21:25

Vážené čtenářky, vážení čtenáři, on-line přenos z úterního povolebního vyjednávaní končí. Děkujeme za pozornost.

21:17
ANO

ANO nechce ODS přenechat post předsedy Sněmovny, řekli představitelé stran po večerním jednání. O případné vládní spolupráci vůbec nejednali.

19:21
KSČM

Prezident Miloš Zeman dnes v podvečer na Pražském hradě přijal předsedu komunistické strany Vojtěcha Filipa. Výsledek schůzky zástupci Hradu ani KSČM nekomentovali. Podle dřívějších informací měli mluvit především o české zahraniční spolupráci. Očekávalo se ale, že se tématem stanou i víkendové volby.

19:12
TOP 09

TOP 09 opět odmítla možnost vlády s ANO i zkrácení řečnické doby ve Sněmovně. Kandidáta ANO do vedení Sněmovny nepodpoří, uvedl po jednání předseda strany Miroslav Kalousek. „Která Babišova loutka z hnutí ANO usedne na pozici předsedy Poslanecké sněmovny, je docela jedno. My tam budeme volit kohokoli jiného,“ řekl Kalousek.

18:38

Zástupci ANO a TOP 09 se sešli ve Sněmovně kvůli povolebnímu uspořádání. Podle Kalouska bude schůzka spíše informativní.

17:55
ODS

Babiš si „odškrtl“ ODS, nevidí důvod nechat vedení Sněmovny Fialovi

přečíst článek
17:51
ČSSD

Novou středočeskou koalici ANO a ČSSD podporovanou komunisty čeká jednání o případných personálních změnách v krajských organizacích a orgánech oblastních nemocnic. Řekl to nový statutární náměstek hejtmanky Miloš Petera (ČSSD). Nepředpokládá je však hned, proběhnou nejspíš až v prosinci.

17:41
ODS

ODS bude v povolebních vyjednáváních usilovat o funkci předsedy Sněmovny pro stranického předsedu Fialu, řekl po jednání výkonné rady strany Zbyněk Stanjura. „Já už asi potřetí dostal otázku, jestli budeme chtít pozici místopředsedy, když jsme druzí nejsilnější. My budeme chtít funkci předsedy,“ uvedl Stanjura. Fiala by podle něj byl důstojným předsedou Sněmovny. „S tím jdeme do těch jednání,“ dodal.

17:39
ODS

Výkonná rada ODS podpořila povolební strategii nejužšího vedení strany. Odmítla vést jednání s ANO o vstupu do vlády i podporu jeho menšinové vlády.

17:24

Kdo jsou nové tváře Sněmovny? Pekař kremrolí i zpěvák Superstar

přečíst článek
16:43
KSČM

Předseda KSČM Vojtěch Filip přijíždí na Pražský hrad. S prezidentem Zemanem má diskutovat o povolební situaci.

  • Vůz s Vojtěchem Filipem přijíždí na Pražský hrad. Zde má předseda KSČM domluvenou povolební schůzku s prezidentem Milošem Zemanem. (24. října 2017)

    Vůz s Vojtěchem Filipem přijíždí na Pražský hrad. Zde má předseda KSČM domluvenou povolební schůzku s prezidentem Milošem Zemanem. (24. října 2017) / Autor: Petr TopičMAFRA

16:38
ODS

V sídle ODS začala jednat výkonná rada strany. Před večerním setkáním občanských demokratů s představiteli hnutí ANO se bude zabývat aktuální povolební situací.

16:20
ANO

Středočeská hejtmanka Jaroslava Pokorná Jermanová (ANO) dnes nevyloučila, že se vzdá mandátu poslankyně. Je ale možné, že bude nakonec zastávat obě funkce, ještě se chce rozhodnout. Ve vedení kraje určitě setrvá, funkce hejtmanky je pro ni prioritou.

16:14
ČSSD

Krajský výbor ČSSD v Libereckém kraji chce co nejrychlejší svolání mimořádného sjezdu sociální demokracie, který je zatím plánován na duben. Zároveň rezignovalo na funkce k datu konání nejbližší krajské konference osm z devíti přítomných členů výboru včetně krajského předsedy Jana Mečla.

16:08
SPD

Český rozhlas a Česká televize se dnes ohradily proti výrokům předsedy hnutí Svoboda a přímá demokracie Tomia Okamury o zestátnění veřejnoprávních médií. Nesouhlasí s nimi ani představitelé předních politických stran v Česku.

16:02
STAN

Volební komisaři v Ústeckém kraji podle hnutí STAN nezapočítali některé preferenční hlasy kandidátů, kteří byli na druhé straně volebního lístku. Výsledek voleb hnutí rozporovat nebude, změnit chce ale hlasovací systém.

15:54
ANO

Hnutí ANO nepostaví vlastního kandidáta do prezidentské volby, dnes to řekl předseda Andrej Babiš. Prezidentská volba podle něho zatím není pro ANO téma, po parlamentních volbách řeší novou Sněmovnu. „Nasazení někoho už je v podstatě úplný nesmysl. Já si nemyslím, že někdo bude volit pana prezidenta podle toho, co bude říkat nějaký Babiš,“ uvedl předseda ANO.

15:45

Prezident Miloš Zeman v úterý rozhodl o svolání zasedání Poslanecké sněmovny, které bude zahájeno v pondělí 20. listopadu 2017.

15:41
ODS

Místopředseda ODS Kupka dnes poukázal na to, že v nové krajské vládě jsou bývalý hejtman Miloš Petera nebo Zdeněk Seidl, kteří už zasedali v Rathově krajské vládě. „V každém případě to, co zažíváme, jsou praktiky, které přesně odpovídají té době,“ řekl Kupka v narážce na jednání dnešního zastupitelstva. ODS se dnes nepodařilo prosadit ani přestávku.

15:31
  • Středočeský kraj má novou koalici, dohodu podepsaly ANO, ČSSD a KSČM. Potvrdila to hejtmanka Jaroslava Pokorná Jermanová (24.10.2017)

    Středočeský kraj má novou koalici, dohodu podepsaly ANO, ČSSD a KSČM. Potvrdila to hejtmanka Jaroslava Pokorná Jermanová (24.10.2017) / Autor: Dan MaternaMAFRA