A je to v troubě. Internet zaplavilo zklamání ze Zemanova vítězství

  16:38aktualizováno  19:46
A je to v troubě. I tak komentují lidé na sociálních sítích aktuální výsledky první přímé volby prezidenta. Potvrzuje se přitom, že na internetu žijí hlavně Schwarzenbergovi příznivci. Ti se současně na Facebooku hromadně chytají za hlavu.

Příspěvky k prezidentským volbám na Twitteru. (26. ledna 2013) | foto: Jiří Benák, iDNES.cz

Zcela bezprostředně po oznámení průběžných výsledků lidé začali čile prezidentské volby komentovat. "A je to v troubě," napsal například uživatel Petr Zelený na svůj facebookový profil. "No, tak alespon vime, s kym v tehle zemi zijeme..... Slusnost se tady nevyplaci. Doufam, ze moje deti to bud otoci, nebo ze budou mit moznost zit nekde jinde," odeslal jen chvíli poté další z příznivců Karla Schwarzenberga.

Na sociální síti Twitter pak výrazně ožil hashtag #volby2013, jímž lidé označují své příspěvky k aktuálnímu boji na Hrad. Například Kristýna Kabzanová napsala: "České volby: sečteno 95 % okrsků, Zeman vede nad Schwarzenbergem 56-44. Aspoň jednou mi nevadí, že žiju za hranicemi."

Lidé si ovšem všímali i přátelství Miloše Zemana a lobbisty Miroslava Šloufa. Zeman v kampani tvrdil, že se od Šloufa zcela odstříhl, ale události posledních dní ukázaly opak; Šlouf byl na natáčení Zemanových předvolebních klipů ve Vídni i v hotelu, kde sídlil Zemanův volební tým při čekání na výsledky voleb.

"Gratuluji novemu ceskemu prezidentovi Miroslavu Sloufovi. Lid si demokraticky zvolil a meli bychom to respektovat a jeho si vazit." objevilo se na Twitteru.

Voliči Schwarzenberga se chytají za hlavu

"The horror! The horror!" vyjádřil pak jednoduše svůj názor uživatel twitteru Ondřej Lipár, zřejmě s odkazem na legendární film Apokalypsa (v originále Apocalypse now). Hláška však čerstvě zazněla i v americkém seriálu The Big Bang Theory.

Vlnu zklamání však občas "pročísnou" i glosy, které mají ponurou náladu alespoň trochu odlehčit. Honza Mrázek například na Twitteru s nadsázkou napsal, že "pokud nový prezident zdědí Klausovu ochranku, tak si myslím, že si volby můžeme za půl roku zopakovat...".

Voliči ministra zahraničí také krátce po vyhlášení výsledků založili originální událost na sociální síti Facebook, v níž vyzývají k hromadnému se chycení za hlavu. Sdílejí na ní své fotografie. "Demokraticky jsme si zvolili za prezidenta pana Miloše Zemana. Lid promluvil. Reflektujme dnes večer naši volbu dlouhým, procítěným facepalmem," zní výzva v události nazvané Národní facepalm.

Příznivci Zemana jsou přitom na sociálních sítích téměř neviditelní. Jasně převažují tweety s odsouzením výsledků voleb, od Čechů žijících v zahraničí pak hrdost nad tím, že zvolili zcela opačně než jejich krajané ve své domovině.

Schwarzenberg poděkoval nejprve na Facebooku

Karel Schwarzenberg poděkoval svým voličům nejprve na Facebooku. Oficiální projev před kamerami předběhl o několik minut. "Především bych chtěl  poděkovat všem voličům, kteří mě podpořili a dále pak straně TOP 09 a Starostům a nezávislým, kteří mě podpořili," stojí na facebookovém profilu Karla Schwarzenberga.

"Druhý dík patří dobrovolníkům, kteří projevili velké nadšení při práci v můj prospěch v celých Čechách i na Moravě. Hrdý jsem na to, že nikdo z mého týmu nepoužíval lži a podpásové údery. Vítězi Miloši Zemanovi gratuluji a doufám, že se mu podaří býti prezidentem všech občanů," uvádí dále Schwarzenbergův profil.

Autor:

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Nalezen po 22 letech. Zmizelého muže objevil bývalý soused přes Google Maps

Potopené auto s tělem Williama Moldta se podařilo najít díky satelitním mapám...

Trvalo to 22 let, ale pozůstatky tak dlouho pohřešovaného muže se nakonec našly díky tomu, že někdejší obyvatel Floridy...

To se nedalo poslouchat. Zaorálek odešel ze schůzky s čínským velvyslancem

Ministr kultury Lubomír Zaorálek (28. srpna 2019)

Nový ministr kultury z ČSSD Lubomír Zaorálek jednal v pondělí s čínským velvyslancem kvůli rušení koncertů českých...

Lidé létali jeden přes druhého, líčil strojvedoucí havarovaného vlaku

Kabina vlaku po srážce s kamionem na přejezdu v Uhříněvsi (6. září 2019)

Jednal rychle a pohotově. Strojvedoucí Tomáš Kadlec minulý týden u Uhříněvsi zabránil neštěstí. „Od prvního momentu,...

Sedm her z časů minulých: bavte se a vyhrajte exkluzivní cestu kolem světa

Barevná Indie - Taj Mahal

Připomeňte si třicet let svobody se soutěží iDNES.cz a CK S.E.N. Výherce na podzim absolvuje cestu kolem světa. Soutěž...

Drama v Děčíně. Sedmnáctiletý syn shodil svého otce z balkonu, muž zemřel

ilustrační snímek

Těžko uvěřitelné drama se minulý týden odehrálo v severočeském Děčíně. Sedmnáctiletý syn zde podle policie shodil z...

Další z rubriky

Ikonický bombardér přistál na Mošnově. Bude lákadlem Dnů NATO

Americký bombardér B-52 na mošnovském letišti

Na mošnovské letiště dorazili první účastníci letošních Dnů NATO v Ostravě a Dnů Vzdušných sil Armády ČR. Kromě...

Po zkušenostech z Nepálu doplní tým záchranářů i pediatr či gynekolog

Český traumatým trénuje v areálu fakultní nemocnice v brněnským Bohunicích....

Jediný český traumatým, který zasahuje při humanitárních katastrofách ve světě, rozšiřuje specializace lékařů a...

Můžou e-cigarety zabíjet? Odpoví prezident Komory elektronického kouření

Elektronické cigarety mají lidi odnaučit kouřit. Ilustrační foto.

Spojené státy chtějí zakázat elektronické cigarety s příchutí. Trumpova administrativa tak reaguje na stovky případů...

Testujeme barefoot boty: Jsou opravdu pohodlné, nebo z nich bolí nohy?
Testujeme barefoot boty: Jsou opravdu pohodlné, nebo z nich bolí nohy?

Někteří je vnímají jako výstřelek pro alternativně založené maminky. Fyzioterapeuti zase prohlašují, že nic lepšího pro nohy neexistuje. My jsme se je rozhodli otestovat na dvou kolegyních z kanceláře a zjistit, kde je pravda.

Najdete na iDNES.cz