Prague Pride
Prague Pride je festival LGBT komunity, není však vyhrazen jen pro gay, lesbickou, bisexuální a transgender tematiku, ale najdou se tu akce i pro širokou veřejnost. Prague Pride se v Praze koná od roku 2011.
Piráti budou ve Sněmovně prosazovat manželství pro všechny, slíbil Hřib
Opoziční Piráti slíbili, že otevřou ve Sněmovně diskusi o sňatcích párů stejného pohlaví a budou prosazovat manželství pro všechny. „Budeme ho prosazovat tak dlouho, dokud tu nebudou skutečně rovná...
„Mým snem je StarDance.“ Začalo to líčením v pokojíčku, říkají drag queens
Krátké sukně, vycpávky, silné líčení a vysoké podpatky. Co je to drag? Proč je pro LGBTQ+ komunitu důležitý? Na letošním průvodu Prague Pride to pro portál iDNES.cz popsala trojice českých drag...
Duhový průvod prošel Prahou, zastavil magistrálu. Bojte se Boha, kázali odpůrci
Duhový průvod na podporu práv LGBT+, kterým v sobotu vrcholí festival Prague Pride, dorazil po trase z Václavského náměstí do cíle na ostrově Štvanice. V poledne před startem pochodu uctily tisíce...
Palestinské vlajky i odkaz na Macinku. Prague Pride rozzářil Prahu barvami
Průvod Prague Pride prošel v sobotu centrem Prahy. Tisíce lidí vyrazily za přísných bezpečnostních opatření z Václavského náměstí na Štvanici, cestou se na ně čekali odpůrci. Ještě předtím účastníci...
Prahu čekají náročné dva dny. Ztracený a Prague Pride uzavřou část města
Dvě velké akce za sebou omezí v pátek večer a o víkendu dopravu v Praze. Na Letenské pláni se koná koncert Marka Ztraceného, v sobotu pak projde centrem duhový průvod Prague Pride. Na řidiče čekají...
Na pražském Střeleckém ostrově začal festival LGBT+ lidí Prague Pride
Šestnáctý ročník festivalu hrdosti leseb, gayů, bisexuálů a trans lidí (LGBT+) Prague Pride začal v pondělí na pražském Střeleckém ostrově. Vyvrcholením týdenní akce bude duhový průvod, který projde...
Postavme se za rovná práva, podpořil velvyslanec Field česky Prague Pride
Práva LGBT+ lidí na rovnost podpořil u příležitosti letošního ročníku festivalu Prague Pride velvyslanec Velké Británie Matt Field. „Dejme jasně najevo, že každý by měl mít možnost žít otevřeně,...
Stovky policistů i vrtulník. Prague Pride doprovodí rozsáhlá bezpečnostní opatření
Letošní ročník festivalu Prague Pride se bude konat za rozsáhlých bezpečnostních opatření. Policie tak reaguje na tragédii z Berlína, kde při podobné akci najel útočník do davu lidí. Na bezpečnost...
Prague Pride posílí bezpečnostní opatření. Uctí oběti útoku v Berlíně a Bratislavě
Na letošním festivalu hrdosti Prague Pride v Praze budou posílena bezpečnostní opatření. Je to reakce na útok na podobnou akci v Berlíně, kde v sobotu najel útočník do davu lidí. Zemřel při tom jeden...
Lidovci se přou kvůli Prague Pride. Dehonestuje i tuto menšinu, tvrdí Wolf
Blížící se festival hrdosti leseb, gayů, bisexuálů a trans lidí (LGBT+) Prague Pride rozhádal lidovce. Zatímco podle bývalého šéfa pražských lidovců a pražského zastupitele Jana Wolfa Prague Pride...
Festival lásky, barev a rovnoprávnosti se blíží. Prague Pride 2026 ovládne Střelák i Štvanici
Festival Prague Pride 2026 přináší týden plný tolerance, kultury a lidských práv. Na Střeleckém ostrově, na Štvanici a dalších místech Prahy se uskuteční diskuse, koncerty, výstavy či tradiční duhový...
