Na rozloučení s Gottem vystupte na Andělu, do koridoru se řaďte na nábřeží

  • 185
Koridor, kterým lidé budou v pátek postupovat na pražský Žofín, aby se rozloučili se zpěvákem Karlem Gottem, bude začínat na Janáčkově nábřeží na Smíchově. Pokračovat bude podle policie přes most Legií, kde bude omezena doprava. Policisté doporučují mimopražským nechat auto na kraji metropole a do centra přijet metrem.

Bezpečnostní opatření jsou rozdělena do dvou částí. První z nich, a to smuteční rozloučení určené pro veřejnost v Paláci Žofín na Slovanském ostrově, započne čtvrteční půlnocí. Veřejnost bude mít na Žofín přístup od 8 do 22 hodin. 

„V okolí Žofína dojde kvůli zajištění bezpečnosti již od čtvrteční půlnoci do páteční půlnoci k dopravnímu omezení. Řidiči musí počítat s kompletním uzavřením Masarykova nábřeží, tedy od Jiráskova mostu až k Národnímu divadlu,“ řekla policejní mluvčí Eva Kropáčová. 

Pro vozidla jedoucí od Janáčkova nábřeží přes Jiráskův most bude platit zákaz odbočení doleva. Částečně bude omezen provoz na mostě Legií. 

Bude uzavřen jeden jízdní pruh ve směru od Smíchova k Národnímu divadlu, kde řidiči budou po mostě obousměrně projíždět zúženými jízdními pruhy v jednom směru zasahujícími do tramvajového pásu.

Bezpečnostní opatření při smutečním rozloučení s Karlem Gottem

Bezpečnostní opatření při smutečním rozloučení s Karlem Gottem

Vstup k Paláci bude ohraničen pomocí technického hrazení, které povede od Žofína, přes most Legií až po Janáčkovo nábřeží. Vstup pro veřejnost ke smutečnímu místu je podle police umožněn pouze na konci ohrazeného prostoru, tedy od Janáčkova nábřeží.

Online reportáž

14:35

Vážené čtenářky, vážení čtenáři, online reportáž z rozloučení s Karlem Gottem končí. Děkujeme Vám za pozornost. Speciál iDNES.cz najdete zde.

14:34

V Praze je možné Karla Gotta uctít také na pietním místě v Kinského zahradě a to až do nedělní půlnoci.

14:30

Fotografie Karla Gotta u lípy v Újezdu u Svatého Kříže, kde lidé dnes také uctívali zpěvákovu památku. 

  • Fotografie Karla Gotta na pietním místě u jemu věnované lípy na návsi v Újezdu u Svatého Kříže na Rokycansku, kam zpěvák jezdil od dětství za prarodiči. (12. října 2019)

    Fotografie Karla Gotta na pietním místě u jemu věnované lípy na návsi v Újezdu u Svatého Kříže na Rokycansku, kam zpěvák jezdil od dětství za prarodiči. (12. října 2019) Autor: ČTK

Auto nechte na okraji metropole, apeluje policie

„Z tohoto důvodu bychom rádi požádali veřejnost, aby na místo rozloučení přijížděli ze směru od Smíchova,“ žádá policie s tím, aby mimopražští parkovali na záchytných parkovištích na okraji Prahy.

„Pro nejrychlejší přesun doporučujeme využití metra s výstupem ve stanici Anděl a následně přesun tramvajemi 9, 15 a 20 do zastávky Újezd,“ dodala Kropáčová. 

Karel Gott (1939 - 2019)

Aby nedocházelo při vstupu a výstupu z paláce Žofín k zbytečným kolizím, odchod účastníků ze Slovanského ostrova je naplánován přes Výstavní síň Mánes na Masarykovo nábřeží až ke Karlovu náměstí. Pro nejrychlejší přesun z místa policie doporučuje využít metro ve stanici Karlovo náměstí.

Druhá část bezpečnostního opatření je směřována k sobotnímu smutečnímu neveřejnému rozloučení v chrámu svatého Víta na Pražském hradě. Doprava bude na Hradčanském náměstí kompletně omezená. Veřejnost bude moci na třetí nádvoří Hradu, ale jakmile se jeho kapacita naplní, vstup se uzavře. 

„Každý návštěvník hradu a smutečního rozloučení musí počítat při vstupu do Pražského hradu se standardními bezpečnostními prohlídkami. Po ukončení smutečního rozloučení a plánované mše bude opět umožněn občanům vstup do celých prostor Pražského hradu,“ uzavřela mluvčí.

Chystáte se poklonit památce Karla Gotta na Žofíně?

Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 0:00 středa 16. října 2019. Anketa je uzavřena.

Ne 7251
Ano 846