Pražští silničáři nastražili na řidiče prázdninové pasti

  12:38aktualizováno  12:38
Legerova, Anglická, Kbelská nebo Jižní spojka. To jsou místa v Praze, kde budou o prázdninách řidiči muset počítat se zdržením. Kvůli letním opravám silnic metropoli nejspíš ucpou kolony aut.
Ilustrační snímek

Ilustrační snímek | foto: Luděk Peřina, MAFRA

Zatímco dětem začínají prázdniny a většině národa dovolené, lidi v helmách a reflexních vestičkách čeká dvouměsíční zápřah. Opravářské čety vyrážejí na pražské silnice a řidiči se budou muset smířit s tím, že se s nimi o řadu důležitých dopravních uzlů budou muset dělit.

Už teď stojí dlouhé řady aut kvůli uzavírkám v oblasti Anděla a brzy na řidiče čeká další pohroma. Přijdou o dva pruhy v Legerově, Anglické a Rumunské ulici.

Kvůli opravě semaforů tady motoristé musí dva týdny počítat s pomalým popojížděním. "Ráno tu bývají zácpy i normálně, teď to bude ještě horší, asi budu jezdit Vinohradskou," děsil se dlouhých kolon Petr Pleva, který autem rozváží po Praze zásilky jako messenger.

Ještě horší by mohla být situace na dvou frekventovaných silnicích na východě města. Ve Kbelské a na Jižní spojce budou od poloviny července kvůli opravám vozovky auta jezdit v každém směru jen jedním pruhem.

Kbelské se opravy dotknou mezi Poděbradskou a ulicí Nad Klíčovem, Jižní spojka bude zúžená mezi Průmyslovou a Rabakovskou.

"Očekáváme kolony," připustil mluvčí magistrátu Jiří Wolf.

Zástupci města tvrdí, že v těchto kritických místech dělá magistrát vše proto, aby práce skončily co nejdřív. "U všech těchto akcí požadujeme nejméně práci na dvě směny, tam, kde je možné s ohledem na hluk pracovat i v noci, budou práce probíhat nepřetržitě," prohlásil radní pro dopravu Radovan Šteiner.

Najděte si objížďku

Řidiči, kteří nechtějí skončit na dlouhé minuty v pomalu se šinoucích šňůrách aut, by si měli včas vybrat náhradní objízdné trasy. Podle magistrátu se nemůže stát, aby se pracovalo na několika sobě blízkých silnicích a řidiči museli objížďku složitě hledat. "Práce se koordinují tak, aby neomezovaly provoz na paralelních silnicích," slibuje Wolf.

Ráno bude třeba se vyhnout třem uvedeným oblastem, ale i ulicím, které sice nejsou tak frekventované, ale zavřou se úplně.

Objížďka za Povltavskou ulici v Troji tak po celou první polovinu srpna povede přes Holešovičky do Zenklovy ulice, Národní třídu budou auta objíždět přes nábřeží.

Na léto většina takto velkých uzavírek připadá proto, že provoz aut klesá o prázdninách oproti jiným měsícům o desetinu. Kvůli opravám však většinou trvá průjezd městem déle než v průběhu školního roku.

Kde se bude o prázdninách opravovat

Kde se bude o prázdninách opravovat

Například loni v červenci stály mezi Jižní spojkou a dálnicí D1 až 25 kilometrů dlouhé kolony.

Průjezd městem budou o prázdninách komplikovat i dlouhodobé uzavírky. Do dlouhé fronty při výjezdu z Prahy se můžete dostat ve Strakonické ulici, kde je omezen provoz kvůli stavbě Pražského okruhu.

Práce na okruhu budou pokračovat ještě celé léto. "Všechna omezení by měla skončit do září, kdy bude jižní část Pražského okruhu zprovozněna," informovala mluvčí Ředitelství silnic a dálnic Martina Vápeníková. (více čtěte Řidiči objedou Prahu po nové dálnici poprvé 20. září)

Pokračuje i velká uzavírka Patočkovy ulice v Břevnově, která se kvůli stavbě tunelu Blanka objíždí přes Myslbekovu a ve všedních dnech se tu řidiči zdrží o několik minut.

Vedle omezení kvůli opravám a stavebním pracím budou mít na dopravu vliv i některé jednorázové sportovní a společenské akce. První bude už o víkendu. Závod v dlouhém triatlonu Czech Bigman je v okolí Velké Chuchle a po celou sobotu bude kvůli němu uzavřena Strakonická ulice ve směru do centra.

Komplikacím se o prázdninách nevyhnou ani ti, kteří místo aut spoléhají při cestování po metropoli na hromadnou dopravu. V červenci bude složité cestování centrem. Kvůli opravě trati nepojedou tramvaje mezi Spálenou, Lazarskou a Karlovým náměstím. Provoz bude omezen také v Myslíkově ulici a na Národní třídě.

Autor:

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Vraha své dcery potkala v metru, sedl si přímo proti ní. Zhroutila se

Roberta Kučerová s fotografií své zavražděné dcery Reginy

Před dvaceti lety přišla Roberta Kučerová o jediné dítě. Její sedmadvacetiletou dceru Reginu nechal zavraždit Zdeněk...

Hašek titul JUDr. neměl získat. Jeho práce by propadla i jako seminárka

MF DNES získala rigorózní práci Michala Haška

Rigorózní práci, díky které Michal Hašek získal titul JUDr. ve slovenském Sládkovičově, exhejtman 7 let tají. MF DNES...

Utajená auta policie lze snadno odhalit. Jejich značky chybí v databázi

Ilustrační snímek

Policejní sledovači mají poněkud nečekaný problém. Je jím nenápadná vyhledávací databáze České kanceláře pojistitelů. V...

Liberecký podnikatel vystřelil po mladé rodině, teď mu hrozí osm let

Jiří Vařil na snímku z července 2009

Policie prověřuje incident z poloviny ledna v liberecké části Harcov. Devětatřicetiletý muž tam tehdy vyběhl z honosné...

Hmyz rychle vymírá, podle vědců do 100 let zmizí. Přírodu čeká kolaps

SOSÁNÍ. Hmyz saje nektar z květu pampelišky v lese nedaleko běloruského...

Katastroficky rychle neumírají pouze včely. Každý rok ze světa zmizí 2,5 procenta z celkového objemu veškerého hmyzu....

Další z rubriky

Lékaři bojkotují e-neschopenky, systém je prý nefunkční politický handl

lékař počítač e-neschopenka

E-neschopenky se potýkají s problémy. V ideálním případě má pacient přijít a dostat od doktora neschopenku. Tu by si...

Škola ve Sládkovičově prověří, zda Haškovi titul JUDr. udělila oprávněně

Bývalý hejtman Michal Hašek na akci platformy Zachraňme ČSSD

Slovenská soukromá vysoká škola ze Sládkovičova, kde exhejtman Michal Hašek získal titul JUDr., překontroluje úroveň...

Přichází jaro. Následující čtyři týdny budou teplotně nadprůměrné

Počasí se v lednu zbláznilo. Vyšší teploty způsobují pučení stromů a probouzení...

Nezvykle teplo by mělo být především hned v nadcházejícím týdnu od 18. února. Vyplývá to z dlouhodobé předpovědi,...

Najdete na iDNES.cz