Sto padesát akcí v jednom týdnu. Prague Pride není jen průvod a extravagance
Festival Prague Pride, který proběhne od 3. do 9. srpna 2026, se snaží ukázat širší společnosti, jak žijí queer lidé a s jakými problémy se ve svém životě potýkají. Letos bude jeho téma „Časy se...
Prague Pride aneb Časy se mění. Festival nabídne film Chica Checa, průvod zamíří na Štvanici
Prague Pride Festival 2026 letos ponese téma Časy se mění. Od 3. do 9. srpna nabídne v Praze téměř 200 akcí zaměřených na kulturu, vzdělávání, diskuse i komunitní setkávání. Novinkami budou...
Ty seš teplej? V pražské tramvaji vypukla hádka kvůli LGBT vlajkám
Ostrá slovní přestřelka propukla před pár dny v pražské tramvaji mezi mladíkem a postarším mužem. Důvodem byly duhové vlajky hrdosti. Z videa, které mladík natočil, vyplývá, že muž si stěžoval na...
Pochodem na Letnou za koncerty. Festival Prague Pride vyvrcholil bez konfliktů
Duhovým průvodem v sobotu vyvrcholil festival hrdosti Prague Pride na podporu práv leseb, gayů, bisexuálů a trans lidí (LGBT+). Lidé v poledne vyrazili z Václavského náměstí v centru Prahy, po 13...
OBRAZEM: Prahou prošel duhový pochod v rámci Prague Pride. Již popatnácté
V sobotu v Praze vrcholil festival Prague Pride, který se konal již popatnácté. Vrcholem byl jako každý rok duhový pochod, při kterém šli účastníci z Václavského náměstí směrem na Leteňskou pláň....
Srdce umlčet nelze, říká Aneta Langerová ke svému vystoupení na Prague Pride
Součástí programu festivalu Prague Pride v Praze bude v sobotu 2. srpna koncert Anety Langerové na Letné. Bude to pro ni podle jejích vlastních slov příležitost vyjádřit podporu všem, kteří to...
Sobotní pochod Prague Pride omezí dopravu. Magistrát očekává 70 tisíc lidí
Dopravní omezení přinese sobotní pochod hrdosti festivalu Prague Pride v centru metropole. Dotknou se automobilů i MHD. Pochod se vydá na cestu v sobotu v poledne a trasa povede z dolní části...
Prague Pride láká politiky. STAN i Piráti opět slibují manželství pro všechny
V souvislosti s festivalem Prague Pride strany snažící se oslovit liberálně smýšlející voliče začaly znovu slibovat rovnoprávné manželství pro všechny. Hned po říjnových volbách to chtějí navrhnout...
Na zahájení Prague Pride dorazily stovky lidí. Letos dozná změn, i kvůli Trumpovi
Začíná patnáctý ročník festivalu hrdosti leseb, gayů, bisexuálů a trans lidí (LGBT+) Prague Pride. Vyvrcholením týdenní akce bude tradiční duhový průvod, který projde centrem města a zakončí ho...
U pípy, před obchodem i na Prague Pride. Jak strany bojují o voliče v liberální Praze
Karel Havlíček (ANO) čepuje na sídlištích v Praze pivo Točený Karel, Boris Šťastný (Motoristé) z billboardů slibuje, že hlavní město zprůjezdní, Karel Dvořák (STAN) míří za voliči na festival Prague...
V pondělí začne další ročník Prague Pride. Letošním tématem je věta Kde domov můj?
Už popatnácté se v hlavním městě projde průvod LGBTQ+ komunity. Festival Prague Pride do české metropole přináší 180 kulturních, lidskoprávních, společenských i sportovních akcí. Letošní téma...
Rodiče omlouvají děti z výuky LGBT+, radí jim odpůrci „homosexualistů“
Začátek školního roku kromě testů, úkolů či rodičovských schůzek přinesl také netradiční žádosti. V těch rodiče urgují zástupce škol, aby omluvili jejich děti z některých hodin. Konkrétně z těch, kde...
