Diskuse k článku

Státní maturita vychází vstříc postiženým, může to ale znamenat i šest hodin v lavici

Státní maturity pamatují i na handicapované studenty. Testy se tisknou ve větším rozlišení a povolují asistenty. Obtížnost zároveň zůstává srovnatelná s testy, které dostanou jejich zdraví spolužáci. Pro některé by ale maturita mohla být dost vysilující, v učebně můžou strávit i šest hodin kvůli jednomu předmětu.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

Menetekel

Postižení by měli mít stejné možnosti jako zdraví

a žádná z těchto skupin by neměla mít výhody. I to je principem tržní ekonomiky a demokracie.

0/0
19.3.2011 15:18

duchacek to zaridi

Re: Postižení by měli mít stejné možnosti jako zdraví

Právě, že by měli mít stejné možnosti a protože jim to např. musí někdo vyplnit nebo to že na to potřebují více času neznamená, že to znalosti nemají...

0/0
19.3.2011 15:42

Vindis

Re: Postižení by měli mít stejné možnosti jako zdraví

Jsem sluchově postižený a jsem zastáncem rovnocennosti. Ovšem v určitém ohledu tato rovnocennost někde není možná. Blokuje to právě ono postižení. Třeba na vysoký, kde jsem studoval normálně bez nějakého omezení, jsem měl angličtinu a součásti zkoušky byl kromě textu i poslech. Což pro mě představovalo problém. Abych právě nebyl zvýhodněn, tak jako náhradu jsem dělal další textovou část.

Ač si to možná někteří neuvědomují, tak postižení se snaží žít normálně a nechtějí být nějak omezování. To platí i ve škole. Vždyť být postižen neznamená být hloupý. Až na pár výjimek máme všichni stejnou paměť, stejné myšlení, stejnou logiku, stejné životní trable. Takže i postižený může svými vědomosti převálcovat zdravého člověka. Může vystudovat střední, vysokou, vyhrát konkurz, stát se slavným atd.

0/0
19.3.2011 22:40

Jan.Tleskac

Takže

průjem, napřed k doktorovi, pak na záchod, vrátit se pro potvrzení a teprve potom může maturant zpět do učebny pokud se dřív nepotento. Lituji maturitní komisi, která bude čichat ten smrad.

0/0
19.3.2011 13:48

duchacek to zaridi

Re: Takže

??RvRv

0/0
19.3.2011 15:10

duchacek to zaridi

Re: Takže

Rv

0/0
19.3.2011 15:41

Najdete na iDNES.cz