Podvodník Kohout připravil akci „mrtvá kočka“. Prý ho platil radní

  0:01aktualizováno  0:01
Lukáš Kohout, odsouzený podvodník a také organizátor demonstrací proti Romům, odhalil, z čeho žije. Prý ho platil radní Ústeckého kraje Petr Jakubec (ČSSD) za "špinavou práci". Ten to nepopřel.

Lukáš Kohout na shromáždění na náměstí v Rumburku (2. října 2011) | foto: Petr KreutzerMF DNES

V polovině srpna našla tehdejší ředitelka litoměřického Gymnázia Josefa Jungmanna Eva Bulasová na klice dveří svého domu pověšenou mrtvou kočku. Bylo to v době, kdy byla pod mimořádným tlakem velké části studentů, rodičů a učitelů a litoměřické politické reprezentace. Žádali, aby ze školy odešla. Vadila jim její práce, výpovědi oblíbeným učitelům a údajně neprůhledné hospodaření.

Informaci o mrtvém zvířeti jako první oznámil médiím Lukáš Kohout, odsouzený podvodník a organizátor nynějších protiromských demonstrací na Šluknovsku. Muž, který žije ve Varnsdorfu – tedy sto kilometrů od Litoměřic.

Jak to mohl vědět? Včera se sám MF DNES přihlásil, že to byla jeho akce. "Tu kočku jsem tam přímo nedal. Udělal to další člověk, s kterým jsme se na tom domluvili. Kde kočku vzal, nevím, bylo to na něm," vypráví. Podle Kohouta tím měla Bulasová získat body u veřejnosti, že to její odpůrci přehánějí.

Chystal odposlechy do ředitelny

Na podporu Bulasové osnoval Kohout prý i další akci. Do její ředitelny, kanceláře její zástupkyně a ekonomky školy plánoval instalovat odposlouchávací zařízení. Scénář byl ten, že odposlechy se pak najdou při fingované kontrole počítačů ve škole. A že se to celé "hodí" na dva učitele, kteří patřili k nejhlasitějším kritikům ředitelky.

MF DNES se s firmou, která měla odposlechy instalovat a "náhodou" je i objevit, spojila. "S panem Kohoutem jsme o tomto jednali, ale k dohodě nedošlo," potvrdil jednatel firmy, který si přál zůstat v anonymitě. Akce šla k ledu.

Zásadní na celém případu je, kdo stál v jeho pozadí a kdo Kohouta úkoloval. Podle něj to byla sama ředitelka Bulasová a krajský radní pro školství Petr Jakubec (ČSSD). Krajská rada včetně Jakubce totiž navzdory masovému odporu proti Bulasové ředitelku podporovala a odmítala ji odvolat. Bulasová nakonec sama odstoupila, údajně ze zdravotních důvodů.

"Je to nesmysl. S panem Kohoutem jsem mluvila jen jednou, a to po telefonu. Sám mi volal," uvedla Bulasová. Nutno dodat, že v době studentských demonstrací proti ředitelce počátkem září redaktoři MF DNES viděli Kohouta, jak se mezi kancelářemi Bulasové a její zástupkyně pohybuje.

Kohout tvrdí, že od počátku roku ho politik Jakubec na podobnou špinavou práci využíval a platil ho za ni. Přesnou částku nechtěl uvést.

"Hodil mě přes palubu," vysvětluje Kohout důvod, proč s takovým tvrzením nyní přišel. V pořadu Reportéři ČT totiž Jakubec jakýkoliv kontakt s Kohoutem zapřel, odmítl se o něm bavit. "Tím pro mě spolupráce skončila," vysvětluje Kohout.

Radní Jakubec žádá o čas

MF DNES získala svědectví několika lidí, kteří úzké vazby Kohouta na Jakubce potvrdili. "Byli spolu ve spojení prakticky neustále," uvedl třeba bývalý člen Mladých sociálních demokratů Jaroslav Frolík.

Petr Jakubec včera odpoledne spolupráci s Kohoutem nepopřel, chtěl však na otázky redakce čas. Slíbil odpovědi poslat do včerejší 19. hodiny. Neposlal nic a mobilní telefon už nebral.

Autor:

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Vraha své dcery potkala v metru, sedl si přímo proti ní. Zhroutila se

Roberta Kučerová s fotografií své zavražděné dcery Reginy

Před dvaceti lety přišla Roberta Kučerová o jediné dítě. Její sedmadvacetiletou dceru Reginu nechal zavraždit Zdeněk...

Hašek titul JUDr. neměl získat. Jeho práce by propadla i jako seminárka

MF DNES získala rigorózní práci Michala Haška

Rigorózní práci, díky které Michal Hašek získal titul JUDr. ve slovenském Sládkovičově, exhejtman 7 let tají. MF DNES...

Liberecký podnikatel vystřelil po mladé rodině, teď mu hrozí osm let

Jiří Vařil na snímku z července 2009

Policie prověřuje incident z poloviny ledna v liberecké části Harcov. Devětatřicetiletý muž tam tehdy vyběhl z honosné...

Hmyz rychle vymírá, podle vědců do 100 let zmizí. Přírodu čeká kolaps

SOSÁNÍ. Hmyz saje nektar z květu pampelišky v lese nedaleko běloruského...

Katastroficky rychle neumírají pouze včely. Každý rok ze světa zmizí 2,5 procenta z celkového objemu veškerého hmyzu....

Imigranti chtějí ve školách místo angličtiny turečtinu, Němci se bouří

Výuka islámské věrouky v německém Offenburgu.

Učme na základních školách místo angličtiny turečtinu, polštinu či ruštinu. S tímto návrhem přišla Rada pro integraci v...

Další z rubriky

Babiš plánuje pumpovat peníze do vědy. Technika má být povinný předmět

Premiér Andrej Babiš v Lichtenštejnském paláci představil Inovační strategii...

Začínáme světu sdělovat, že jsme země pro budoucnost, prohlásil premiér Andrej Babiš v pondělí při prezentaci Inovační...

V Česku opět padaly teplotní rekordy. V Neumětelích naměřili 17,3 stupně

V minulých letech vyráželi sportuchtiví Pražané do zasněžených ulic na běžkách....

Rekordní teploty pro 17. únor v neděli zaznamenalo 77 z celkových 151 stanic, které měří alespoň 30 let. Další dvě...

VIDEA TÝDNE: Pokousaná modelka, identická dvojčata a šokovaní záchranáři

K modelce se při focení na pláži rozběhlo prase a kouslo ji do zadku

Nejsledovanější videa tohoto týdne jsou z celého světa. Diváky iDNES.tv zaujala nešťastná modelka, naprosto identická...

Najdete na iDNES.cz