Praha 6 je opět průjezdnější. Po dvou letech se otevřela Patočkova ulice

  14:46aktualizováno  14:46
První řidiči se v pondělí po poledni projeli po jedné z nejvytíženějších pražských silnic - v Patočkově ulici ve Střešovicích v Praze 6. Výpadovka na Rakovník a Karlovy Vary se po dvou letech výkopových prací otevřela skoro o rok dřív, než se původně plánovalo.

Zrekonstruovaná Patočkova ulice v Praze 6 | foto: MČ Praha 6

Zmizela tak zdlouhavá objízdná trasa přes Myslbekovu ulici a dál kolem hotelu Pyramida. Cestou tu řidiče trápily hned čtyři semafory na více než jeden a půl kilometrové objížďce. Teď už mohou od Letné znovu jet do Strahovského tunelu přímo Patočkovou ulicí.

Znovu zprovozněný úsek slavnostně otevřela v pondělí v pravé poledne starostka Prahy 6 Marie Kousalíková společně s primátorem Bohuslavem Svobodou. "Hlavní je, že auta již nebudou muset jezdit po objízdné trase. Myslbekova ulice, Bělohorská a ulice Pod Královkou jsou úzké komunikace a doprava velmi zatěžovala místní životní prostředí," řekla Kousalíková.

Patočkova ulice byla dva roky rozkopaná kvůli výstavbě tunelového komplexu Blanka, tedy jejího propojení se Strahovským tunelem. To vede totiž přímo pod Patočkovou ulicí. Po této vytížené silnici jezdilo před jejím uzavřením podle statistik zhruba 35 tisíc aut denně.

Autobusy se vrátí na původní trasu

Všechna auta se v posledních letech musela vymotat v úzkých ulicích mezi obytnými domy. Obyvatelům Myslbekovy ulice se tak výrazně uleví. "Zkrácení uzavírky ulice Patočkova je pro Malovanku určitě dobrá zpráva. Hluk a hustý provoz se přesune zpět na silnici, kde má být, a nebude zatěžovat ulice kolem," podotkl mluvčí Prahy 6 Jakub Hofmann.

V pražských ulicích však přesto nadále zůstaly značky upozorňující mimopražské řidiče, že provoz na Letné a v Patočkově ulici je omezen. "Provoz je tu v podstatě stále omezen - tím, že se pojede po té krátké zákrutě, než řidiči zahnou na samotnou Patočkovu," vysvětlil šéf pražského odboru dopravy Jan Heroudek.

Podle něj přinese otevření Patočkovy ulice mimo jiné i plynulejší provoz. "V dopravních špičkách ve směru z Letné bývají na objízdné trase dlouhé kolony. Otevření silnice určitě pomůže," přitakává dispečer Ústředního automotoklubu Milan Funk.

Zrekonstruovaná Patočkova ulice v Praze 6

Nad mimoúrovňovou křižovatkou, kterou se vyjíždí ze Strahovského tunelu, bude obnovena autobusová zastávka a linky s číslem 174, 180 a 217 se vrátí na původní trasu. Linky 143 a 149 už nepojedou přes zastávky Vozovna Střešovice a Hládkov.

Následovat bude v dubnu 2014 kompletní zprovoznění tunelu Blanka. S tím bude souviset zrušení objízdné trasy mezi Bastiony a zrušení staveniště městského okruhu. V budoucnu bude tedy Patočkova ulice sloužit výhradně místní dopravě, nikoli tranzitní. Ta bude odkloněna přímo ze Strahovského tunelu na městský okruh.

Autobusová doprava se pak znovu vrátí na svoji původní trasu v Patočkově ulici. Budou zřízeny nové autobusové zastávky v ulici Patočkova u křižovatky s ulicí Na Hubálce a budou zprovozněny nové stanice na mimoúrovňové křižovatce Malovanka.

Ulice Patočkova byla uzavřena z důvodu prací na propojení tunelového komplexu Blanka se Strahovským tunelem.

Ulice Patočkova byla uzavřena z důvodu prací na propojení tunelového komplexu Blanka se Strahovským tunelem.

Autoři: ,

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Hašek titul JUDr. neměl získat. Jeho práce by propadla i jako seminárka

MF DNES získala rigorózní práci Michala Haška

Rigorózní práci, díky které Michal Hašek získal titul JUDr. ve slovenském Sládkovičově, exhejtman 7 let tají. MF DNES...

Školačka utekla k IS. Teď je opět těhotná a kvůli zdravotní péči chce zpět

Britské školačky Amira Abaseová, Kadiza Sultanaová a Shamima Begumová (zleva)...

Britka Shamima Begumová přijela v roce 2015 se svými dvěma přítelkyněmi do Sýrie, aby se připojila k Islámskému státu...

Jana Masaryka patrně zabili britští agenti, napsal bývalý Havlův poradce

Jan Masaryk

V roce 1948 zemřel za podivných okolností československý ministr zahraničí Jan Masaryk. Většina odborníků se přiklání k...

Autobus v Mělníku prorazil svodidla a spadl do dvanáctimetrové hloubky

Autobus v Mělníku prorazil svodidla a spadl ze srázu do několikametrové hloubky...

Nehoda autobusu ráno omezila provoz na silnici číslo 16 v Mělníku. Autobus prorazil svodidla u kruhového objezdu a...

Náctiletá jde za vraždu muže na 18 let za mříže. Umírajícího si natáčela

Osmnáctiletá Simona Macháčová čelí obžalobě z brutální vraždy svého známého....

Za brutální vraždu sedmatřicetiletého muže si devatenáctiletá Simona Macháčová definitivně odpyká 18 let. Trest uložený...

Další z rubriky

Abych všechno stihl, musím znovu vyhrát volby, říká Andrej Babiš

Předseda hnutí ANO Andrej Babiš (17. únor 2019)

Premiér a předseda hnutí ANO Andrej Babiš v minulosti tvrdil, že nynější volební období bude jeho posledním ve...

Návrh Pirátů by mohl přinést do státní kasy stovky milionů. Od prostitutek

V Praze byl otevřen sex klub "amsterdamského" typu. Dívky se prostituují přímo...

Legalizace prostituce, kterou prosazují Piráti, by podle ministerstva financí mohla do veřejného rozpočtu přinést...

Za budovy Transgasu nabídla Praha málo, proti demolici se protestovalo

U budov Transgasu v Praze se sešla asi stovka jejích zastánců a řečníci ze...

Vedení Prahy odešlo ze schůzky s majitelem Transgasu bez dohody, která by brutalistní komplex budov na Vinohradech...

Tělocvik děti nebaví a pohybová gramotnost klesá. V čem je problém?
Tělocvik děti nebaví a pohybová gramotnost klesá. V čem je problém?

Studie Mezinárodní zdravotnické organizace potvrdila, že za posledních 13 let se počet sportujících dětí značně snížil. Až třetina se omlouvá z tělocviku, a dokonce i někteří rodiče ho považují za zbytečný předmět. Jak to změnit?

Najdete na iDNES.cz