS MC

Re: Samet byl největší chyba

kdo vy? já nejsem ani komunista, ani bolševik:-)

0/0
3.12.2011 18:09

graifer123

Re: Samet byl největší chyba

No jen ,aby! To dneska tvrdí kde kdo.;-D

0/0
3.12.2011 18:57

huh

Re: Samet byl největší chyba

Ty jsi něco daleko horšího. Ty jsi bestie. Modli se, aby se to tvé okolí nedozvědělo.

+1/0
4.12.2011 7:42

huh

Re: Samet byl největší chyba

Smůla ;-D

0/0
4.12.2011 7:40

divíšek

rudá povodenˇse nevyhýbá

jsem rád,že máme demokracii.Někdy ale příliš.Jinak by se rudá sebranka nemohla tak drze rozkřikovat.Kdyby se ti různí vykukové a nositelé světla opět dostali k moci,to by jsme teprve zírali.Stále ale doufám,že takto postižení rudou chřipkou časem odejdou přirozenou cestou,prostě věkem.

+1/0
3.12.2011 17:19

eltanin

Re: rudá povodenˇse nevyhýbá

Za interpunkčním znaménkem se píše mezera. Když to neděláte, zbytečně trápíte toho, kdo ten Váš příspěvek čte. ;-)

0/0
3.12.2011 17:21

kodlx

Re: rudá povodenˇse nevyhýbá

bohužel jenom věkem to není, bohuzel nevychcipaj... nedavno jsem videl nejaky porad kde byl tajtrlik z vedeni SSM. Mladej kluk, sice tak trochu ujetej, ale kdyby v mladi dostal kazdy rano od fotra zleva-zprava tak se tomu dalo zabranit. On tam proste a normalne tvrdil, ze komunisti nemaji na svedomi v podstate zadne obeti, ze zadny tyrani (napr. letcu z anglie) tady nebylo.

+3/0
3.12.2011 17:31

viveka

Re: rudá povodenˇse nevyhýbá

Lidi jsou hloupí až k pláči, dokud nebyly internetové diskuze, ani jsem netušila jak zoufale hluboko. ;-(

0/0
3.12.2011 21:12

huh

Re: rudá povodenˇse nevyhýbá

Mám podobnou zkušenost. Ale bojovat se musí dál.

+1/0
4.12.2011 7:45

karloss BS MC

v tomhle lágru umřel můj dědeček

0/0
3.12.2011 17:19

karloss BS MC

Re: v tomhle lágru umřel můj dědeček

opil se a spadnul ze strážní věže:-)

+1/0
3.12.2011 17:35

evzens

Re: v tomhle lágru umřel můj dědeček

velmi hloupé....

+3/0
3.12.2011 17:46

karelka k

Re: v tomhle lágru umřel můj dědeček

;-D;-D

0/0
3.12.2011 22:58

Lev___z___Rožmitálu

Re: v tomhle lágru umřel můj dědeček

;-D;-D;-DR^

0/0
4.12.2011 1:19

Veska, kamarád od Boha

Jo páni komunisti

Když čtu, kolik Vás tu je. Tak buďte rádi, že je takový režim jaký je. Jelikož můžete nadávat, kritizova rozhodnutí vlád a prezidentů, můžete kritizovat BIS, policii, hasiče, zdravotnický systém, nadávat na to, jak a co je drahé. A víte, proč bez kapitalistů nemůžou být komunisti? Kdo by jim pak půjčoval peníze. A proboha neohánějte se Čínou a její podhocenou měnou, uměle udržovanou stabilitou atd. To Vám vždycky šlo skvěle. A jenom ten příběh ukazuje, jací jsme národ práskačů. Nic víc. Navíc vrahů, co obhajují vrahy jakými komunisti rozhodně byl. Jenom naivní člověk si myslí, že bez vlastního usílí získá to, co má někdo bohatý. komunista to prostě zabaví, protože svou neschopností by to samé nikdy nedokázal.

+4/0
3.12.2011 16:51

eltanin

Re: Jo páni komunisti

Problém je, kdo je to komunista. Já se hlásím k jiné ideologii, která sice taky stála hafa životů, ale je jiná a tvrdí, že se dneska už polepšila. No ale i když uvažuji a píšu komentáře tak, jak mi káže víra v tuto mou nekomunistickou ideologii, často se mi dostává, že mně za to lidé nadávají do komunistů. ;-)

No, každopádně, mně se příběhy jako ten výše příliš nelíbí, protože ti, kdo píší takovéto články, tvoří jednoduchý černobílý obrázek dobré, zlé; jsou zaměření pouze na to, aby čtenáři ukázali - tohle je zlo, tohle je dobro - asi něco na způsob pohádek pro děti nebo propagandistických povídek 50. let. Já mám radši zpracování, kde jsou cítit skuteční lidé, kteří ty události prožili, a ne jen ideové názory režimu a doby, ve kterých byl příběh sepsán. Jsem proto komunista? ;-)

+1/0
3.12.2011 17:11

Premium

Havel byl z jiného těsta, vzpomíná v rozhovoru exprezident Klaus

Jeden z hlavních aktérů polistopadového vývoje Václav Klaus starší hovořil pro LN o nepochopení kuponové privatizace i...

Premium

Sex je snadno dostupný, ale nevěra ještě není důvod k rozchodu

Tolerance je podle něj jen povýšenecký postoj k druhému a vytváří korupční prostředí, proto do partnerských ani jiných...

Premium

K jídlu suchý chleba, místo chráničů molitan. Zpověď Pastrňákovy mámy

Příběh jak z hollywoodského filmu. Marcela Ziembová je máma hokejové hvězdy světového formátu Davida Pastrňáka, kterému...

Najdete na iDNES.cz