Mám pocit, že transgendery u nás vyrábíme, varuje fotografka Adlerová
Nejen ve světě, ale také u nás rapidně roste počet mladých lidí s takzvanou genderovou dysforií, tedy nespokojeností s biologickým pohlavím. Třeba v USA se jejich počet za posledních deset let zvýšil...
Malostranský zápisník: Politik musí umět práci alespoň předstírat!
Stavebníci, plánujete-li třetí pražskou defenestraci a hledáte Ivana Bartoše, najdete ho buď v duhovém průvodu, nebo mezi dinosaury. Jak dokázal Petr Fiala postoupit v žebříčku oblíbenosti už na...
OBRAZEM: Prahu ovládly duhové barvy. Průvodem vyvrcholil Prague Pride
Centrem Prahy v sobotu prošly desítky tisíc lidí v průvodu hrdosti Prague Pride, jehož cílem je podpořit sexuální menšiny a rovná práva pro všechny. Účastníci zamířili z dolní části Václavského...
Desítky tisíc lidí prošly Prahou v průvodu hrdosti, policie zasahovat nemusela
Průvodem centrem Prahy vyvrcholila v sobotu letošní akce Prague Pride. Většina z desítek tisíc účastníků dorazila z Václavského náměstí na Letenskou pláň, kde se do večera konal navazující kulturní...
Když se ozve „jsi buzerant“, učitel by měl reagovat, poradí školám příručka
Do poloviny školního roku budou mít školy k dispozici příručku, jak by měly pracovat s trans a genderově rozmanitými dětmi. Na přednášce v rámci Prague Pride to řekl Vítězslav Slíva z oddělení...
Velvyslanec USA na Prague Pride podpořil manželství párů stejného pohlaví
Na oficiální zahájení Prage Pride na Střeleckém ostrově dorazili i americký velvyslanec Bijan Sabet a chargé d’affaires francouzského velvyslanectví Félix Buttin. „Naše práce není dokončena, dokud...
Kvůli přípravě útoku zadrželi českého mladíka a zostří dohled na Prague Pride
Policie posílí bezpečnostní opatření na festivalu sexuálních menšin Prague Pride, který se bude konat příští týden v Praze. Na akci bude dohlížet více policistů i kriminalistů než obvykle. Důvodem...
Hlavním tématem letošní Prague Pride bude rodina. Přijít má i velvyslanec USA
Desítky drag queens z Česka i zahraničí se objeví na letošním festivalu sexuálních menšin Prague Pride, který začíná za týden v Praze. Právě vystoupení drag queens na slavnostním zahájení olympiády v...
Běhání je oporou těch, kteří to nejvíce potřebují. Příležitostí je hodně
Pomáhat ostatním, a ještě u toho sportovat? Ideální propojení pro ty, kteří nemyslí jen na sebe.
Homosexuál má sex i s 500 partnery, řekl psycholog. Čelí kritice, není to poprvé
Psycholog Jeroným Klimeš rozpoutal vlnu kritiky na sociálních sítích. Ve středečním vysílání České televize totiž tvrdil, že průměrný homosexuál má za život až 500 sexuálních partnerů. Zároveň uvedl,...
KOMENTÁŘ: Ať se stejnopohlavní páry berou. Přehnaný povyk jim ale škodí
Nedávno se mě jeden kolega v redakci ptal, jaký mám názor na zákon o svatbách stejnopohlavních párů. Jednoduchý. Ať se berou, když je to pro ně důležité, prakticky i symbolicky. Do mých práv to nijak...
Roky vyhrožoval Romům i gayům. Kdo je muž, který chtěl vzít samopal na vládu
Na sociální síť napsal vzkaz: Až přijedou do Prahy zemědělci s traktory, vezmu samopal a půjdu s nimi na vládu. O pár hodin později vlítla do jeho bytu zásahová jednotka a Pavel Matějný skončil ve...
RECENZE: Na Love Lines to LP místy trochu přehnala s patosem
V Česku tuze oblíbená zpěvačka a skladatelka LP – nedávno v Praze natočila v průběhu pochodu Prague Pride klip k písni Dayglow – vydala sedmé album Love Lines, na němž se mimo jiné vrací ke svým...

















