Rohanová chce zároveň získat i petiční podpisy občanů, nyní jich má asi kolem 27 000.
„V prezidentských volbách chci kandidovat jako obhájkyně spravedlivé společnosti, společnosti, kde každý, bez ohledu na svůj původ nebo majetek, bude mít šanci na šťastný a důstojný život,“ uvedla Rohanová.
„Prezident má možnost vahou své osobnosti změnit systém k lepšímu a spolu s tím i životy všech občanů. A právě proto do toho souboje chci jít,“ dodala.
Na tiskové konferenci řekla, že jako prezidentka by se chtěla zaměřit na spojování dvou nesmiřitelných táborů, do kterých se česká společnost rozdělila. Do politiky by také ráda vnesla více ženství, a obrousit tak chce hrany vytvořené mužskou částí politiků.
Voliče chce oslovit především svou osobností. „Nejsou to volby do Poslanecké sněmovny ani do místních zastupitelstev, kde je ten program důležitý. Podle mě prezidentské volby jsou hodně o pocitové části,“ řekla.
„Samozřejmě co bych chtěla, je reprezentovat Českou republiku nejenom v zahraničí, ale hlavně směrem dovnitř, směrem k těm svým voličům, k těm lidem, kteří by přišli k volbám a dali by mi případný hlas,“ dodala.
Denisa Rohanová (46 let)Je prezidentkou České asociace povinných. Její specializací je především legislativní úprava Exekučního řádu a souvisejících právních předpisů. Mezi její největší úspěchy patří prosazení seznamu nezabavitelných věcí do Exekučního řádu, a vytvoření Metodického pokynu pro Policii ČR v případě mobiliárních exekucí. |
Rohanová nechce zatím zveřejňovat jména poslanců, kteří její kandidaturu podpořili. Potvrdila, že byli zvoleni do minulé Poslanecké sněmovny. Kandidátní listinu s jejich podpisy již podala na ministerstvu vnitra.
Rohanová řekla, že dlouho s právníky ověřovala, jestli je možné taktovým způsobem svou kandidaturu podpořit. Je přesvědčena o tom, že to tak možné je. Důležité podle ní bylo, aby byla kandidátní listina podána ještě v době, kdy byli dotyční poslanci ve své funkci.
Právník Kysela je přesvědčen o tom, že protože ještě nebyly vyhlášeny volby, a nebyly tedy spuštěny žádné procedury, které se k volbám vztahují, není možné kandidaturu podávat.
„To byste si mohl takto opatřit podpisy poslanců z doby před pěti, šesti, sedmi lety, podpisy senátorů, kteří už dávno nejsou senátory,“ řekl. Domnívá se proto, že takto podanou kandidaturu ministerstvo vnitra nepřijme.
O financování nyní Rohanová jedná s případnými sponzory. Do kampaně by chtěla vložit prostředky, které by „byly schopné oslovit všechny občany“.
Česká asociace povinnýchUskupení několika aktivistů, spolků, hnutí a zákonodárců se zaměřením prosadit výkon exekuce bez ponižování povinného a zbavování ho lidské důstojnosti. Zabývá se zejména dluhovou problematikou, exekucemi a ochrannou práv povinných dlužníků. Byla založena jako protiváha Exekutorské komory a České asociace věřitelů. Zdroj: ČAP |
Zájem o účast v prezidentském klání ohlásili například podnikatelé Karel Janeček a Karel Diviš. Již dříve se k ní přihlásili třeba senátor Marek Hilšer, komik Miloš Knor, advokátka Klára Long Slámová nebo někdejší šéfka Energetického regulačního úřadu (ERÚ) Alena Vitásková.
Za největší favority sázkové kanceláře považují bývalého premiéra Andreje Babiše (ANO), který se chce rozhodnout na přelomu léta a podzimu, a bývalého vysokého vojenského představitele ČR a NATO Petra Pavla. Účast zvažují nebo nevyloučily asi dvě desítky dalších možných uchazečů o prezidentský post.