Praha bude lákat turisty kampaní za 80 milionů a starším klipem s Kuchařovou

  16:41aktualizováno  16:41
Praha se kvůli globální krizi potýká s úbytkem turistů. Přilákat je chce velkou reklamní akcí. "Takhle masivní kampaň ještě neměla," řekl iDNES.cz radní Milan Richter. Metropoli bude ve světě propagovat kromě webu i starší spot s modelkami Němcovou a Kuchařovou, který odborníci příliš nepochválili.

Záběr z reklamního klipu. Dopravní letadlo prolétá nebezpečně nízko nad Stavovským divadlem. | foto: iDNES.cz

Padesát milionů půjde na televizní a internetovou propagaci, dalších třicet podpoří prezentaci Prahy třeba na světových veletrzích.

Ve světových zpravodajských kanálech se objeví rok starý spot s modelkami Petrou Němcovou a Taťánou Kuchařovou. Praha se tu představuje jako luxusní město.

Praha použije loňský klip i kvůli načasování kampaně. "Z časového hlediska nejsme schopni připravit nový," vysvětlil Richter. Spot považuje za úspěšný, což dokládá cenou poroty, již získal na Tour Region Film.

V této české soutěži turistických reklamních spotů zápolilo dílko nazvané "An Unforgetable Experience" (Nezapomenutelný zážitek) například se snímky Krásná - Dědina pod Lysou horou či Vítejte na Holešově. 

Odborníci, které loni oslovila MF DNES, vytýkali klipu určenému pro stanici Fashion TV, že Prahu ukazuje v nudných kompozicích, že jí chybí život, ruch a atmosféra.

"Do Prahy by to možná mohlo přilákat jen lidi se smyslem pro humor, kteří by klip pochopili jako parodii," podotkl tehdy autor reklamních šotů a hudebních videoklipů Jakub Kohák. Letos už je shovívavější a říká, že klip může turisty do Prahy nalákat. "V televizi se pouštějí horší věci," poznamenal.

Naopak analytik cestovního ruchu Jaromír Beránek neshledal žádné výrazné rozdíly mezi naším a zahraničními klipy. - čtěte Reklama metropole je mizerná, tvrdí režiséři

Praha se představuje jako město luxusu

Praha bude lákat Evropany i Číňany

Internetová verze kampaně bude mít novou tvář, na starosti ji bude mít agentura M. I. P. Group. "Bude zaměřená na lidi ve věku nad třicet let, lépe postavené, kteří si samostatně vydělávají," řekla iDNES.cz marketingová ředitelka Helena Vonková. Cílovou skupinou budou evropští turisté, ale i Korejci a Číňané.

Agentura se bude snažit získat prostor v televizích, jako je CNN, National Geographic, BBC nebo EuroNews. Bannery se objeví třeba na Facebooku, tištěná reklama v časopisech leteckých společností, které dostávají pasažéři během letu.

Taťána Kuchařová a Milan Richter Kampaň poběží od října do prosince, tedy v době, kdy do metropole přijíždí nejméně turistů. "Termín zvolili odborníci v rámci poradního sboru magistrátu," uvedl radní pro kulturu a cestovní ruch Richter s tím, že nejde o zacílení na silné turistické období, ale o imageovou kampaň. "Chceme, aby už nebyla braná jako město piva, ale že nabízí něco víc," uvedl Richter.

Osmdesát milionů chce magistrát uhradit z peněz vybraných z lázeňských a rekreačních poplatků a také z poplatků za ubytování.

Podle Richtera si zatím Praha co do počtu turistů stojí oproti Berlínu nebo Vídni velmi dobře. "Vídeň má rozpočet na propagaci přibližně stejný, kolem čtyřiceti milionů. Ale eur. Úspěch Prahy je nevídaný," domnívá se radní.

Autoři: ,

  • Nejčtenější

S Gottem se na Žofíně loučilo téměř 50 000 lidí. Dostalo se i na poslední

Na pražském Žofíně lidé dávali poslední sbohem zesnulému zpěvákovi Karlu Gottovi. Rozloučení skončilo deset minut před...

Rakev s Karlem Gottem vyprovodily ze svatého Víta rodina, potlesk a zvon

Stovky hostů z řad umělců, sportovců, politiků a blízkých se rozloučily se zesnulým Karlem Gottem na zádušní mši v...

Skončíte s rozdrceným tělem a roztříštěnými kostmi, hrozí čínský prezident

Čínský prezident Si Ťin-pching na návštěvě Nepálu pohrozil, že kdokoliv se pokusí rozdělit Čínu, skončí s "rozdrceným...

Syrská armáda se přesouvá k severním hranicím, aby odrazila turecký útok

Jednotky syrských vládních vojsk se přesouvají na Kurdy ovládaný sever země, kde mají "čelit turecké agresi vůči...

Greta nedostala Nobelovu cenu za mír, její příznivci tomu nechtějí uvěřit

Nobelovu cenu za mír získal etiopský premiér Abiy Ahmed. Porazil favorizovanou švédskou ekologickou aktivistku Gretu...

Premium

Náš kluk umí. Otec talentu Hložka o plánech i batůžku za padesát tisíc

Minulý týden ho v tramvaji načapal revizor: „Lístek, prosím.“ Adam Hložek, sedmnáctiletá fotbalová raketa, zčervenal....

Premium

Sex je snadno dostupný, ale nevěra ještě není důvod k rozchodu

Tolerance je podle něj jen povýšenecký postoj k druhému a vytváří korupční prostředí, proto do partnerských ani jiných...

Premium

Chci chlapa, co má větší koule než ego, říká svobodná matka Nikol Štíbrová

Před pár dny oslavila třiatřicítku a cítí se šťastná a spokojená. Nebylo to ale zadarmo – moderátorka a hvězda...

  • Další z rubriky

Máme dobré školy, myslí si víc než polovina Čechů. Nejvíc chválí gymnázia

Více než polovina Čechů je nadále přesvědčena o tom, že kvalita výuky na českých školách je dobrá. Nejlépe z hodnocení...

Premium

KOMENTÁŘ: Miloš Zeman, sám doma při svíčce. 17. listopadu však může překvapit

Prezident Zeman stráví listopadové oslavy doma při svíčce. Nikomu chybět nebude, říkají jeho odpůrci. Co bychom jako...

K hlasování o zvýšení daní se Sněmovna nedostala, pokračovat bude za týden

Projednávání vládního daňového balíčku bude pokračovat zřejmě až příští pátek na mimořádné schůzi Sněmovny, kterou...

Chřipková sezona bude letos zřejmě vážnější než loni, varují hygienici

Jihomoravští hygienici očekávají, že nadcházející chřipková sezona bude závažnější než ta, která skončila letos na...

Najdete na iDNES.cz