Prahu nenakopl, teď Stuchlíka nechce pražská organizace do vedení ANO

  18:20aktualizováno  22:43
Slib „Petr Prahu fakt nakopne“, který dával ve volební kampani ANO, se Petru Stuchlíkovi splnit nepovedlo. Teď mu pražské ANO, které nedávno kritizoval v dopise členům, ani neusnadní jeho snahu dostat se do předsednictva hnutí. „Krajská organizace ho v tuto chvíli nemůže nominovat,“ řekl iDNES.cz šéf pražského ANO Jan Říčař.

Petr Stuchlík ve volebním štábu ANO (7.10.2018) | foto:  Dan Materna, MAFRA

„Pražská organizace ho doporučila k přijetí minulý pátek a teď je to na předsednictvu celého hnutí,“ uvedl Říčař pro iDNES.cz před jednáním pražského ANO k nominaci do vedení strany a do voleb do Evropského parlamentu. Předsednictvo hnutí Andreje Babiše bude o Stuchlíkově přijetí jednat 22. ledna, takže ho ještě teoreticky do vedení ANO může doporučit některý z delegátů volebního sněmu, který se sejde 16. února.

Ale pražské ANO se v úterý sešlo kvůli nominaci svého předsedy Říčaře do předsednictva a Dity Charanzové a Jaroslava Bžocha do voleb do Evropského parlamentu. A to také potvrdilo.

Stuchlík si o nominaci do vedení Babišova hnutí řekl v ostrém dopise, který nedávno poslal členům pražského ANO a o němž jako první informoval iDNES.cz.

Fotogalerie

„Primátorku semlely vnitřní boje, zákulisní boje o koryta však novou tvář nepřinesly,“ hodnotí s odstupem času situaci v Praze Stuchlík, který měl podle Babišova plánu nahradit bývalou primátorku Adrianu Krnáčovou. Babišův tah s podnikatelem, kterého prosadil do čela pražské kandidátky hnutí, ale nevyšel. 

ANO v hlavním městě dostalo hlasy jen od 15,37 procenta voličů a spolu s ODS skončilo v opozici, když koalici ustavili Piráti, Praha Sobě a koalice TOP 09 a hnutí STAN s podporou lidovců.

„Často vidíme právě ty, co nově nabytou moc nezvládli a trochu nám kmotrovatí. Zákulisní hráče, chytré malé alibisty. To potká každou stranu, každého, kdo musí přežít svůj úspěch. Nastupuji mezi vás v době, kdy pražské ANO ztratilo tvář,“ napsal v dopise členům Stuchlík.

„Z respektovaného podnikatele a finančníka, z miláčka nezávislých médií, se ze mne stal přes noc podezřelý týpek, co přešel na druhý břeh a co pomáhá ,tomu Babišovi‘. Tisíce vytvořených pracovních míst, levnější hypotéky nebo pomoc klasické hudbě – vše je zapomenuto. Odteď jsi ten Babišův ksicht, Petře. Co se divíš, že po Tobě jdeme?!? Mnohokrát jsem si tuto větu vyslechnul,“ postěžoval si Stuchlík na nepřízeň médií.

Říčař řekl iDNES.cz, že pražský zastupitel Stuchlík dostane prostor, aby vše řekl do očí členům hnutí, do kterého chce vstoupit. „dostane prostor kritiku vysvětlit,“ uvedl Říčař. „Petr oficiálně nominaci oznámil, dostane možnost se představit a uvidíme, jak se k tomu, že dosud není členem postaví,“ dodal.

Na volebním sněmu nebude mít soupeře lídr hnutí Andrej Babiš. Na pozici prvního místopředsedy podpořil Jaroslava Faltýnka, který funkci zastává nyní. Faltýnkovou vyzývatelkou by mohla být stejně jako na minulém sněmu před dvěma lety středočeská hejtmanka a místopředsedkyně hnutí Jaroslava Pokorná Jermanová. Koncem roku ji do vedení ANO nominovala středočeská organizace hnutí. 


Hlavní zprávy

Nejčtenější

Hasiči zachránili Notre-Dame. Chrám ztratil dvě třetiny střechy, skelet drží

Požár katedrály Notre-Dame v Paříži (15. 4. 2019)

Pařížskou katedrálu Notre-Dame vážně poškodil rozsáhlý požár. Slavná stavba přišla o dvě třetiny střechy, zřítila se...

Žena odešla na jógu a už se nevrátila, v Šáreckém údolí ji našli mrtvou

V Šáreckém údolí v Praze našli mrtvolu ženy ze Žižkova

V Šáreckém údolí v Praze našli odpoledne policisté mrtvolu ženy ze Žižkova, která byla od neděle pohřešovaná. Odjela...

Ignorovali prosby o pomoc a dokonce jí dali pokutu. Muž jí pak podřízl krk

Devatenáctiletou Shanu Griceovou zavraždil její bývalý přítel ze žárlivosti.

Britka Shana Griceová si několik měsíců stěžovala na policii, že ji neustále sleduje bývalý partner Michael Lane. Do...

Pětiletou Sofii vypátrali policisté na vídeňském letišti, únosce zadrželi

Ilustrační snímek

Pětiletou dívku, kterou v úterý unesli v Praze, policisté vypátrali. Dívka je zdravá a v pořádku. Policisté ji našli s...

Učitelka ze školky popletla adresáta, nevhodný mobilní text se šíří webem

Mobilní aplikaci si stáhlo do svých chytrých telefonů již téměř 600 lidí

Učitelka z bratislavské mateřské školky poslala omylem přes mobilní telefon nevhodnou zprávu matce dítěte, které učí. V...

Další z rubriky

Babiš: Kdyby mě obžalovali, nerezignoval bych. Je to politický proces

Premiér Andrej Babiš oznámil na Pražském hradě jména dvou nových ministrů. (10....

Termín rozhovoru s Andrejem Babišem se několikrát posouval. Nakonec k němu došlo krátce předtím, než premiér rozeslal...

Soud poslal do vazby muže podezřelé z únosu pětileté dívky

Únosci holčičky ve vazbě

Dva muže podezřelé z únosu pětileté Sofie v pražské Uhříněvsi poslal Obvodní soud pro Prahu 10 v pátek do vazby. Muži...

Za falešné diplomy za rok vyinkasoval 800 tisíc. Od soudu odešel s podmínkou

Jan J. dostal u soudu podmínku. Falešný diplom vytvořil i pro reportéra MF...

Na inzertních webech nabízel padělky výučních listů, maturitních vysvědčení a vysokoškolských diplomů. Sedmadvacetiletý...

Najdete na iDNES.cz